Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Użytkownicy iOS najbardziej zadowoleni, WP7 przed Androidem

Użytkownicy iOS najbardziej zadowoleni, WP7 przed Androidem

Q! 19 Lipca 2011 19:58

0 0

Użytkownicy iOS są najbardziej zadowoleni ze swojego mobilnego systemu operacyjnego - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez ChangeWave Research. Android znalazł się na trzecim miejscu. Kto ich rozdzielił?

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o satysfakcję klientów, znalazł się iOS z wynikiem 70%. To nie nowość, gdyż użytkownicy urządzeń od Apple już od dłuższego czasu należą do najbardziej zadowolonych klientów w branży.

Na kolejnym miejscu znaleźli się użytkownicy systemów z grupy Android, z których dokładnie co drugi (50%) jest bardzo zadowolony z wykorzystywanej przez siebie platformy.

Na trzecim miejscu znalazła się platforma Windows OS, która zanotowała 27% zadowolenie użytkowników. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie fakt, że po rozbiciu platform na poszczególne gałęzie, zestawienie wygląda zupełnie inaczej.




O ile pierwsze miejsce iOS pozostaje niezagrożone, o tyle na drugim plasuje się Windows Phone 7 z wynikiem aż 57%. Oznacza to, że najbardziej dynamiczny system - Android - ląduje na najniższym miejscu podium. Tuż za podium znalazł się RIM ze swoim BlackBerry OS, z którego zadowolonych jest 26% użytkowników.

Na pytanie o wybór mobilnego systemu operacyjnego w ciągu najbliższych 90 dni 46% ankietowanych odpowiedziało, że będzie to iOS. Na drugim miejscu znalazł się Android (32%), a na trzecim BlackBerry OS (4%). Wśród opcji wyboru nie znalazł się Windows Phone 7.

Badanie przeprowadzone zostało w czerwcu i wzięło w nim udział 4 163 respondentów. 89% spośród nich pochodziło ze Stanów Zjednoczonych, pozostałe 11% - spoza USA.

Źródło tekstu: ChangeWave, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~mvcxtc  2011-07-19 20:08:28  host: 095160105243.warszawa.vectranet.pl

    Windows po wiecznie zawieszajacym sie Androidzie to jak balsam na moja skolatana dusze.

  • 0

    6. ~zbyszek  2011-07-19 20:42:50  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    Ciekawe zestawienie, bo zadowolenie jest miara konkurencji i znajomosci ich produktu, jak mozna być zadowolonym jak się nie zna alternatywy.

  • 3

    7. ~a  2011-07-19 20:47:01  host: user-31-175-6-4.play-internet.pl

    Ważny jest usability, a nie otwartość. Pod względem interfejsu android mocno kuleje.

  • -1

    8. ~jozin  2011-07-19 20:50:56  host: v09-16.opera-mini.net

    Naukowcy odkryli ze posiadacze smartfonow z systemem Bada os maja statystycznie najwieksze interesy.Niepamietam.Pisalem ze mam telefon z bada?

  • 1

    9.  2011-07-19 21:20:37

    Szczerze? Z chęcią wypróbuję WP7. Android mnie zaczyna powoli nudzić i denerwować, a w WP7 jest zupelnie odnowiony interfejs. Cóż zapewne jak będę zmieniał moją XPERIĘ X10 na kolejny telefon to będzie to Nokia z WP7 ;)

  • -1

    10. ~  2011-07-19 22:08:10  host: apn-77-112-50-155.dynamic.gprs.plus.pl

    Jak ktoś nie umie optymalizować i nie zna się choć trochę na jakimkolwiek systemie to jemu nawet archaiczny DOS się powiesi tak jak pewnie Tobie , Mnie tam nigdy Windows ani Android się nie zawiesił.

  • 0

    11. ~tadek  2011-07-19 22:15:05  host: host-89-231-51-114.wroclaw.mm.pl

    @9 Tak samo powiesz przy wp7. Mowie tak bo sam tak skakałem po systemach i zawsze najlepszy był ten który miałem jako poprzedni.

  • 2

    12. ~qdlacz  2011-07-19 22:18:17  host: 87-206-191-78.dynamic.chello.pl

    "Jak ktoś nie umie optymalizować" Telefon jest od używania, nie od optymializowania.

  • 0

    13.  2011-07-19 23:27:21

    @12: tylko bądź tak miły rozróżnić pojęcia smartfon i telefon. każdy smartfon jest telefonem, nie każdy telefon jest smartfonem. Z zastrzeżeniem powyżej, zgoda że telefon jest od używania, ale smarton (dowolny, czy to bada, czy Symbian, iOS, WM/WP czy Android) wymaga jednak pewnego minimum wiedzy oraz zdrowego rozsądku ze strony użytkownika.

  • 0

    14.  2011-07-20 00:26:02

    @9 mistrzu też tak myślę i właśnie się zastanawiam nad nowym telefonem z win phone7 boli mnie tylko brak języka polskiego bo jak tu poznawać nowy system :) rzygam już tym androidem wszędzie jest... i tak naprawdę dopiero w galaxy s2 zaczął chodzić płynnie na fajnym poziomie co nie zmienia faktu że kręci mnie minimalistyczny interfejs winp7 :)

  • 0

    15. ~Agnieszka Kozdra  2011-07-20 01:47:09  host: public118846.xdsl.centertel.pl

    @iskra21 - Windows Phone Mango ma już język polski

  • 2

    16. ~  2011-07-20 06:46:27  host: public-gprs97302.centertel.pl

    @15 ale nie cały system jest po polsku, a to świadczy zr jesteśmy drugoligowym klientem....

  • 0

    17.  2011-07-20 08:16:19

    @16, w nowych telefonach cały system jest po polsku. Stare modele dostaną aktualizację ale tylko klawiaturą.

  • 0

    18.  2011-07-20 08:16:40

    Ps. Znaczy będzie. Premiera pierwszego telefonu z mango podobno pod koniec lipca..

  • 0

    19.  2011-07-20 08:21:07

    Nie sposób nie zgodzić się z tą ankietą :) iOS jest dla mnie nie do pobicia. Po chwilowej fascynacji Androidem i możliwością używania WM7 stwierdziłem że ten pierwszy jest systemem nieobliczalnym :) RIM powinien zająć się hodowlą marchewki a nie produkcją "multimedialnych" telefonów służących do czytania poczty.

  • 0

    20. ~  2011-07-20 09:40:45  host: host-89-229-130-218.chelm.mm.pl

    Jak się zapłaciło za sprzęt z systemem 3x więcej niż w reszcie normalnego świata to wstyd być niezadowolonym - to raz. Dwa: badania z Hameryki, heheh.

  • 0

    21. ~mario  2011-07-20 09:57:51  host: cmts.tvk-wolczyn.pl

    nareszcie ktos dostrzegł ,ze android jest przereklamowanym szajsem....Ja osogiscie wple megoo,lub symbiana Anna.

  • 0

    22. ~symbian  2011-07-20 10:07:03  host: ip-89-174-124-47.multimo.pl

    Symbian jest najwolniejszym i najmniej intuicyjnym systemem jaki był tu wymieniony... a MeeGo jest całkiem niezły tylko aplikacji na niego za duzo nie ma...

  • 0

    23.  2011-07-20 22:03:02

    Prawda jest taka, że iOS jest prosty i łatwy w użytkowaniu... Dodatkowo jego ergonomia po wyjęciu z pudełka telefonu/pada jest lepsza od Androida. Nie każdy jest guru i instaluje nakładki/wspomagacze itp. Nakładając powyższe na rynek amerykański i typowego użytkownika otrzymujemy taki, a nie inny efekt badania. P.S. Używam obu systemów, i nie zamierzam wszczynać "świętych wojen" :-)

  • 0

    24. ~daro  2011-07-21 08:38:22  host: 195.116.187.216

    To badanie jest nieporozumieniem. W USA są zupełnie inne warunki rynku. Dlaczego nie zapytać o to samo Europejczyków ???? Dla mnie Android jest kiepskim systemem. Mam z nim doświadczenie. Windows M. takim sobie.Używałem wersji 6.0. WIN 7 nie testowałem, a iOS słyszałem że jest fajny. Obecnie myśląc o pracy chce mieć BlackBerry.

Dodaj swoją opinię