Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Użytkownicy Androidów nie korzystają z Wi-Fi? [ankieta]

Użytkownicy Androidów nie korzystają z Wi-Fi? [ankieta]

Q! 3 Kwietnia 2012 20:17

0 0

Według firmy analitycznej comScore, ponad dwie trzecie użytkowników smartfonów z Androidem w USA nie korzysta z transmisji danych w sieciach Wi-Fi.



Według przedstawionych wyników badań za luty, 68% użytkowników systemu Android w USA korzysta z Internetu jedynie poprzez sieć operatora. Dla porównania, w przypadku użytkowników systemu iOS odsetek ten wynosi 29%. Pozostałe osoby, a więc, odpowiednio, 32% i 71% badanych, korzysta zarówno z sieci operatora, jak i Wi-Fi.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku Wielkiej Brytanii, gdzie tylko 43% użytkowników przegląda zasoby Internetu wykorzystując w tym celu wyłącznie sieć operatora. Dla iOS odsetek ten wynosi tylko 13%.




Platforma % uzytkowników korzystających tylko z sieci operatora % użytkowników korzystających z sieci operatora i Wi-Fi
USA    
iOS 29% 71%
Android 68% 32%
Wielka Brytania    
iOS 13% 81%
Android 43% 57%

Jak mówią analitycy, różnice w korzystaniu z sieci pomiędzy obydwoma krajami wynikają ze specyfikacji obydwu rynków. Podczas gdy w USA dostępnych jest sporo taryfy no limit, pozwalających na swobodne korzystanie z transmisji danych, w Wielkiej Brytanii ich liczba jest mocno ograniczona.

Dodatkowo w USA znacznie bardziej niż w Wielkiej Brytanii popularne są umowy z operatorem podpisywane przynajmniej na 2 lata. Do nich oferowane są klientom właśnie taryfy z nieograniczoną lub bardzo dużą ilością danych. W UK znacznie większa liczba użytkowników korzysta z usług na kartę.

Z Internetu w smartfonie korzystam:

Tylko poprzez sieć operatora
11.80%
Tylko poprzez Wi-Fi
13.15%
Z sieci operatora i Wi-Fi
70.15%
W ogóle nie korzystam
4.89%

Wszystkich głosujących: 1186




Źródło tekstu: comScore, wł     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 4

    1.  2012-04-03 20:23:07

    Heh, amerykanie pewnie są zbyt nieogarnięci, żeby włączyć WiFi. Z pakiety danych mi sporo sporo zostaje co miesiąc, ale używam WiFi bo jest DUŻO szybsze po prostu. ;-)

  • 3

    2.  2012-04-03 20:23:20

    pewnie nie mumieja wlaczyc wifi w telefonie :D

  • 1

    3.  2012-04-03 20:57:02

    bo w androidach widget do wifi jest "schowany" :D

  • 0

    4.  2012-04-03 21:21:21

    Nie rozumiem osób, które biorą smartphone i nie mają pakietu danych...

  • 0

    5.  2012-04-03 21:46:49

    Ha, schowany widget, o tym samym pomyślałem ;)

  • 0

    6. ~sympatyczny  2012-04-03 21:58:57  host: user-46-113-15-209.play-internet.pl

    moze chodzi im o bezpieczenstwo - lepszy wlasny pakiet niz jakas siec publiczna. :>

  • 0

    7. ~BartekGib  2012-04-03 22:14:10  host: 031011206176.warszawa.vectranet.pl

    Do 4. Nie rozumiem jak Android może pobierać tyle danych z pakietu i to na własne DURNE potrzeby ....

  • 0

    8. ~ww  2012-04-03 22:15:14  host: public-gprs171294.centertel.pl

    Stać ich i mają ciekawsze abonamenty.

  • 0

    9.  2012-04-03 22:25:13

    @Bartek...słyszałeś o blokowaniu APNów ??? I odhaczeniu synchronizacji?

  • 0

    10.  2012-04-03 22:30:35

    Miałem napisać, że pewnie nie potrafią, ale widzę, że wszyscy i tak wiedzą. @4 krzysiop Pakiet w smartfonie może być uzupełnieniem wifi. Po 1. szybciej działa 2. możemy sobie zrobić sieć w domu, a niekoniecznie możemy być w zasięgu Po 3. mi w smartfonie dzięki wifi wystarcza pakiet 250mb, a jakby nie wifi to musiałbym wykupywać kilka gb. I mógłbym tak wyliczać cały wieczór. Chyba nie po to kupuję telefon z wifi, żeby tak jak ty nie umieć go włączyć.

  • 0

    11.  2012-04-03 22:34:09

    @4 wiec masz problem.;) A rozumiesz ludzi ktorzy maja w kablowce kilkadziesiat kanalow a ogladaja tylko te ktore lubia?

  • 0

    12. ~ds  2012-04-03 22:37:45  host: 84-10-156-201.dynamic.chello.pl

    @krzysiop - nie rozumiem, czemu ktoś posiadający smartphona miałby odhaczać synchronizację i blokować APNy... Po to go biorę, żeby być właśnie 'zsynchronizowanym'

  • 0

    13. ~  2012-04-03 22:43:16  host: z24-05.opera-mini.net

    7 - pobiera tyle co iOS na 3GS.

  • 0

    14. ~galileo  2012-04-04 00:07:20  host: 178.181.95.151.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Mam andka i także rzadko używam wifi. Może przez to że mam pakiet 15 gb, prędkość w moim mieście to około 5mb/s i na przełączanie między wifi a połączeniem operatora szkoda mi czasu. Mam internet wszędzie i nie wyobrażam sobie używanie smartfona bez dużej paczki danych.

  • 0

    15. ~mobile4you  2012-04-04 07:53:59  host: bc02.pwc.ca

    @11 - Pewnie dlatego, że nie można kupić w kablówce tych kanałów, które chcesz. Pakiet przydaje się gdy jesteśmy mobilni. Samo wifi, to faktycznie pewnie tylko w domu, na lotniskach itp. Każdy używa sprzęt jak mu wygodnie i ekonomicznie.

Dodaj swoją opinię