Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Uwaga na SMS-owe hieny

Uwaga na SMS-owe hieny

LuiN 14 Kwietnia 2010 09:12

0 0

Rzecznik prasowy Play, Marcin Gruszka, ostrzega na swoim blogu przed SMS-owymi oszustami próbującymi zarobić na sobotniej tragedii.

Docierają do nas kolejne sygnały o SMSowy "zbiórkach" na pomniki, na wpisy do księgi pamiątkowej itd. Niektórzy oszuści informują nawet, że ich akcje wspierane są przez operatorów. Bardzo proszę uważajcie na takie akcje! Nie wysyłajcie takich SMSów! Oszuści próbują wykorzystać każdą okazję - czytamy na blogu rzecznika.




Te szemrane "inicjatywy" są systematycznie blokowane przez operatorów, jednak co chwila pojawiają się nowe próby. W razie otrzymania podejrzanego SMS-a warto przekazać informację na jego temat swojemu operatorowi.

Źródło tekstu: blogplay.pl     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 1

    12. ~  2010-04-14 12:58:08  host: t03-12.opera-mini.net

    cd.11 a także informowaniu użytkowników o wprowadzaniu kolejnych grup numeracyjnych. Ostatnio z gazety dowiedziałem się że są NOWE GRUPY NUMERÓW!

  • 1

    13.  2010-04-14 13:37:13

    @11 i 12: Telepolis powinno poświecić co najmniej 1 artykuł na to, bo numery Premium SMS obowiązują we wszystkich sieciach.

  • 0

    15. ~Unklick  2010-04-14 14:53:00  host: aav212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~nick dobrze piszesz, wielu ludzi jest tego samego zdania, wielce chwalebne, ze napisałeś to publicznie i nie boisz się wyrażać takich opinii.

  • 1

    16. ~  2010-04-14 15:02:26  host: t15-07.opera-mini.net

    @13 Masz racje. Bo chyba niewielu użytkowników wie że sms premium to nie tylko numery krótkie zaczynające sie od cyfr: 7, 8, 9 ale także cyfry 5, 6.

  • 0

    18. ~  2010-04-14 15:26:22  host: t19-15.opera-mini.net

    Antysemickie hieny juz w swoim zywiole , szkoda tylko , ze najwiecej nekrologow pojawilo sie w antyrzadowej , proPiSowskiej Rzeczpospolitej.... Cytuje - najwięcej ukaże się w „Rzeczpospolitej”: gazeta zwiększy dziś liczbę stron z nekrologami do 25 (zwykle nie zajmują więcej niż dwie strony), choć i tak nie wszystkim chętnym udało się zamieścić swoje ogłoszenia żałobne. Niezwykłe wydanie tej gazety będzie miało dziś aż 56 stron. stron.

  • 1

    19.  2010-04-14 18:33:59

    Nie ma co informować, ostrzegać czy przestrzegać tu trzeba po prostu zlikwidować tak drogie SMS'y. Kompletnie chory musiał być ten człowiek, który stworzył ten typ numerów. Od początku było wiadomo czemu będą służyć tak drogie SMS'y.

  • 0

    20. ~  2010-04-14 18:34:28  host: ip-89-174-127-95.multimo.pl

    18. Gdzie tu widzisz antysemityzm? Przedawkowałeś "Wyborczą". Myśl samodzielnie.

  • 1

    21. ~  2010-04-14 19:30:44  host: t07-10.opera-mini.net

    A faktycznie , przepraszam , 14 to tekst promujacy prawde , rzetelnosc , przyjazn miedzynarodowa oraz poszanowanie dla innych narodowosci oparte na braku niesprawiedliwych uogolnien. Wybacz , jestem tylko glupim polaczkiem nadajacym sie na zmywak z ktorego nabijaja sie w amerykanskiej tivi , zlodziejem samochodow z Niemiec i brudasem z budowy onanizujacym sie wedle brytyjskich brukowcow rura od odkurzacza. A ty razem ze mna.

  • 1

    22. ~Waldi  2010-04-14 20:08:02  host: chello089072164250.chello.pl

    tu fajny filmik na ten temat dają: http://www.youtube.com/watch?v=4skUNAyIN_c

  • 1

    23. ~  2010-04-14 21:00:09  host: t09-14.opera-mini.net

    Operatorzy nie zlikwidują tych numerów sms bo zarabiają na nich, i to niemało. Teraz ostrzegają bo spadły na nich gromy od poszkodowanych ludzi.

  • -1

    24. ~  2010-04-15 04:59:42  host: t24-02.opera-mini.net

    @21 DOBRE!!! Mimo iż nie powinienem, to się uśmiałem. Teraz mam poczucie winy. A tak na marginesie to słyszałem pogląd, że Lech ma być beatyfikowany jednak przed Papieżem JP2! Pytanie tylko czy najpierw jako błogosławiony czy od razu święty? Ale o tym chyba jednak zdecyduje kochający brat. No comment wobec tego wszystkiego co się wyrabia. Chyba już nikt nad tym nie panuje...

  • -2

    25. ~  2010-04-15 11:44:01  host: chaos.tpnet.pl

    Cenzorzy tutaj to chyba są z PO.

  • 1

    26.  2010-04-15 12:04:28

    25: swoje kompleksy polityczne wylewaj na Onecie, tutaj rozmawiamy merytorycznie o telekomunikacji.

  • 1

    27.  2010-04-15 13:03:10

    Prawo jeszcze do końca nie kontroluje smsowych naciągaczy, o czym pisano tu:http://telepolis.pl/news.php?id=17789.

  • -2

    28. ~  2010-04-15 14:36:22  host: gaja.tpnet.pl

    26. To na pewno do mnie? Chyba raczej do 21 albo 24?

  • -2

    29. ~  2010-04-15 14:39:39  host: chaos.tpnet.pl

    BTW: Tusk nie musi wprowadzać cenzury. Żołnierze sami czuwają na posterunkach, nawet nie potrzebują rozkazów. "Właście" posty puszczają, "niewłaściwe" usuwają. Nie wiem, po co Tusk dąży do tego, co i tak już ma.

  • 0

    30. ~nick  2010-04-15 17:47:45  host: 188.33.14.130

    26. WitekT - jak tam, ołtarzyk z Leninem już wysprzątany na jutro?

  • 0

    31.  2010-04-16 08:49:27

    nick: nie jesteś w stanie mnie obrazić, bo najpierw musiałbyś mi czymś zaimponować.

  • 0

    32. ~wcv  2010-04-16 20:44:10  host: emi180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Najlepiej poziomem ale do niego trzeba dorosnąć i dużo się uczyć, przede wszystkim życia a nie tylko "przechodzenia" gier komputerowych. Mnie też trudno obrazić tak jak kłamać też trzeba umieć.

  • 0

    33. ~StopSMS.pl  2010-05-11 22:55:28  host: apn-77-114-144-195.dynamic.gprs.plus.pl

    Witam i zapraszam wszystkich do odwiedzenia serwisu StopSMS.pl StopSMS.pl to serwis poświęcony użytkownikom telefonów komórkowych, którzy mają dość niechcianych (i zwykle niepożądanych) komercyjnych reklam wysyłanych do telefonów poprzez wiadomości tekstowe.Uważamy, że w Polsce musi być ktoś kto będzie walczył w imieniu Państwa jako użytkowników telefonów i dlatego w połowie 2010 roku powstał serwis StopSMS.pl , który ma na celu zachowanie społecznego odbioru usług oraz promowanie etyki i dobrych praktyk biznesowych wśród jej użytkowników reprezentując interesy swoich klientów jak i partnerów, poprzez egzekwowanie przez regulamin który opracował (dostępny w serwisie StopSMS.pl), według którego będzie zrzeszał największych w Polsce operatorów telefonii komórkowej w celu zapobiegania mobilnego spamu.

Dodaj swoją opinię