Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Uwaga na Samsungi C450

Uwaga na Samsungi C450

LuiN 5 Lutego 2009 11:48

0 0

samsung sgh c450 Samsung Electronics powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre telefony Samsung SGH-C450, mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników, poprzez przekroczenie limitu emisji fal radiowych.

Brak jest dokładnych danych naukowych na temat faktycznych zagrożeń oraz ich rodzaju, ale jak informuje przedsiębiorca, z uwagi na przekroczenie dopuszczalnych norm emisji, zdecydował się on na wycofanie wszystkich wprowadzonych na rynek egzemplarzy telefonów Samsung SGH-C450. Kampania na rynku polskim rozpocznie się 16. lutego 2009 roku i zaplanowana jest na 2 miesiące.

Przedsiębiorca deklaruje, że w tym czasie, za pośrednictwem punktów serwisowych możliwe będzie dokonanie wymiany 20.179 aparatów, które trafiły na polski rynek.




Właściciele telefonów będą mogli skorzystać ze specjalnego narzędzia umożliwiającego ustalenie, czy telefon podlega kampanii, które zostanie udostępnione na stronie internetowej www.samsung.pl oraz z infolinii: 0 801 172 678.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: UOKiK     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~szwejch  2009-02-05 11:52:33  host: public-gprs45999.centertel.pl

    Dobre. Artykuł dotyczy Samsunga SGH-C450 , a link odsyła do Motoroli C450.

  • 0

    2.  2009-02-05 11:54:50

    szwejch - mysza mi się obsunęła:) Poprawione:)

  • 0

    3. ~  2009-02-05 11:55:15  host: 199.67.203.142

    Samsung podmienił :-)

  • 0

    4. ~ciekawy  2009-02-05 11:59:52  host: 82.160.248.28

    "Brak jest dokładnych danych naukowych na temat faktycznych zagrożeń oraz ich rodzaju" ale "mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników, poprzez przekroczenie limitu emisji fal radiowych." No więc jak to jest? Szkodliwe czy nie? Bo jeżeli te sa szkodliwe ze względu na przekroczenie limitu emisji fal radiowych, to inne o dopuszczalnym natężeniu ale używane przez długi czas , już nie są? Alkoholikiem nie zostaje człowiek , który uchla sie do nieprzytomności raz w miesiącu, tylko taki, który pije mniej ale często (znam takich co częściej piją jak jedzą).

  • 0

    5. ~Hose  2009-02-05 12:08:14  host: 194.39.141.10

    ciekawy- jest ustalony jakiś limit (słusznie czy też nie) po przekroczeniu jakiego urządzenie nie powinno być eksploatowane i tyle.

  • 0

    6.  2009-02-05 12:56:06

    6: Zgadzam się z Tobą użytkowniku Nokii wykonanej z kiepskich materiałów i puchnącą baterią. Ja mam Samsunga i powiem szczerze, miałem wiele telefonów różnych producentów, ale z żadnego nie byłem tak bardzo zadowolony.

  • 0

    7. ~smart  2009-02-05 13:18:47  host: inet20908ng-0.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    To pieknie sam mam samsunga ale nie ten model.

  • 0

    8. ~berdys  2009-02-05 13:27:32  host: ip-94-42-50-202.multimo.gtsenergis.pl

    malkontenci.. zamiast sie cieszyc ze dostana nowy telefon... ;) ;) to marudza... a nie.. marudza Ci co tego modelu nie maja ... ;] maja problem Ci , co kupili telefon w komisie a pochodzil np z UK...;] Watpie, ze go w pl wymienia... jesli mowia o 20.179 telefonach na pl rynku.... pocieszenie jest takie- to tani gracik, wiec mozna wywalic do kosza albo opchnac na allegro jakiemus jeleniowi ;)

  • 0

    9. ~ciekawy  2009-02-05 13:28:40  host: 82.160.248.28

    Hose- a skąd ten limit, skoro nie było dokładnych badań? A może były, tylko co by sie stało, Gdyby tak mądre głowy z Harwardu, Cambrige czy innego Oxfordu stanęli przed kamerami i powiedzieli że : Po dokładych i wieloletnich badaniach nad telefonią komórkową, chcemy ostrzec wszystkich uzytkowników telefonów komórkowych o ich wyjątkowej szkodliwości dla organizmu człowieka. I tu pojawiałby sie ciąg nieuleczalnych chorób. Jak wtedy zachowaliby sie ludzie? Pytaliby o jakieś limity mocy czy może ich przywiązanie do swoich komórek stałoby sie luźniejsze? A wtedy, co stałoby się z gospodarką na którą ta branża ma olbrzymi wpływ. Bardzo malutki przykładzik: ERA sprzedaje fony bez simlocków a komisy juz protestują przeciw odbieraniu im pracy.

  • 0

    10.  2009-02-05 13:48:26

    6, 8 - a może tak coś bardziej konstruktywnego. Samsung sam zgłosił, że jest problem i wymieni ponad 20 tys. telefonów na nowe - w samej tylko Polsce.

  • 0

    11. ~Hose  2009-02-05 14:24:47  host: 194.39.141.10

    ciekawy- usiadło kilku kolesi i obliczyło że komórki mogą "siać" tyle i nie więcej, to tak z napięciem bezpiecznym gdzie dla przemiennego uważa się 50V, czy to oznacza że 50V nic Ci nie zrobi a 51V już zabije? Na wszystko są dziś jakieś normy (nie zawsze mądre) i trzeba się nich trzymać.

  • 0

    12. ~  2009-02-05 14:59:51  host: f96-019.opera-mini.net

    A moj samsung z630 grzeje sie podczas pracy. Co robic?

  • 0

    13.  2009-02-05 15:03:58

    @14-uzywac zamiast kuchenki :)

  • 0

    14.  2009-02-05 15:13:01

    LuiN: oni wymienią te telefony na nowe C450 czy na jakieś inne? Trzeba mieć jakieś papiery do telefonu?

  • 0

    15.  2009-02-05 15:13:48

    14: normalne, że się grzeje ;) cienki jest, i zapewne rozmawiasz w 3G :-)

  • 0

    16. ~weer  2009-02-18 06:01:52  host: 77-255-252-105.adsl.inetia.pl

    na stronie www samsunga nie ma jeszcze żadnych informacji o wymianie, a akcja miała ruszyć 16 lutego, a dzisiaj jest już 18, i nic

Dodaj swoją opinię