Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Uwaga na radiotelefony SENAO

Uwaga na radiotelefony SENAO

LuiN 10 Lipca 2008 18:52

0 0

senao 358Urząd Komunikacji Elektronicznej informuje sprzedawców, użytkowników i potencjalnych nabywców, iż używanie sprowadzanych do Polski, najczęściej z krajów azjatyckich, radiotelefonów SENAO na terytorium Polski jest nielegalne.

Używanie radiotelefonów SENAO (modele 258, 259, 358, 359 1258, 1259 i inne) jest zabronione z uwagi na wykorzystywane przez nie pasmo częstotliwości 262-390 MHz, przeznaczone dla Ministerstwa Obrony Narodowej i innych służb specjalnych. Wyroby te nie posiadają deklaracji zgodności i oznakowania CE i w związku z tym ich sprzedaż jest zabroniona.

Ponadto badania ww. radiotelefonów, przeprowadzone w akredytowanym laboratorium badawczym UKE wykazały nie spełnianie przez nie wymagań w zakresie natężenia pola zaburzeń radioelektrycznych. Telefony oferują zasięg nawet kilkunastu kilometrów.




Używanie wymienionych radiotelefonów zakłóca pracę innych legalnych urządzeń radiowych pracujących w tym paśmie, w tym także urządzeń służb niosących pomoc w sytuacjach zagrożeń.

Zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym, użytkowanie tego typu urządzeń radiowych bez wymaganego pozwolenia podlega karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~  2008-07-10 19:22:58  host: f142-158.opera-mini.net

    to po co to do Polski sprowadzili, skoro jest nielegalne?

  • 0

    2.  2008-07-10 19:49:34

    a to nie wiesz że "handlowcy" dla kasy sprowadzą wszystko? nawet jeśli jest toksyczne, tuczące, nielegalne albo bez sensu?

  • 0

    3.  2008-07-10 20:23:57

    ja bym to nazwał tak -nie zapłacili za testy wiec UKE uznało, ze nielegalne..czysta próba zysku..

  • 0

    4. ~T  2008-07-10 20:37:00  host: nat3.tomkow.pl

    Rozumiem, że pracują w paśmie niewłaściwym, ALE... od razu dziwnym trafem te telefony "wykazały nie spełnianie przez nie wymagań w zakresie natężenia pola zaburzeń radioelektrycznych". Właściwie to nie dziwne - to śmieszne!!

  • 0

    5. ~  2008-07-10 20:39:59  host: apn-77-113-54-62.gprs.plus.pl

    Ale ?? uwazasz ze pomyslnie przeszloby testy cos co sieje na w/w czestotliwosciach ?

  • 0

    6.  2008-07-10 21:00:31

    No nie... 1. - DLA KASY!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    7. ~hettman  2008-07-10 21:10:26  host: chello089076107024.chello.pl

    ktos wie gdzie je mozna kupic? sprawil bym sobie taki... :)

  • 0

    8. ~Chrome_TP  2008-07-10 21:21:12  host: 212.160.172.70

    Mnie natomiast rozwala koment na temat zasięgu kilku kilometrów :P spoko kupujesz taki jedziesz na działkę a i tak łapie sygnał z bazy w domu :P

  • 0

    9.  2008-07-10 21:24:01

    ~Chrome_TP akurat co do zasiegu w tych telach, to moze byc prawda...

  • 0

    10.  2008-07-10 21:24:13

    #8: to chyba, że ktoś mieszka na wsi i ma działkę (pole) pod domem ;-D

  • 0

    11. ~arczi  2008-07-10 21:25:24  host: 108-173.echostar.pl

    używałem ten telefon stacjonarny przez parę ładnych lat, zasięg w terenie zabudowanym do 1km, w otwartym terenie do 5 km, kupiłem legalnie w sklepie (wtedy było to mnóstwo kasy) i sprzedawca nic nie mówił, iż tel nie można używać legalnie... dokupiłem również antenę zewnetrzną co polepszyło jego zasięg, częstotliwość działania 900MHz, fakt, że były inne modele o niższym paśmie hz i zasięgi miały zdecydowanie większe nawet 40km, wyglądem przypominały pierwsze telefony komórkowe centertela np. benefona;) cena tez była zaporowa jak na tamte czasy...

  • 0

    12. ~  2008-07-11 01:32:47  host: p07-09.opera-mini.net

    Do 6: Leo why? For many??? :P

  • 0

    13. ~  2008-07-11 05:27:52  host: f142-202.opera-mini.net

    money mialo byc

  • 0

    14. ~tower00  2008-07-11 13:30:10  host: host246-89-206-2.limes.com.pl

    Ja też mam podobny telefon który kupiłem ze 3 lata temu w niemczech za 100 euro.W otwartym terenie go nie sprawdzałem ale w mieście trochę górzystym bo polodowcowo-morenowym mam zasięg w lini prostej ok 5km.W firmir to się przydaje bo nie każdy chce dzwonić na komórkę a czasami chce pogadać a kupić go chyba jeszcze można na allegro

  • 0

    15. ~ss  2008-10-09 00:49:50  host: b1-65.koba.pl

    to czemu jedna firma TRADEX w Polsce je sprzedaje zakapowała konkurencję i teraz sama jest na rynku telefonów dalekiego zasięgu SENAO http://www.tradex.bazarek.pl/category/25768/telefony-dalekiego-z asiegu.html

  • 0

    16. ~seno  2009-01-12 20:49:08  host: 82.177.10.65

    nie wiem kto tu oszukuje, ale mam dziesięcioletnią praktykę z tymi telefonami/różne modele/i nie wiem skąd się biorą u Was takie zasięgi i to w terenie zabudowanym.Eksploatowałem te telefony ze wzmacniaczami,anteny na maszcie 23m i niestety 3 km w mieście to już był problem

  • 0

    17. ~jarek  2009-07-19 18:44:12  host: w3cache.dialog.net.pl

    UKE moze sobie uchwalac rozne ograniczenia ale potencjalni nabywcy tego sprzetu nie musza sie wcale stosowac do jakis glupich ograniczen. Ja mam teki telefon i spokojnie z niego korzystam a UKE mam gleboko w d.........

  • 0

    18. ~smys  2010-06-16 02:38:16  host: chello087207092121.chello.pl

    ten kraj to banda złodzieji jak nie zapłacisz to nielegalne

  • 0

    19. ~  2013-12-24 23:43:04  host: dynamic-78-8-196-91.ssp.dialog.net.pl

    a ja dzisiaj uchwalilem ze mozna uzywac telefonów senao.

Dodaj swoją opinię