Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Uwaga na przenośność

Uwaga na przenośność

WitekT 9 Października 2006 18:04

0 0

Era ponownie przydzieliła numer, który jej były abonent zabrał do innej sieci. Ze źródeł zbliżonych do Centertela udało nam się dowiedzieć o istnieniu kilku takich przypadków.

Migracja problemowego numeru do Orange nastąpiła kilka miesięcy temu, a Era aktywowała przeniesiony numer ponownie w swojej sieci 8. października. Dzwoniący z sieci Telekomunikacji Polskiej i Orange łączą się z przeniesionym numerem, a z pozostałych sieci - z aktywowanym właśnie ponownie numerem w sieci Era. Co ciekawe, abonent korzystający z numeru 602 w sieci Orange dostaje SMS-y o tym, że ktoś do niego w międzyczasie dzwonił (usługa Kto tam? w Erze) oraz informacje o pozostawionych nagraniach na skrzynce głosowej w Erze. Na tą skrzynkę można zadzwonić i odsłuchać wiadomości.




Klientowi Orange po skontaktowaniu się z biurem obsługi klienta sieci Era powiedziano, że… nie ma możliwości odzyskania numeru, zaproponowano zwrot 100 zł opłaty za przeniesienie oraz przydział innego numeru z puli Ery. Co ciekawe, cały czas wspomniany numer jest w bazie Ery widoczny jako należący do Orange.

Zbigniew Lazar z biura prasowego PTC powiedział, że nieprawidłowość już została usunięta. Wynikała z prostego, ludzkiego błędu we wprowadzaniu kodu. Odpowiedź pracownika BOK-u wynikała głównie z tego, że z takim problemem spotkał się pierwszy raz i chciał zrobić to, co znajdowało się w zasięgu jego możliwości, aby rozwiązać sytuację - dodał.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 90
  • 0

    71.  2006-10-10 09:26:55

    ***wlo po to ona dokopuje żebyś potem miał z 10 aktywcji w swoim najlepszym Plusie i żebyś był zadowolony ze swoich stawek i wogóle żebyś nawet nie pomyślał [rzez chwilę o odejściu do sieci "y" poza tym chyba sie ze mna zgodzisz,że ona dokopuje (głownie &tP) jak MA POWóD - sama powiedziała w jakimś wywiadzie ,że to nie z zemsty

  • 0

    72. ~delong  2006-10-10 10:59:53  host: cxw190.internetdsl.tpnet.pl

    ...ciekawe gdzi się podział mój post....

  • 0

    73. ~ksad  2006-10-10 11:14:36  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    wlo: zgadzam się z Tobą w 100 procentach.

  • 0

    74. ~ksad  2006-10-10 11:15:26  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    olek_skype: naiwny jesteś.

  • 0

    75.  2006-10-10 11:25:31

    delong: popatrz dobrze - może nie pod tym newsem? My tu nic nie kasujemy...

  • 0

    76. ~wlo  2006-10-10 11:57:50  host: anx190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    issa - nazwy ulic, placów itp., w których występuje data (rocznicowe) piszę się tylko w ten sposób: ul. 1 Maja, ul. 3 Maja, plac 15 Lipca... Nie 1-go, nie 3go itd. To, że oni piszą bzdury, to nie znaczy, że piszą dobrze - zresztą powtarzają po tym co klient napisze zwykle. Ja np. pięć razy zgłaszałem poprawki kiedy od razu dobrze podałem brzmienie nazwy mojej ulicy (też "rocznicowa") i wiesz co mi odpowiadali? Że co to za różnica? Ano jest - chodzi o poprawność językową! Powiem więcej - na tablicach urząd miasta z błędem pisze nazwy ulic - zgłosiłem, poprawili ;-) Nie wszędzie ale poprawiają sukcesywnie.

  • 0

    77. ~wlo  2006-10-10 12:00:04  host: anx190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    olek_skype - przesadzasz trochę... Ale możesz żyć w takim przekonaniu, że to jej główne zadanie i że faktycznie dzięki szeryfowi mamy coraz niższe ceny - mi to nie przeszkadza co sobie myślisz ;-D

  • 0

    78.  2006-10-11 13:26:18

    podobno idąc ze starym numerem do tak-taka dostaje się warunki(cennik)jak by się było już 4 m-ce.

  • 0

    79. ~  2006-10-11 15:22:45  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Potwierdzam "Aleks" i radzę Ci skorzystaj, bo warto!

  • 0

    80. ~dealer  2006-10-11 22:05:59  host: inet20908-1.eranet.pl

    co do przeniesienia POPA do ABON W ERZE to przede wszystkim - nie możesz tego zrobić od razu, tylko przenieść pre paid'a na prepaid'a a dopiero potem zmigrować na abonament (po 120 dniach za zlotówkę a do 120 dni zapłacisz 99 netto migracji plus aktywację ... albo się nie znam :) mogę Ci pomóc w tym przeniesieniu.

  • 0

    81. ~general  2006-10-12 16:15:10  host: 142.52.jawnet.pl

    Własnie,że sie da z POPa do abonamentu w Erze od razu! sam przenosiłem kilka numerów z PoPa i z PLusa !wszystko bez problemów ,poza tym -Pracownicy salonu Era nie maja pojęcia jak to sie wszystko przenosi !!! Zjadłem dużo nerów i wydałem nie potrzebne pieniądze na dzwonienie do BOA !

  • 0

    82. ~Manoo  2006-10-12 23:07:50  host: efq8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *general - mogę się podpisać pod tym co mówisz obiema rękami. Ja przenosiłem z Plusa do Ery coś strasznego

  • 0

    83. ~eMb  2006-10-13 10:40:16  host: chello084010149141.chello.pl

    dealer: czyli place w sumie x2 za przeniesienie (Pop->TT, TT->Abo Era) ? Do tego jeszcze aktywacja, ale to juz norma. Chyba jednak mi sie nie oplaci ;-)

  • 0

    84. ~Manoo  2006-10-13 14:14:25  host: eey21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *eMb: nie musisz tak wkoło odrazu możesz wziąć dowolną promocję abonamentową w Erze i wtedy nie płacisz za aktywację.

  • 0

    85. ~  2006-10-14 07:07:31  host: chello084010149141.chello.pl

    *Manoo: Dealer napisal (komentarz #80), ze trzeba ta droga jezeli dobrze go zrozumialem. Promocje moge wziac zawsze, ale ja chce z przeniesieniem numeru z mojego POPa. Aktywacje tak czy inaczej trzeba placic (znajomy tydzien temu aktywowal w promo urodzinowej i zaplacil za 1 oferte aktywacje 60-70zl)

  • 0

    86. ~general  2006-10-14 11:51:45  host: 142.52.jawnet.pl

    Jezeli się nie myle to aktywacja w Erze kosztuje 50 zł +kochany vat czyli 61 zł cos koło tego! Aktywacja nic innego tylko zdzieranie z biednych abonetów !

  • 0

    87.  2006-10-14 14:30:18

    A dzisiaj mój znajomy otrzymał w Erze odpowiedż, że numer nie może być przeniesiony bo jest różnica w formacie NIP tzn na karcie rejestracyjnej został wpisany z kreskami a we wniosku bez kresek takie informacje udzielają panie w Heyah przecież to zwykła złośliwość

  • 0

    88.  2006-10-14 19:08:36

    Manoo - bo dla systemu numer 898-12-34-56 nie jest taki sam jak 898123456 wiadomo,ze dla nas to bez różnicy ale sysytem tak został zaprogramowany i jak tak jest w bazie to tak musi byc - podasz bez kresek to i pokaze bląd i tyle(co wcale nie znaczy ze mi sie to podoba) :)

  • 0

    89. ~  2006-10-14 23:06:41  host: pa8.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl

    Systemy powinny być tak projektowane, aby ignorować kreski pomiędzy cyframi. Zgodnie z planem numeracji krajowej. Ktoś to kogoś robi w balona.

  • 0

    90. ~Manoo  2006-10-16 13:58:15  host: 86-63-106-56.asta-net.com.pl

    To jest to błąd operatorów, bo u jednych w karcie rejestracyjnej wpisuje sie z kreskami a u drugiego operatora bez kresek. Czekają chyba na rozporządzenie ministra ktore okresli jak wpisywac NIP i REGON

Dodaj swoją opinię