Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Uwaga na MMS-y w Play

Uwaga na MMS-y w Play

WitekT 8 Lutego 2008 09:32

0 0

Uwaga na MMS-y w Play - od pewnego czasu P4 ma błąd w swoim bilingu i oprócz opłaty za wysłanie wiadomości, taryfikuje ją także jako transmisję danych. Według operatora, błąd dotyczy mniej niż 1% użytkowników.

Błąd w systemie bilingowym pojawił się już w zeszłym roku, mniej więcej w momencie, kiedy przestano taryfikować MMS-a wysyłanego do wielu odbiorców jako jedną wiadomość. Wtedy też zaczęto obciążać konta klientów za MMS-y przychodzące w formie opłaty za transmisję danych. W ostatnim czasie ten błąd zaczął pojawiać się także przy wiadomościach wychodzących.

Jesteśmy świadomi problemu z naliczaniem dodatkowych kosztów przy korzystaniu z usług wykorzystujących transmisje danych. Z naszej analizy wynika, ze dotyczy to mniej niż 1% użytkowników, korzystających z tych uslug - powiedział nam Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play.




Według zapewnień Gruszki, operator już wczoraj rozpoczął eliminowanie błędu w systemie, co powinno zakończyć problemy w ciągu kilku najbliższych dni. Zgłoszenia klientów są rozpatrywane w trybie reklamacyjnym i po analizie każdego przypadku, Play zwraca klientom należne środki.

Błąd dotyczy najprawdopodobniej tylko użytkowników Play Karty, bo tylko oni skarżyli się naszej redakcji na ten błąd. Polecamy jednak i klientom abonamentowym, aby bliżej przyjrzeli się swojemu bilingowi.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 167
  • 0

    149. ~anty  2008-02-11 10:19:15  host: aazo189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dlatego wole sobie działać w simplusie, gdzie nigdy mi się żadna niemiła, nieoczekiwana rzecz nie zdarzyła. a miła oczywiscie-smsy do każdego doładowania i jeszcze pakiety 200 minut za 8 zł

  • 0

    150. ~skalarek  2008-02-11 11:54:32  host: 212.122.214.240

    @anty to chyba od niedawna jesteś w Simplusie :D

  • 0

    151. ~  2008-02-11 13:23:30  host: te00.techentrance.com

    Jestem na wyspach,mam wlaczony pakiet narciarski, kiedy chce nawiazac polaczenie to jest komunikat Aktywny zakaz polaczen. O co z tym chodzi? Chce zadzwonic a nie moge, jest to dla mnie bardzo klopotliwe, bedac w Polsce dzwonilem normalnie. Bardzo prosze o pomoc, z gory dziekuje. Pozdrawiam.

  • 0

    152. ~  2008-02-11 13:23:51  host: te00.techentrance.com

    NIKT NIE POMOZE?

  • 0

    153. ~  2008-02-11 13:41:04  host: 80.51.91.252

    @145 dokarm rybki, tak przy okazji

  • 0

    154.  2008-02-11 13:54:59

    zadzwon do Playa na infolinie

  • 0

    155. ~  2008-02-11 14:06:27  host: te00.techentrance.com

    Z wysp mam dzwnic na infolinie????????? Wysylam im zgloszenia przez swoje konto na stronie. Juz 4 wyslalem i oprocz grzecznosciowych formulek zadnej konkretnej pomocy.

  • 0

    156.  2008-02-11 15:40:35

    Czy Ty z tym playem masz narąbane w bani?Jesteś na wyspach,idź kup starter jakieś tam sieci i dzwoń.W każdym temacie srasz te swoje pomocy.Już Ci chłopaki pisali co i jak a Ty dalej swoje.

  • 0

    157. ~nimm  2008-02-11 16:04:19  host: 87-205-3-179.ip.netia.com.pl

    a pakiet narciarski obejmuje wyspy?

  • 0

    158. ~janas1  2008-02-11 22:38:06  host: c161-226.icpnet.pl

    mnie rowniez to spotkalo i za kazdym nie mal razem dzwonilem do boku nawet o 5 groszy !!! bo w koncu w imie czego mam byc walony brzydko piszac w rogi , jasne ze ktos moze powiedziec ze szkoda czasu ale w autobusie w drodze z uczelni i tak sie nudzilem , a zeby bylo smieszniej to nabijaja rowniez nieraz mmsy przychodzace lub raporty - bach 10 kilo grtis

  • 0

    159. ~potrzebujący  2008-02-12 17:28:28  host: pc-212-51-207-166.p.lodz.pl

    ZRÓBCIE W PLAY PRZECHODZENIE MINUT W ABONAMENCIE PRZYNAJMNIEJ NA KILKA MIESIECY !!!!!!!!!!!PROOOOOOOSZEEEEEEEE !!!! pozdrawiam ;)

  • 0

    160.  2008-02-12 19:19:04

    ~~potrzebujący jak by tak było PLAY dawno by z torbami poszedł... xD

  • 0

    161. ~jojo  2008-02-12 19:43:40  host: eej10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    potrzebujący (159) "popieść" się świetnym pakietem 30 minut po 20 gr raz na miesiąc... To Ci nie wystarczy? ;-)

  • 0

    162. ~mirikli  2008-02-13 16:04:59  host: aawx243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystko już gra z tymi mmsami? będę musiała na portalu sprawdzić co i jak bo w sumie dużo ich wysyłam..

  • 0

    163.  2008-02-14 00:00:00

    Tak juz gra.

  • 0

    164. ~Jendryk  2008-02-15 00:41:00  host: dlx5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No coz zdarza sie, ja i tak zawsze bede wierny plusowi, u nich takie wpadki nie maja miejsce:)

  • 0

    165. ~  2008-02-15 01:35:01  host: eej252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Takie być może nie...

  • 0

    166.  2008-02-15 14:38:41

    151. najlepiej tyrknac na info line play - daj znac jaka sytuacja u Ciebie z tymi polaczeniami.

  • 0

    167.  2008-02-15 15:17:16

    Minął chyba tydzień, ale Play dzisiaj uwzględnił moją reklamację dotyczącą tego podwójnego naliczania mms+dane i ładnie zwrócił pakiet złotówek na konto...

  • 0

    168. ~łap łup  2008-02-16 09:57:38  host: 67.159.54.24

    Skalarek! Za 4 minuty masz otworzyc kiosk. Pospiesz sie, juz sie kolejka po startery playa utworzyla.

Dodaj swoją opinię