Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UW uczy J2ME przez Internet

UW uczy J2ME przez Internet

WitekT 7 Października 2005 19:31

0 0

Java na urządzenia mobilne to najnowszy kurs e-learningowy oferowany przez Uniwersytet Warszawski. Zajęcia odbywają się przez Internet i prowadzone są przez doświadczonego nauczyciela.

Kurs przeznaczony jest dla osób chcących zajmować się programowaniem i projektowaniem aplikacji na urządzenia mobilne. Wymagania wstępne to znajomość języka Java i komputer z dostępem do Internetu. Nie jest wymagane doświadczenie w programowaniu w Java Micro Edition (J2ME).

Nad całością czuwa nauczyciel, a miejscem spotkań z uczestnikami jest platforma e-learningowa, gdzie zamieszczane są materiały do nauki oraz polecenia i komentarze prowadzącego. Do kontaktów służą fora dyskusyjne, poczta elektroniczna i telefon internetowy.
Możliwe będzie zapoznanie się ze specyfiką urządzeń mobilych, z technologią Java Micro Edition, procesem tworzenia oprogramowania mobilnego, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia programów na telefony komórkowe. W trakcie kursu, pod kierunkiem prowadzącego, uczestnicy będą tworzyć aplikacje mobilne wykorzystujące różne własności współczesnych urządzeń mobilnych (głównie telefonów komórkowych).

Najbliższa edycja rozpoczyna się 18. października i potrwa 18 tygodni. W zajęciach internetowych organizowanych do tej pory przez Uniwersytet Warszawski udział wzięło 4820 osób.

Źródło tekstu: UW     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2005-10-07 20:47:57

    A to wszystko jest za damke??? I czy jest to dla zamkniętego grona czy ogólnodostępne???

  • 0

    2. ~john  2005-10-07 22:28:33  host: djm184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to jest niestety płatne...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-3-15.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet