Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Uszczypnij Sony Ericssona Xperia X10

Uszczypnij Sony Ericssona Xperia X10

Q! 21 Listopada 2010 12:04

0 0

sonyericsson xperia x10Społeczność skupiona wokół danego produktu oraz niezadowoleni z niego klienci mogą zdziałać niemało. O ich możliwościach przekonał się Sony Ericsson, który pod ich naciskiem wprowadzi funkcję wielodotyku do modelu Xperia X10.



Pierwsze stanowisko Sony Ericssona w sprawie wielodotyku w modelu X10 mówiło o tym, że jest to niemożliwe z powodu ograniczeń sprzętowych. Jednak donośny głos niezadowolonych klientów sprawił, że taka możliwość nagle się znalazła.






Wielodotyk trafi do X10 w I kwartale 2011 roku poprzez aktualizację oprogramowania. W pierwszej kolejności obsłuży on przeglądarkę internetową oraz mapy dostarczane przez Google. W kolejnych etapach obejmować on będzie pozostałe elementy i aplikacje w menu telefonu.

Warto przypomnieć, że aktualizacja systemu (Google Android) do wersji 2.1 (Eclair) jest już dostępna na świecie; w polskim Orange od kilku dni. Niestety, na niebrandowanym modelu będącym w posiadaniu serwisu TELEPOLIS.PL nie udało się przeprowadzić aktualizacji systemu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony Ericsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~  2010-11-21 12:18:16  host: 77-254-139-33.adsl.inetia.pl

    Podoba mi się w sonyericssonach to że ekran główny zawsze jest w pionie. mam nokię c6 i często jest tak że jak dzwoni telefon to przejście z poziomu do pionu trwa około 3 sekund co jest bardzo denerwujące.W tym czasie ekran jest czarny.

  • 0

    2.  2010-11-21 12:24:53

    Coraz bardziej mi się podoba moja Xperia ;). Ciekawe, kiedy społeczność wywalczy również pierniczka do X10 ;D

  • -3

    3. ~  2010-11-21 12:45:47  host: v15-16.opera-mini.net

    Nie udany model, myślę źe X11 będzie lepsza

  • 0

    4.  2010-11-21 13:09:27

    Model sprzętowo jak najbardziej udany ;) Jedyny mankament to kwestia oprogramowania, ale jest z każdą aktualką coraz lepiej ;) PS Soft Do X10 w Erze był dużo wcześniej (w sobotę 13 listopada juz aktualizowałem telefon ) ;)

  • 0

    5. ~ricco  2010-11-21 13:18:10  host: host-81-190-236-157.wroclaw.mm.pl

    to teraz czekamy na zaimplementowanie Radia z RDS do SE x10 :)

  • 0

    6. ~pawcio_gg  2010-11-21 13:34:05  host: 77-253-122-95.adsl.inetia.pl

    Cool, tego mi brakuje strasznie. Ja swojego do 2.1 zaktualiwoałem wczoraj :) (Era)

  • 0

    7. ~tgf  2010-11-21 14:05:03  host: 87-205-4-136.ip.netia.com.pl

    branding erowy jest minimalny, ja bym go sobie na waszym miejscu wgral, aby miec akutalizacje

  • 0

    8.  2010-11-21 17:52:35

    Odniose sie do sony ericssonow. Wg mnie najlepsze se byly produkowane kilka lat temu. Wtedy wyszly takie jak d750i, k750i, k800i, k810i, w800i, w810i, w960i, p1i, p990i. Byly to w wiekszosci bardzo udane, funkcjonalne, wytrzymale i innowacyjne telefony. Teraz ta firma nie potrafi zrobic nic ciekawego, co urzekloby mnie. Nowe se to dla mnie szmelce! Z nowych jedynie cos w miare ciekawego to vivaz oraz elm za dobry stosunek cena/jakosc. Se podobnie jak nokia zszedl na psy, chociaz ta druga powoli sie odbudowuje.

  • -1

    9. ~  2010-11-21 18:28:22  host: 83-168-82-169.static.espol.com.pl

    w LG KU990 bylo to juz od dawna ; o

  • 0

    10. ~Janek  2010-11-21 18:45:39  host: w3cache.lukman.pl

    Ja bym ich chętnie "uszczypnął" za model W100 który nie nadaje się ani do dzwonienia (słaby zasięg i kiepski głośnik rozmów), ani do multimediów (telefon raz na 2 tygodnie trzeba przywracać do ustawień fabrycznych bo gubi mp3)

  • 0

    11. ~MADMAX  2010-11-21 21:54:50  host: adiy225.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dziękujemy o łaskawcy Sony Ericssona, niestety za późno. Sprzedałem to i raczej nieprędko dam się nabrać na produkty z tej stajni.

  • 0

    12. ~ttd  2010-11-21 22:34:35  host: 87-205-152-31.adsl.inetia.pl

    SE... a ktoś to jeszcze kupuje?

  • 0

    13.  2010-11-21 23:01:29

    @autor: na niebrandowanym modelu będącym w posiadaniu serwisu TELEPOLIS.PL nie udało się przeprowadzić aktualizacji systemu. Proszę o info jesli uda Wam się zaktualizować.

  • 0

    14.  2010-11-21 23:14:20

    jak to jest z tym wielodotykiem (niezbyt szczęśliwe to tłumaczenie - brzmi jak zły dotyk:P) niektórzy twierdzą że to problem sprzetowy ale mi sie to wydaje totalna bzdurą, przecież na logike to chodzi tylko o odczytywanie zmiany przylożenia palca wiec co ma sprzet do tego - oswieccie mnie jesli nie mam racji

  • 0

    15. ~  2010-11-22 00:40:19  host: v08-08.opera-mini.net

    Na i5700 Spica tez sa dostepne mody z wielodotykiem tzn dual touch'em. Polecam, dziala wysmienicie. Info na forum android.com.pl i samdroid.net

  • 0

    16. ~  2010-11-22 01:46:12  host: v05-03.opera-mini.net

    Ja wlasnie pisze z mojego rasowego SE k810i. Mam go juz bodajze 2 lata i jedyne co wymieniałem to baterie na nowa, a tak to sprawuje sie lepiej niz jakies tam zawieszające się telefony z symbianami czy androidami... Zdjęcia robi porównywalne do konkurenta- Nokii N82. Dotykowe telefony jakos mnie nie przekonują, no chyba, ze sms się szybciej pisze i baterie trzymają chociaż te 3 dni to może sobie kupię niedługo jakiś taki model, np. SE Xperie x10 pro, Samsunga 7722 duos lub jakąś dotykalską Nokię. Diabeł

  • 0

    17. ~Damian  2010-11-22 02:44:17  host: v07-03.opera-mini.net

    Sony Ericsson ? Nie, dziękuję. Zdecydowanie wolę Nokie ze swoimi świetnymi modelami których już trzy posiadam :)

  • 0

    19. ~arsene  2010-11-22 07:37:01  host: ecol.ertel.com.pl

    Moim zdaniem szajs z kiepską baterią - miałem i się pozbyłem. Multitouch nic tu nie zmieni

  • 0

    20. ~  2010-11-22 10:32:23  host: apn-77-115-193-21.dynamic.gprs.plus.pl

    a co z mniejszymi braćmi X10-tki czyli X10 mini i mini pro w kwestii multitouch?

Dodaj swoją opinię