Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Usuwanie barier inwestycyjnych w telekomunikacji

Usuwanie barier inwestycyjnych w telekomunikacji

sirmark 1 Września 2008 10:31

0 0

Komitet Rady Ministrów do Spraw Informatyzacji i Łączności przyjął Stanowisko w sprawie barier procesu inwestycyjnego w telekomunikacji.

Propozycje zmian przepisów prawa zawarte w Stanowisku są niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju telekomunikacji w Polsce. Wejście w życie tych zmian spowoduje przede wszystkim znaczne skrócenie procedur administracyjnych dotyczących procesów inwestycyjnych związanych z infrastrukturą telekomunikacyjną, co przyczyni się do szybszego rozwoju tej infrastruktury. Zmiany wprowadzą także ułatwienia w zakresie prowadzenia działalności przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych, co będzie miało istotny wpływ na zwiększenie konkurencji na polskim rynku telekomunikacyjnym.
Najważniejsze zmiany to możliwość budowy infrastruktury telekomunikacyjnej równolegle z budową dróg, co znacznie obniży koszty inwestycji. Operatorzy szacują, że koszt położenia kabla w ziemi pochłania 80 proc. nakładów. Rząd chce też, by infrastruktura szerokopasmowa była traktowana jako jeden z elementów wyposażenia budynków, co obniży koszt budowy połączenia bezpośrednio do abonenta. Mają też zostać złagodzone wymogi środowiskowe przy instalacji anten telekomunikacyjnych, co zmniejszy możliwość blokowania tych inwestycji przez ekologów.

Źródło tekstu: UKE, Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~kz1976  2008-09-01 10:36:58  host: gnr78.internetdsl.tpnet.pl

  "Mają też zostać złagodzone wymogi środowiskowe przy instalacji anten telekomunikacyjnych, co zmniejszy możliwość blokowania tych inwestycji przez ekologów." -zachowajcie czujność w Lublinie,ERA już czeka z BTS'em :)))

 • 0

  2.  2008-09-01 12:04:00

  No dla mnie to trochę dziwne, że nakazami albo szczególnymi przepisami to trzeba robić...W normalnym kraju (za normalny uważam taki, w którym ludzie są specjalistami a nie mającymi pieczątkę "specjalistami" i za to tylko biorącymi kasę), przewiduje się takie rzeczy i rozwiązania. I robi się na tym interes!

 • 0

  3. ~kwistas  2008-09-01 13:45:37  host: w3cache.wignet.pl

  ~kz1976 słyszałem od znajomych że już nawet główny organizator budowy BTSów na Lubelszczyźnie się tak kręcił... Jak uproszcza procedury wreszcie nie będzie głupiego pisania tekstów w stylu "moja sieć ma mega zasięg, a twoja jest do dupy".

 • 0

  4. ~ukenamuniu  2008-09-01 19:51:47  host: 86-59-n1.aster.pl

  Niedoczekanie... Muszą być gwarancje zwrotu inwestycji. Najpierw TP się szarpnie na FTTX a potem UKE wymyśli: oddaj pasożytom za 49%. Chyba że się mylę i będzie to 25%?

 • 0

  5. ~ttt  2008-09-01 20:18:41  host: ip-94-42-20-198.multimo.gtsenergis.pl

  Kolejny etap kampanii prezydenckiej Tuska. Super - rząd ułatwi życie telekomom. Żenada. To właśnie chorzy urzędnicy w Polsce są główną przyczyną tego, że tak mało się buduje nowej infrastruktury. Ale niech żyje populizm.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet