Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Usuwanie awarii wywołanych przez burze

Usuwanie awarii wywołanych przez burze

LuiN 21 Sierpnia 2008 17:37

0 0

W związku z dużą ilością pytań konsumentów dotyczących usuwania skutków awarii sieci abonenckich, wywołanych przez ulewne burze, a w niektórych regionach kraju także trąby powietrzne, jakie w ostatnim czasie przeszły przez Polskę, Urząd Komunikacji Elektronicznej przygotował stosowny komunikat.

Na obszarach najbardziej dotkniętych przez wichury i silny wiatr, który towarzyszył gwałtownym burzom, zniszczeniom uległy domy, trakcje kolejowe, sieci energetyczne oraz łącza (sieć) telekomunikacyjna, która zapewnia nam codzienne korzystanie z telefonu.

Z uwagi na fakt, iż skala awarii urządzeń sieci telekomunikacyjnych w tych rejonach jest duża, operatorzy we współpracy z odpowiednimi służbami technicznymi (np.: straż pożarna) starają się w jak najszybszym czasie usuwać powstałe w skutek nawałnic i burz, uszkodzenia instalacji telefonicznych.




Operator uzyskuje informację o powstałych awariach ze źródeł własnych, ale przede wszystkim ze zgłoszeń kierowanych przez Abonentów. Należy mieć także na uwadze fakt, iż często uszkodzenia nie są widoczne dla służb technicznych, które podejmują działania naprawcze.

Wobec powyższego, w celu wyeliminowania powstałych utrudnień i szybkiego przywrócenia świadczonych usług telekomunikacyjnych, każdą powstałą awarię należy niezwłocznie zgłosić do swojego operatora.

Dlatego też, aby mieć pewność, że powstała awaria, usterka, uszkodzenie sieci zostanie naprawione, należy niezwłocznie skontaktować się z operatorem i zgłosić awarie. Na podstawie przedmiotowego zgłoszenia operator dokona niezbędnych napraw, które umożliwią dalsze korzystanie z usług telekomunikacyjnych.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2008-08-21 17:51:28

    Z mojego konta Tak Tak po awarii zabrano 15 zł, mojej mamie z abonamentu również jakąś kwotę. Czy komuś zdarzyło się coś podobnego?

  • 0

    2. ~kogut  2008-08-21 17:54:55  host: 77-254-139-135.adsl.inetia.pl

    tak, wiatr wywiał mi z konta z banku 20 zł i kilka drobniaków z portfela. Mój znajomy do dziś szuka żółwia, też go wiatr porwał

  • 0

    3. ~mnc  2008-08-21 18:11:17  host: 86-63-64-40.sta.asta-net.com.pl

    bo era pomaga poszkodowanym i skasowali z taktaka 15zl jako dobrowolna pomoc dla tych, ktorzy stracili dach nad glowa :P

  • 0

    4. ~body  2008-08-21 18:19:47  host: 77-254-139-135.adsl.inetia.pl

    na naprawę nadajników...

  • 0

    5. ~  2008-08-21 19:13:56  host: f96-017.opera-mini.net

    "ulewne burze" - to brzmi tak samo niedorzecznie jak "pioruniaste deszcze". Czy polacy potrafia jeszcze mowic logicznie w jezyku polskim? Bo wyglada na to, ze tylko polonia z odleglych krajow posiada jeszcze umiejetnosc mowienia w ojczystym jezyku. /mrowkolew

  • 0

    6. ~Ziomek  2008-08-21 19:58:00  host: host81-157-27-131.range81-157.btcentralplus.com

    Mrówkolewie - zdziwiłbyś się jak obecna Polonia się posługuje językiem ojczystym. To co teraz się dzieje to istna tragedia! Nie nazwałbym tego mówieniem w języku polskim, kiedy co drugie słowo słyszy się k****, a co czwarte jakiś angielski wyraz.

  • 0

    7. ~ukenamuniu  2008-08-21 19:58:58  host: 86-59-n1.aster.pl

    #5: pioruniaste deszcze? A co powoesz na takie coś (obejrzyj do końca): http://pl.youtube.com/watch?v=x0BifYPQQJE&feature=related

  • 0

    8. ~Chrome_TP  2008-08-21 20:01:01  host: agd254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w przypadku TP ponoć ustalono termin +/- 48h... czas pokaże czy się wyrobią :)

  • 0

    9. ~ttt  2008-08-21 20:24:43  host: ip-89-174-126-125.multimo.gtsenergis.pl

    Chrome_TP - czas pokazał, nie wyrobili się - u mnie w firmie mija dziś szósty dzień w którym nie działa linia - chodzi o jedno z największych miast na Górnym Śląsku.

  • 0

    10. ~tesla  2008-08-21 20:41:35  host: nat-72.ghnet.pl

    No to macie ładny burdel w Energisie ;P

  • 0

    11.  2008-08-22 02:16:49

    No właśnie, czy UKE sam nie mógłby tego naprawić? Lub chociażby jakąś karę dowalić? Nie tym od pogody, tylko np. Tepsie? Tak mocno, żeby ukenamuniu nie dostał premii?

  • 0

    12.  2008-08-22 02:21:03

    Bo to pewnie wina Tepsy. Prezes nie oglądał "pogody" co było wczoraj:) ukenamuniu spał w pracy i dlatego zabrać mu premię:) UKE!!!! Do roboty

  • 0

    13. ~Hose  2008-08-22 09:05:52  host: 194.39.141.10

    Nie dosyć że człowiek chce im zgłosić awarie to jeszcze musi czekać 15 minut aż ktoś się łaskawie odezwie i dodatkowo zostanie mu potrącona odpowiednia kwota za połączenie, to dopiero jaja ;-) "Ulewne burze" też mnie z lekka rozłożyły hehe.

  • 0

    14. ~  2008-08-22 09:59:39  host: inet20908na-2.eranet.pl

    Jak masz abo w TP to przedzwon na 9393/9330 i zaloz sobie PIN do konta internetowegoTP. Wszelkie awarie mozesz zglasac przez siec i od razu masz numer sprawy. Milo i przyjemnie. W Netii na stronie jest specjalny formularz do kontaktu.

  • 0

    15. ~Olivers  2008-08-22 10:55:13  host: hgp42.internetdsl.tpnet.pl

    w Międzyrzecu podlaskim też nie było zasięgu

  • 0

    16. ~ukenamuniu  2008-08-22 11:25:58  host: 86-59-n1.aster.pl

    UKE czyta Telepolis, bo już "ulewne burze" zmieniono na "ulewne deszcze i burze". Tu mogą uwagę uwzględnić a przy konsultacjach decyzji prawie nigdy.

  • 0

    17. ~Hose  2008-08-22 11:36:28  host: 194.39.141.10

    ukenamuniu; wiesz, zajmowanie się poważnymi sprawami jest czasochłonne i męczące, w tym wypadku wybór "ulewnych burz" staje się oczywistym ;-)

  • 0

    18. ~Chrome_TP  2008-08-25 09:13:50  host: agp24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mhm akuratnie jechałem przez tamte okolice( gdzie przeszła trąba) - widok po prostu masakryczny - cały las złamany jak zapałki a tuż obok leżały pozrywane druty telefoniczne - tak naprawdę nikt nie pojmuje rozmiarów zniszczeń dopóki ich sam nie zobaczy :)

  • 0

    19.  2008-08-25 12:29:34

    Pogody nie pokonamy, a zachowanie zimnej krwi nie jest aż tak wielką sztuką - kiedyś nawet sołtys mógł nie mieć telefonu i "wszyscy żyli", a dziś płaczemy bo po szaleństwie aury znikają kreski zasięgu z wyświetlacza. Oczywiście lepiej mieć ten zasięg;) ukenamuniu - ten filmik z YT to gruby "fake";-P

Dodaj swoją opinię