Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ustawa antyterrorystyczna uderzy w SMS-y ECO

Ustawa antyterrorystyczna uderzy w SMS-y ECO

orson_dzi 30 Czerwca 2016 12:11

19 2

Nowa ustawa antyterrorystyczna, ze względu na wprowadzenie obowiązku rejestracji kart SIM, uderzy w firmy masowo wysyłające SMS-y ECO.

SMS-y ECO (lub też EKO) są używane do masowej wysyłki różnego rodzaju treści. Od zwykłych wiadomości SMS różni je, przede wszystkim, brak możliwości wprowadzenia podpisu (nie wyświetli nam się nazwa nadawcy, jak np. Bank), brak polskich znaków oraz cena. Firmy zajmujące się masową wysyłką tego typu wiadomości mają zazwyczaj indywidualne cenniki, uzależnione głównie od ilości zamówionych SMS-ów. Dla przykładu, masowa wysyłka do 100 tys. wiadomości u jednego z dostawców kosztuje 0,04 zł za sztukę, podczas gdy przy masowej wysyłce standardowych SMS-ów kwota ta wzrasta do 0,10 zł. Wiadomości mają zazwyczaj charakter informacyjny, reklamowy lub konkursowy. Podanie firmy Mobiltek jako jednego z dostawców SMS-ów ECO powinno w pełni wyjaśniać ich charakter.




Do masowej wysyłki SMS-ów ECO firmy zazwyczaj używają dużych ilości kart SIM w ofertach prepaid. Wprowadzenie obowiązku ich rejestracji już zaczęło powodować, że dostawcy zaczynają masowo rezygnować ze świadczenia tego typu usług. Inni rozpoczęli poszukiwanie nowych rozwiązań, które umożliwią im dalszą, masową wysyłkę SMS-ów.

Źródło tekstu: tidemobile.pl; wł     

Dodaj do:

Tagi: sms | sms eco | ustawa antyterrorystyczna

w sumie: 62
  • -1

    43.  2016-06-30 16:16:29

    Co niby mają do stracenia? Bazę numerów i możliwość chwalenia się ilością klientów?

  • 0

    44. ~  2016-06-30 16:28:28  host: 188.146.133.117.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @43. Dużo osób korzysta z dodatkowego nr, sam na stałe mam sieć Y, ale wspomagam się X, żeby normalnie korzystać to doładowuję ten nr co miesiąc może małymi kwotami ale zawszę coś, także nie jest to pusta baza nr.

  • 1

    45. ~BK  2016-06-30 16:53:17  host: 91-231-125-82.fttx.telefonserwis.pl

    Chcieli walczyć z terrorystami, a zniszczą spamerów. Mi to się nawet podoba.

  • -1

    46. ~Elo  2016-06-30 17:29:39  host: user-94-254-226-207.play-internet.pl

    Wlo jak zwykle wiejski specjalista.
    Człowieku z samej sprzedaży starterow był mega zysk. Ok. 4% przychodów. To ciężki czas dla operatorów. Zwykle lenistwo ludzi spowoduje że kilka mln abonentow zniknie.

  • 0

    47. ~Ramzes  2016-06-30 18:07:32  host: public-gprs376614.centertel.pl

    @46. Nie wiem czy jest zysk ze starterów? Ja napewno dwie sztuki z plus inernet na karte kupowałełm jak jechałem w podkarpacie i od razu doładowywałem, teraz jakoś się obejtę bez internetu tydzień lub dwa.

  • 0

    48. ~piotrmak  2016-06-30 18:14:16  host: jzd113.internetdsl.tpnet.pl

    I bardzo dobrze, że zniknie. Widocznie ludziom te numery nie są potrzebne

  • -1

    49.  2016-06-30 18:24:57

    44 - jak potrzebujesz, to zarejestrujesz... Jeśli nie, to nie. Więcej będziesz dzwonił z podstawowego ;-)

  • -1

    50.  2016-06-30 18:25:50

    46 - skąd znasz tę wartość - 4%?

  • -1

    51.  2016-06-30 18:27:13

    Widać nie było warto iść zarejestrować tych numerów... Dowodzi to czego? Lenistwa? Moim zdaniem raczej braku potrzeby posiadania numeru telefonu ;-)

  • 0

    52. ~Ramzes  2016-06-30 18:42:02  host: public-gprs376614.centertel.pl

    @49 Dokładnie. @44. Numer dodarkowy przydaje się w sytłacjach ogłoszeń itp.

  • 1

    53. ~pabloki  2016-06-30 19:08:37  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    wlo tośmy się nie zrozumieli.

  • 0

    54. ~Macieq  2016-06-30 19:39:57  host: user-94-254-227-193.play-internet.pl

    Ja nie rozumiem..jak ktoś potrzebuje drugiego numeru to go weźmie na swoje konto z danymi. Zamiast kupić starter w hipermarkecie to kupi u operatora za taką samą kasę. Dla takich ludzi nic się nie zmieni. Pójdziesz do salonu, wyjmiesz dowód, poprosisz starter, zapłacisz i masz.

    Początkowo wiadomo.. zmniejszy się ilość aktywnych kart z powodu lenistwa i nieudostępnienia danych..ale za miesiąc dwa, jak ci wszyscy leniwi będą znowu potrzebowali drugiej karty,to pójdą ją nabyć.

  • 0

    55. ~  2016-07-01 02:43:22  host: user-164-126-107-188.play-internet.pl

    rozwiązaniem jest ACTA II

  • 0

    56. ~  2016-07-01 04:33:14  host: n13-07-08.opera-mini.net

    Gwoli ścisłości - Mobiltek jest tylko agregatorem i sam od siebie spamu nie wysyła :) Nie bawi się też w jakieś prepaidy, jak to zasugerował niezastąpiony w pisaniu byle jak Orson.

  • 0

    57. ~Antek  2016-07-01 08:29:05  host: ip-94-42-62-183.multimo.pl

    #16 Karty opów wirtualnych rejestruje sie w salonie operatora z zasobów którego korzysta wirtualny.

  • 0

    58. ~  2016-07-01 12:57:44  host: 5.254.65.190

    Ciekawe, co na to spamerzy z 3way?

  • 0

    59.  2016-07-01 15:14:05

    @piotrmak Po co te firmy zmieniają masowo karty?
    Niech pomyślę ... czy czasem, ktoś im się nie włamuje do SIM?

  • 0

    60. ~Jarek  2016-07-02 05:46:21  host: 89-73-192-162.dynamic.chello.pl

    Nareszcie będzie mniej kretyńskich smsów reklamowych, jestem za

  • 0

    61.  2016-07-14 09:10:56

    31 - nie tylko ze zwykłych numerów... Także z darmowych bramek.
    Może nie specjalnie dla Ciebie, bo sporo czasu upłynęło, ale przypadkowo znalazłem mail, który pisałem do operatora w sprawie i teraz jako "ilustrację" metod bandyckiego działania w tym przypadku właśnie Mobilteka. Bo co powiesz o esemesie otrzymanym z bramki (operatorskiej, bezpłatnej w ramach sieci) o treści:

    Usluga WIADOMOSCI SMS została aktywowana (11.92zl tydzien). W celu dezaktywacji wyslij TXT EWL na 92568

    Jest to dokładnie to co napisałem w poście 27 chyba, nie?

    Wg cennika SMS na numer 92568 to koszt 25 zł netto (30,75 zł brutto) - taka drobnostka. Tylko czy zapobiegnie otrzymywaniu usługi MT za 11,92 zł (btw, nie ma w cenniku usługi zwrotnych SMS/MMS itp. w tej cenie)? Może właśnie ją aktywuje?
    Dlatego uważam, że operatorzy - mimo, że mają z tego spore przychody - w sytuacji gdy klienci jednak nie są w stanie jednostkowo "walczyć" z tego typu procederem, powinni ponosić odpowiedzialność za usługi świadczone przez firmy i osoby wykorzystujące dostępne u operatora usługi z wykorzystaniem numerów premium. Tabele z listą numerów premium coraz dłuższe są, a ludzie nie są w stanie pamiętać tego wszystkiego. Blokowanie? No można blokować, tylko może niech operatorzy przestaną wykorzystywać numery premium do aktywacji usług promocyjnych? Albo niech rozdzielą blokadę na numery płatne i darmowe? W czyim interesie działają postępując w ten sposób?

  • 0

    62.  2016-07-14 09:14:20

    Dodam, że numer premium należy do Mobilteka właśnie.
    56- co powiesz? Jak dla mnie to złodziej po prostu.

Dodaj swoją opinię