Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Usługi zintegrowanej komunikacji w ofercie Netii [wideo]

Usługi zintegrowanej komunikacji w ofercie Netii [wideo]

LuiN 9 Kwietnia 2013 14:49

2 1

Netia wprowadziła nową ofertę usług zintegrowanej komunikacji (Unified Communications) dla biznesu o nazwie Netia Office Anywhere, opartą na rozwiązaniu firmy Microsoft - Lync 2013. To pierwsze wdrożenie w Europie zintegrowane z systemem telefonii IP.

Netia Office Anywhere (NOA), to narzędzia komunikacyjne dostępne dla wszystkich klientów biznesowych - od mniejszych firm aż po największe korporacje. Dzięki NOA użytkownicy korzystają z jednej aplikacji, która integruje różne kanały komunikacji. Elementy Netia Office Anywhere: np. pełna integracja z usługami telefonii stacjonarnej, zarządzanie statusem obecności, współdzielony kalendarz, wspólna książka adresowa czy synchronizacja z różnymi urządzeniami mobilnymi, pozwalają na znaczną oszczędność czasu.

Netia, jako jedyny dostawca w Polsce, oferuje rozwiązania Lync 2013 w pełni zintegrowane z usługami telefonii IP. W praktyce oznacza to, że wystarczy kliknąć na odpowiedni kontakt w dowolnej aplikacji, a aparat telefoniczny sam wybierze odpowiedni numer i nawiąże połączenie.

Według definicji stworzonej przez firmę analityczną Audytel, rozwiązanie Komunikacji Zintegrowanej (Unified Communications - UC) zawiera:
 • połączenia głosowe,
 • połączenia wideo,
 • tele/wideokonferencje w ramach systemu,
 • tele/wideokonferencje przez WWW (z dowolnego komputera i miejsca),
 • e-mail - bez względu na miejsce i czas przebywania,
 • obecność (presence),
 • komunikator tekstowy (Instant Messaging),
 • systemy zapowiedzi głosowych (IP contact center),
 • integracja z obecnie używanymi systemami (PABX, ISDN, itp.),
 • połączenia wideo wysokiej jakości (telepresence),
 • aplikacje pracy grupowej (udostępnianie dokumentów/ekranu),
 • aplikacje na urządzenia mobilne.

Usługa Netia Office Anywhere całkowicie wypełnia powyższą definicję. Przejście na rozwiązanie Netia Office Anywhere nie wymaga od klientów jakichkolwiek nakładów inwestycyjnych (np. zakupu serwera pocztowego, modernizacji obecnie funkcjonującego systemu telefonicznego). Co więcej, w ramach abonamentu NOA firmy zawsze mają dostęp do najbardziej aktualnych na rynku wersji oprogramowania firmy Microsoft.
Stały backup danych w centrach danych zaprojektowano tak, aby chroniły dane przed wszelkiego rodzaju niespodziewanymi wydarzeniami. Dzięki temu zapewniają całkowite bezpieczeństwo przesyłanych i przechowywanych informacji. Dostęp do poczty firmowej czy komunikatora możliwy jest z dowolnego miejsca na świecie, z dowolnego urządzenia, także poprzez przeglądarkę internetową.

Oferta Netia Office Anywhere umożliwia dalsze wykorzystywanie dotychczasowego serwera pocztowego MS Exchange. W takim przypadku Netia spaja lokalne rozwiązanie klienta ze swoimi usługami (m.in. integruje lokalne usługi Microsoft z telefonią IP).

Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie

Źródło tekstu: Netia     

Dodaj do:

Tagi: netia

w sumie: 5
 • 0

  1.  2013-04-09 15:21:59

  Średni pomysł oprzeć swój biznes o rozwiązania Netii.

 • 0

  2. ~@1  2013-04-09 18:52:56  host: 89-77-55-77.dynamic.chello.pl

  Dlaczego?

 • 0

  3. ~mkkot  2013-04-09 22:43:55  host: ip-94-42-15-233.multimo.pl

  To samo można powiedzieć o MS.

 • 0

  4. ~hik  2013-04-09 23:28:36  host: 037008243219.rzeszow.vectranet.pl

  reklama nawet fajna / produkty w stylu ms i netii

 • 0

  5. ~  2013-04-10 22:24:40  host: public-gprs326225.centertel.pl

  Na pewno jest to lepsze od biznes pakietu tp. miałem oneoffica netii i jakość połączeń przez voipa była naprawdę bez zarzutu.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet