Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Usługi zbliżeniowe z telefonem Nokia 6131 NFC

Usługi zbliżeniowe z telefonem Nokia 6131 NFC

sirmark 8 Stycznia 2007 16:11

0 0

Nokia zaprezentowała pierwszy na świecie komercyjny telefon z technologia NFC — Nokia 6131 NFC.

nokia 6131 nfc Oprócz funkcjonalności znanych z telefonu Nokia 6131, nowy model Nokia 6131 NFC zawiera także technologię łączności bliskiego zasięgu Near Field Communications (NFC), która umożliwia wymianę informacji, inicjowanie usług oraz dokonywanie płatności i korzystanie z biletów jednym dotknięciem urządzenia. Wyposażony w technologię NFC telefon komórkowy działa bardzo podobnie jak karty i breloczki zbliżeniowe dające dostęp do różnych miejsc i usług oraz umożliwiające dokonywanie niewielkich płatności. Dzięki jej połączeniu z pełnym zestawem funkcji urządzenia mobilnego, takimi jak moc obliczeniowa, bezprzewodowy dostęp do Internetu i menu, użytkownicy zyskują zupełnie nowe możliwości.

W odróżnieniu od zwykłej karty albo breloczka zbliżeniowego, telefon komórkowy z technologią NFC umożliwia korzystanie z zalet pełnej interakcji. Dotykając plakatu reklamowego lub kiosku z funkcjami NFC, można połączyć się automatycznie z interaktywnym serwisem internetowym, otworzyć plik dźwiękowy albo pobrać nowe dane bezpośrednio do telefonu. Płatności dokonywane metodą zbliżeniową są dodatkowo zabezpieczone, ponieważ telefon można ustawić tak, by zezwalał na przesłanie informacji dopiero po zatwierdzeniu transakcji przez podanie hasła. Z karty lub breloczka może tymczasem skorzystać każdy, komu trafią one w ręce.
Telefon Nokia 6131 NFC ma być dostępny w sprzedaży w wybranych krajach w pierwszym kwartale 2007 roku po około 260 euro bez podatków i promocji.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia 6131 NFC w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~NFC fan  2007-01-09 00:37:49  host: ckz236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nareście NFC w jakiejś rozsądnej komórce. Brawo Nokia.

  • 0

    2.  2007-01-09 00:49:21

    Jedna moja znajoma też świadczy usługi zbliżeniowe :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-85-115.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet