Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Usługi telekomunikacyjne współwinowajcą naszych długów

Usługi telekomunikacyjne współwinowajcą naszych długów

LuiN 25 Sierpnia 2008 15:40

0 0

Kwota zaległych płatności polskich klientów podwyższonego ryzyka wyniosła w sierpniu 7,06 mld zł, co oznacza wzrost w ciągu roku o 44% - wynika z raportu InfoMonitora. Są to między innymi zobowiązania wynikające z niezapłaconych rachunków za usługi telekomunikacyjne.

Rośnie liczba klientów telefonii komórkowej, firm pożyczkowych spoza sektora bankowego, dostawców usług masowych, także banki mają za sobą dobry rok, Polacy zadłużają się częściej i na coraz większe kwoty. W tym upatrujemy przyczyny wzrostu ogólnej kwoty przeterminowanego zadłużenia - powiedział prezes zarządu InfoMonitora Mariusz Hildebrand.




Statystyczny klient podwyższonego ryzyka to najczęściej mężczyzna w wieku od 31 do 40 lat, mieszkający w województwie śląskim lub mazowieckim. Jego średnie zadłużenie wynosi 5860 zł.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 45
  • 0

    26. ~  2008-08-25 21:09:41  host: f142-136.opera-mini.net

    Fni jestem nauczycielem. Polski kraj dalby mi 400stowki emerytury. A ja na starosc chce godnie zyc. I boli mnie, ze w obcym kraju mam lepiej niz w ojczystym

  • 0

    27.  2008-08-25 21:10:17

    wlo - dla mnie też:) Ale lubię się tym czasem pojarać:)

  • 0

    28.  2008-08-25 21:13:10

    @26- no widzisz, a TVN ujada, że Prezydent zawetował ustawę kominową....

  • 0

    29. ~  2008-08-25 22:01:43  host: f142-044.opera-mini.net

    Jeszcze jedno @fni - stan Twoich jaj zobaczymy jak przejdziesz na emeryture. No chyba, ze jestes robotnikiem niewykwalifikowanym, to jest szansa, ze zarabiasz wiecej niz wyksztalcony inteligent - bo to w Polsce norma. I mam nadzieje, ze jako przykladny patriota na urlopie byles nad polskim morzem, gdzie nie ma zazwyczaj pogody i jest drozej niz na Hawajach a nie wybrales sie np za granice.

  • 0

    30.  2008-08-25 22:14:59

    Skoro byłeś w tym kraju nauczycielem, to jesteś poniekąd, jako jednostka, odpowiedzialny za poziom wykształcenia społeczeństwa. To, że mieszkam i pracuję w Polsce nie znaczy, że tu spędzam urlop, zresztą jakie to ma znaczenie, przecież mieszkasz w Szwecji i jesteś emerytowanym nauczycielem... na pewno wiesz lepiej.

  • 0

    31. ~  2008-08-25 22:29:04  host: f142-044.opera-mini.net

    Poziom ksztalcenia polskiego spoleczenstwa mimo glodowych pensji nauczycieli jest na lepszym poziomie niz np w Niemczech, gdzie dzieci nie sa w stanie poradzic sobie z tabliczka mnozenia bez pomocy kalkulatora.

  • 0

    32.  2008-08-26 08:08:49

    Po to sa kalkuratory! A i tak winny system.

  • 0

    33.  2008-08-26 09:39:17

    "do 31 do 40 lat", powinno być chyba od 31 do 40

  • 0

    34.  2008-08-26 09:41:15

    b@sho: fixed, dzięki! :)

  • 0

    35. ~  2008-08-26 11:15:43  host: f96-020.opera-mini.net

    @fni merytoryczna rozmowa z toba nie ma sensu, bo nie reagujesz na argumenty i wszystko musi byc na wierzchu co twoje. To typowe zachowanie dla ludzi z wypranym mozgiem albo czlonkow sekty - "fakty niech se beda a ja wiem swoje". No psia krew jak Wlosi sa najbardziej zadluzonym spoleczenstwem w Europie, to moze wez i obwiniaj tamtejszych nauczycieli a nie mnie!

  • 0

    36. ~  2008-08-26 11:33:50  host: f142-048.opera-mini.net

    I zadajmy sobie kluczowe pytanie: czlowiek dla systemu czy system dla czlowieka!

  • 0

    37. ~get  2008-08-26 11:41:27  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    @fni - uuu jak ja kocham czytać takich co to połknęli wszystkie rozumy w wieku 16 lat i wszystkich by chcieli pouczać, mimo że g.... wiedzą :D powinieneś się cofnąć w czasie do PRAWDZIWEGO kapitalizmu (a nie socjalnego/społecznego jaki obecnie jest dominujący w europie, co prawda następuje teraz pewne odejście od "wellfare state" ale nadal jest to kapitalizm społeczny, czy socjalny, a nie wolnorynkowy) czyli na początek XVIII wieku - oczywiście powinieneś się tam znaleźć jako robotnik fabryki, który rypie w pracy po 18 godzin dziennie i 7 dni w tygodniu, za pensję która nawet mu nie starcza na wyżywienie - wtedy może byś troszeczkę ochłonął :D a i żeby była jasność, bo zaraz zaczniesz mi imputować że bronię socjalizmu, tak jak każdemu coś tutaj imputujesz - otóż 50-letnia okupacja sowiecka i ustrój socjalistyczny był najgorszym co mogło nas spotkać, a kapitalizm jest najlepszym znanym mi i ludzkości ustrojem (z wielu powodów, nie starczyło by tutaj miejsca żeby je wymieniać i uzasadniać) ale ma również wiele wad, których tak krótkowzroczni ludzie jak ty nie dostrzegają...

  • 0

    38. ~get  2008-08-26 11:50:46  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    a co do długów to logiczne - mamy najdroższe ceny usług komunikacyjnych w europie i jedne z najwyższych na świecie (*w stosunku do płac) poza tym wysokie (nadal) bezrobocie i niską stabilność systemu ekonomicznego - w USA nie pracują tylko ci którym się nie chce, w Polsce nadal do tego daleko, dopiero gonimy zachód - ale telefony i usługi chcemy mieć już takie same jak na zachodzie (i słusznie) stąd duże zadłużenie i duży odsetek niespłaconych długów - poza tym dochodzi jeszcze wspomniana 50 letnia okupacja terytorium Polski przez sowietów - i brzemię jakie wywarł PRL na praktycznie każdym Polaku, zresztą do dzisiaj wywiera, bo przejście z poprzedniego systemu, do kapitalizmu NADAL TRWA... także nie ma w tym nic dziwnego, ani złego (to po prostu naturalne) że dużo Polaków nie spłaca na czas zobowiązań... już pomijam fakt że na zachodzie firmy dążą do ugodowego załatwiania spraw i jak ognia unikają otwartych konfliktów z konsumentami (bo to często dla firmy początek końca) a w Polsce, przy tak niskiej konkurencji jaką mamy, firmy od razu walą do sądu, czyli idą na otwarty konflikt, co doprowadza do okopania się stron w swoich "bunkrach" i nie rozwiązuje sprawy przez następnych kilka lat...

  • 0

    39. ~  2008-08-26 12:36:59  host: f96-021.opera-mini.net

    @get wlasnie, zeby w systemie wolnorynkowym z nachalna reklama, zbudowana na psychologii i socjotechnice, nie popasc w tarapaty trzeba byc rozumnym. I tu jest konflikt, bo system ten promuje i utrwala bezrozumnosc, w tym procesie bryluja media, glownie tv z odmozdzajacymi programami w stylu: jak ma na imie Tadeusz Drozda, 1. Adam, 2. Jozek, 3. Tadeusz. SMS wyslij na 79xx. I stad mamy wynik tego procesu: bezmyslnosc i wtorna glupote, ludzie zanim pomysla, to wczesniej kupia, bo tak kaze im podswiadomie wyrobiony reklama instynkt. /mrowkolew

  • 0

    40.  2008-08-26 12:46:17

    39. - więc nie mówmy, że nauczyciele są źli tylko, że rodzice są debilami ;-) Ja bałem się przyznać w domu, że nauczycielka matematyki połamała mi na lapach linijkę i muszę odkupić... Bo w..dal bym jeszcze za to dostał... Dzisaj przestępca terroryzuje nauczyciela a rodzic jeszcze nie dość, że go broni to jeszcze po nauczycielu. Zdaje się, że wolność niektórym za bardzo uderzyła do głowy... Niestety, jaki poziom społeczeństaw taka skala - za duża moim zadniem. Ale też nie żal mi debili nie potrafiących sobie dać rady. Nikt nie bronił uczyć się matematyki ;-) Nikt nie bronił uczyć się logicznego wyciągania wniosków...

  • 0

    41. ~  2008-08-26 13:04:07  host: f96-020.opera-mini.net

    @wlo tak, w tym systemie nie ma przymusu uczenia sie i to jest niedobre. Do nauki powinni zachecac najpierw rodzice, potem nauczyciele. Mnie, jako czlowiekowi, zal kazdego czlowieka, nawet debila, bo moze urodzil sie z nie swojej winy z takim mozgiem, ktory wiedza i rozumem nasiaknac nie jest w stanie, bo np jego matka palila, pila i jadla piguly.

  • 0

    42.  2008-08-26 17:48:30

    @35 Dobrze, że Ty reagujesz. Ja nie nadaję na jakiś abstrakcyjny system więc pewnie mam wyprany mózg. Twoja logika wzbudza respekt. get - krynico mądrości czytałem twoje wypowiedzi przy okazji dyskusji o uprawnieniach klienta z tytułu rękojmi/gwarancji/niezgodności z umową. byłeś super teraz też jesteś.

  • 0

    43. ~nick  2008-08-27 00:28:31  host: cbc153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zapomnieli napisac że kilkanascie % z tych długów to wyłudzenia operatorów.

  • 0

    44. ~get  2008-08-27 03:34:10  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    fni - wiem wiem, możesz sobie je wydrukować i powiesić nad łóżkiem, żeby je móc cały czas podziwiać - zezwalam :D

  • 0

    45. ~get  2008-08-27 03:39:12  host: host-81-190-124-62.szczecin.mm.pl

    wlo - wszystko ok, tylko pytanie - czy "debile" są nimi ze swojej winy, czy nie, bo jeśli nie to stwierdzenie "nie żal mi debili nie potrafiących sobie dać rady." jest trochę nie na miejscu ;]

Dodaj swoją opinię