Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Usługi konwergentne od Nokii i Avaya

Usługi konwergentne od Nokii i Avaya

WitekT 23 Czerwca 2005 13:16

0 0

Avaya i Nokia poinformowały o rozpoczęciu kolejnej fazy współpracy strategicznej w dziedzinie konwergencji łączności głosowej dla przedsiębiorstw w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

W nowej ofercie znajdą się rozwiązania Enterprise Fixed to Mobile Convergence (FMC), które zapewnią integrację obu sieci w sposób, umożliwiający pracownikom mobilnym dostęp do usług telefonicznych bez względu na miejsce pobytu, technologię dostępu i wykorzystywane urządzenia.

Aplikacje firmy Avaya przeznaczone dla urządzeń marki Nokia umożliwią użytkownikom korzystanie z jednego służbowego numeru telefonu i jednej skrzynki głosowej, a przy tym pozwolą kierować połączenia z sieci komórkowych do korporacyjnych sieci IP. Avaya jest pierwszym producentem rozwiązań korporacyjnych, który wdraża systemy i aplikacje integrujące obsługę telefonów stacjonarnych i komórkowych w bezprzewodowych sieciach lokalnych i rozległych.

W ofercie obu firm znajdzie się rozwiązanie zapewniające telefonom komórkowym firmy Nokia pracę w dwóch trybach oraz obsługiwanie protokołu SIP (ang. Session Initiation Protocol). Umożliwi to nawiązywanie i odbieranie połączeń w sieciach telefonii komórkowej oraz w bezprzewodowych sieciach lokalnych (WLAN), niezależnie od miejsca pobytu. Urządzenia można dodatkowo wyposażyć w aplikację telefonii komórkowej firmy Avaya. Z jej pomocą użytkownicy telefonów komórkowych Nokia będą mogli korzystać z funkcji telefonii korporacyjnej oferowanych przez oprogramowanie Avaya Communication Manager. ACM to flagowy system Avaya do obsługi telefonii IP, wchodzący w skład pakietu aplikacji telekomunikacyjnych Avaya MultiVantage.
W rozwiązaniach FMC wykorzystywany jest protokół VoIP, który służy do wspomaganego przekazywania połączeń i funkcji połączeń w sieciach przewodowych, w technologii WiFi oraz sieciach telefonii komórkowej. Nowe rozwiązania mają umożliwić pracownikom mobilnym korzystanie z łączności głosowej za pomocą jednego urządzenia firmy Nokia, współpracującego z sieciami telefonii komórkowej i sieciami bezprzewodowymi w technologii WiFi. Pozwolą także zachować kontrolę nad połączeniami oraz funkcjonalność centralek abonenckich.

Konwergencja stacjonarnych i bezprzewodowych sieci LAN w przedsiębiorstwach zachodzi obecnie bardzo szybko. Przynosi ona obniżenie kosztów sieci i urządzeń, a także sprzyja tworzeniu nowych możliwości w zakresie dostępu do usług głosowych i transmisji danych w sieciach stacjonarnych i bezprzewodowych - uważa Phillip Redman, wiceprezes ds. badań w firmie Gartner.

Avaya udostępni aplikację do telefonów komórkowych w ramach oferowania rozwiązań w dziedzinie telefonii IP, poprzez kanały obsługi klientów korporacyjnych. Rozwiązanie firmy Nokia będzie dostępne przede wszystkim za pośrednictwem operatorów.

Opisywane aplikacje są obecnie dostępne w wersjach testowych.

Źródło tekstu: Avaya     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet