Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Usługi głosowe i internet mobilny kluczowe dla życia w miastach

Usługi głosowe i internet mobilny kluczowe dla życia w miastach

WitekT 17 Czerwca 2013 11:17

3 0

Osoby zamieszkujące największe miasta na świecie są zgodne: dobry zasięg sieci komórkowej to jeden z pięciu najważniejszych czynników wpływających na życie w mieście. Poziom satysfakcji z usług komórkowych zależy od miasta, ale nawet w ramach jednej aglomeracji różnice są ogromne. Z badania firmy Ericsson wynika, że najgosze doświadczenia użytkownicy mają w komunikacji miejskiej.

Firma Ericsson przeprowadziła badania w największych miastach świata. Wynika z nich, że zasięg telefonii komórkowej, bieżąca woda, dostępność restauracji, centrów handlowych i rozrywkowych, to pięć aspektów życia w mieście, z których mieszkańcy są najbardziej zadowoleni. Najgorzej sytuacja wygląda w kwestii jakości powietrza, zakorkowania miast, liczby miejsc parkingowych, zorganizowania opieki dla dzieci oraz braku komunikacji z władzami miasta.

ericsson miejsca poziom satysfkacjimTo oczywiste, że ludzie w miastach są bardziej zadowoleni z jakości połączeń głosowych (rynek jest bardziej rozwinięty) niż z internetu mobilnego, ale poziom satysfakcji w różnych miastach znacznie się różni. Najbardziej rozwinięty rynek występuje w San Francisco, gdzie usługi głosowe i internetowe są dla użytkowników na równie wysokim poziomie. W większości miast różnica między satysfakcją z Internetu i z połączeń głoswych to około 15-20% na korzyść rozmów telefonicznych. Spośród światowych megamiast, najgorzej w badaniu satysfakcji wypadło Buenos Aires.
Z analizy firmy Ericsson wynika, że mieszkańcy dużych miast połowę swojego czasu spędzają w domach, jedną czwartą w pracy, a resztę w innych lokalizacjach. Dlatego kluczowe jest by usługi telekomunikacyjne działały sprawnie w domach użytkowników. Zadowolenie z Internetu mobilnego i połączeń głosowych w domach sięga 70%. W pracy, wspomniane usługi są na satysfakcjonującym poziomie dla 60% mieszkańców.

Najniższy poziom satysfakcji z usług mobilnych we wszystkich miastach obserwowany jest w komunikacji miejskiej. Tylko 36% osób jest zadowolonych z połączeń głosowych i 31% z Internetu mobilnego. Zdaniem badanych połączenia głosowe działają generalnie lepiej w autobusach i pociągach niż w metrze. Najwyższy poziom niezadowolenia (50-60%) jest wśród użytkowników metra w Mexico City, Tokyo, Londynie, Nowym Jorku i Paryżu.

Sytuacja w komunikacji miejskiej jest o tyle istotna, że ponad połowa użytkowników smartfonów przegląda Internet każdego dnia korzystając z transportu miejskiego.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:

Tagi: ericsson

w sumie: 7
 • 0

  1. ~a  2013-06-17 11:29:27  host: 93.154.144.63

  mobilny net w tzw. aglomeracji jest idiotyzmem, zapewne zawsze jest możliwość wpięcia się gdzieś szybkim kablem w domu, a mobilny jako uzupełnienie poza nim.. no ale teraz modne są niewygodne tablety... i życie wśród wszystkich możliwych mikrofal..

 • 0

  2.  2013-06-17 11:56:18

  Wczoraj sobie siedzę na tarasie na wsi. Ptaki śpiewają, dookoła zieleń i cisza, czasem samochód przejedzie. Jest rewelacyjnie i przyjemnie. Współczuć miastu. Wszędzie beton, skwar od betonu, smród od asfaltu, duchota, huk, nerwy. Co kawałem antena z promieniowaniem. Można się wykończyć. Nie ma jak życie na wsi, Naturalna klimatyzacja lasu, trawa nie odbija skwaru. Wolę to i internet na kablu niż w mieście żyć się dusić ale mieć net w każdym koncie.

 • -1

  3. ~adam  2013-06-17 12:44:07  host: v59-10.opera-mini.net

  kabel to przeżytek i wbijcie to sobie do głowy gimbusy!!! Precz z kablem. Zamiast iść do przodu to wy sie cofacie. Ja na waszym miejscu to nawet kabla bym nie używał tylko gołębia pocztowego jest jeszcze bardziej ekologicznie i spadający na głowe nawóz. Pozdro jaskiniowcy macie tyle do żądzenia, będą stawiać tam gdzie im sie podoba demokracja żądzi, a nie pare głupich przeszczepów.

 • 1

  4.  2013-06-17 12:52:06

  adam: a może zamiast wyzywać od gimbusów postarasz się zrozumieć podstawowe prawa fizyki, czyli fakt, że częstotliwości nie są z gumy, to zasób skończony? Przyrost prędkości w sieciach stacjonarnych jest o wiele większy na przestrzeni lat niż w komórkowych. Kabel ma swoje zalety, komórki mają swoje zalety - ale prawie nigdy te same i nie będą swoimi pełnymi substytutami.

 • 0

  5.  2013-06-17 13:08:28

  3@ tak wypowiada się człowiek do szpiku zniewolony internetem, który nie wyobraża sobie aby w WC nie mieć internetu. Nie piszę aby odcinać się od internetu lecz bez przesady. Jak nie będziesz go miał w piwnicy czy w windzie to świat się nie zawali.

 • 0

  6. ~Marcin  2013-06-17 14:27:53  host: setnip02.ericsson.net

  No cóż... to chyba nieuniknione. Coraz więcej fajnych usług jest dostępnych dla telefonów i jest to szybko postępujący trend.

 • 0

  7. ~xs  2013-06-18 08:46:43  host: 213-238-87-180.adsl.inetia.pl

  @1 to co jest idiotyzmem dla ciebie (czyli szybki mobilny internet w miastach) jest dla innych normą. Gdybym miał wysyłać maila na kabelku to .... byłoby wesoło :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-140-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet