Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Usługi Fundacji Wikimedia w ofercie Orange

Usługi Fundacji Wikimedia w ofercie Orange

LuiN 23 Kwietnia 2009 10:18

0 0

France Telecom i Wikimedia Foundation zawarły umowę, dzięki której treści Wikimedii będą dostępne poprzez portale internetowe i mobilne Orange, m.in. w Polsce.  Oba podmioty będą też wspólnie pracować nad tworzeniem nowych usług i funkcji na bazie Wikipedii, flagowego projektu Fundacji Wikimedia. To pierwsze tego rodzaju porozumienie na świecie.

Zgodnie z umową, Orange będzie udostępniać swoim klientom we Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce i Hiszpanii treści Wikimedii za pośrednictwem kanałów mobilnych i webowych, takich jak mobilna Wikipedia, widgety do przeglądarek WWW oraz kanały online. Dzięki temu poszerzą się możliwości łatwego dostępu do ogromnych zasobów bezpłatnej wiedzy z niemal każdej dziedziny. Skorzystają na tym zarówno użytkownicy Orange, z którego serwisów miesięcznie korzysta 55 mln unikalnych użytkowników (comScore, luty 2009), jak i społeczność Wikimedii.

W Polsce partnerem mobilnym tego przedsięwzięcia będzie PTK Centertel, operator sieci Orange, a webowym - portal Wirtualna Polska. Użytkownicy telefonów komórkowych Orange zyskają za pośrednictwem wyszukiwarki WAP łatwy, mobilny dostęp do informacji zawartych w Wikipedii. Dla internautów WP przygotuje specjalny serwis, dzięki któremu będą mieć dostęp do treści tworzonych przez społeczność Wikipedii oraz kluczowych usług Wirtualnej Polski.
WP będzie ponadto wspierała Fundację Wikimedia, m.in. prezentując na swoich stronach nawiązania do jej produktów. Umożliwi też internautom uzupełnienie wiedzy na interesujące ich tematy wiążąc informacje prezentowane w kilkudziesięciu serwisach tematycznych Wirtualnej Polski z hasłami Wikipedii.

Wikimedia Foundation jest niekomercyjną organizacją, która zarządza Wikipedią, bezpłatną encyklopedią. Jak wynika z danych comScore Media Metrix, Wikipedia i inne projekty prowadzone przez Wikimedia Foundation odnotowują ponad 300 mln unikalnych użytkowników miesięcznie, co oznacza, że są 4. pod względem popularności serwisem WWW na świecie.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~M.  2009-04-23 10:19:37  host: ttihfwgw.tieto.com

  Cóż, jestem na tyle inteligentny, że potrafię skorzystać z Wikipedii bez pośrednictwa Orange, ale może komuś to się przyda ;-)

 • 0

  2. ~M.  2009-04-23 10:22:20  host: ttihfwgw.tieto.com

  Przy okazji polecam wersję mobilną - wapedia.

 • 0

  3. ~dessunk  2009-04-23 12:26:51  host: dtm144.neoplus.adsl.tpnet.pl

  do czego to służy ?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet