Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Usługa Apple Pay już dostępna w Wielkiej Brytanii

Usługa Apple Pay już dostępna w Wielkiej Brytanii

sirmark 15 Lipca 2015 14:38

1 1

Visa Europe poinformowała, że użytkownicy debetowych i kredytowych kart Visa wydanych przez czołowe brytyjskie banki uzyskali dostęp do właśnie uruchomionej usługi Apple Pay.



Dzięki tej usłudze posiadacze urządzeń iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Watch, iPad Air 2 oraz iPad mini 3 mogą dokonywać płatności za pomocą tych urządzeń w łatwy sposób przy zachowaniu pełnej ochrony danych. Płatności poprzez Apple Pay przyjmowane są we wszystkich terminalach płatniczych akceptujących płatności zbliżeniowe w całej Europie.

Według wyników badań przeprowadzonych na zlecenie Visa Europe, rozwiązania płatności mobilnych cieszą się ogromnym zainteresowaniem konsumentów, zwłaszcza użytkowników urządzeń z systemem operacyjnym iOS, spośród których 60% chciałoby płacić za zakupy smartfonem, co pozwala oczekiwać znaczącej popularyzacji Apple Pay.

Płatności z wykorzystaniem usługi Apple Pay dostępne są wszędzie tam, gdzie przyjmowane są płatności zbliżeniowe Visa. W Wielkiej Brytanii działa ponad 410 tys. terminali zbliżeniowych w 250 tys. punktów usługowo-handlowych. W całej Europie liczba terminali zbliżeniowych przekracza 2,6 mln.




Z chwilą wdrożenia usługi, możliwość podłączenia debetowych lub kredytowych kart Visa do Apple Pay udostępniły swoim klientom banki MBNA, Nationwide, NatWest, RBS, Santander oraz Ulster Bank. W najbliższych miesiącach do grupy tej dołączą inne banki, wśród nich: First Direct, Halifax, HSBC, Lloyds i TSB.

Po podłączeniu debetowej bądź kredytowej karty Visa do usługi Apple Pay, rzeczywiste dane karty nie są przechowywane ani w urządzeniu, ani na serwerach Apple. Wrażliwe dane system Visa zastępuje unikatowym numerem, tzw. tokenem, który zostaje przypisany do danego urządzenia i jest w nim przechowywany.

Korzystanie z usługi Apple Pay jest łatwe. Użytkownicy kart Visa mogą wskazać kartę już zarejestrowaną w iTunes lub dodać nową. Podczas zakupu w punkcie handlowo-usługowym użytkownik karty Visa zbliża jedynie swoje urządzenie do terminala płatniczego, dotykając przy tym palcem czytnika Touch ID.

Ponieważ użytkownik usługi Apple Pay posługuje się w jej ramach swoimi kartami Visa, będzie mógł korzystać ze wszystkich udogodnień związanych z ich użyciem, w tym również ochrony przed odpowiedzialnością za transakcje nieuprawnione oraz możliwości korzystania z szerokiej, międzynarodowej sieci akceptacji.

Źródło tekstu: Visa     

Dodaj do:

Tagi: apple | wielka brytania | apple pay

w sumie: 12
  • 2

    2.  2015-07-15 15:06:26

    Świetnie. Czekamy na resztę Europy

  • -3

    3.  2015-07-15 15:07:55

    Tak, róbmy dalej pierdyliardy systemów płatności mobilnych niekompatybilnych ze sobą wzajemnie.
    Czy ci twórcy coraz to nowych metod płatności nie rozumieją, że sprzedawcy i klienci chcą jednego uniwersalnego systemu który będzie wszędzie działał. Bo ani sprzedawca nie chce mieć kilkunastu terminali w sklepie ani klient nie chce zakładać kilkunastu kont czy kupować nowego sprzętu.
    Sorry, ale ja nie polecę po niewartego swojej ceny IPhona tylko po to żeby płacić telefonem.

  • 1

    4.  2015-07-15 15:22:30

    @2 masz pojęcie o czym piszesz czy teoretyzujesz tylko? Klienci chcą płacić jak najprościej a to niestety na tą chwilę daje właśnie Apple Pay. Nie wymieniasz karty sim, nie musisz mieć telefonu który mimo że ma NFC to nie nadaje się do płatności zbliżeniowych itp. To że w PL istnieją dziwne i magiczne metody płacenia typu PeoPay czy Blik nie znaczy że na świecie komuś chce się bawić w taką egzotykę. To że ty nie polecisz iPhone to żadna strata, kto chce to kupi kto nie to nie kupi na tym polega wolny rynek.

  • 1

    5. ~mm  2015-07-15 15:27:34  host: user-94-254-144-44.play-internet.pl

    @2
    Dla terminala telefon z NFC zachowuje się tak samo jak karta zbliżeniowa.Klient nie musi nosić kilku kart, ma wszystkie jako aplikacje w telefonie. Z drugiej strony jak się telefon popsuje/rozładuje to koniec zakupów. Rzadko kto ma dwa przy sobie z aplikacjami bankowymi na wszelki wypadek. A drugą kartę łatwiej nosić. Nowy terminal nie jest potrzebny. A Apple pobiera mały procent od każdej transakcji więc pewnie będzie bardzo promował tą usługę....

  • 2

    6.  2015-07-15 15:28:05

    @3 już to trenowaliśmy przez 50 lat. Jeden system, jedna idea, jeden naród :) System Apple działa wszędzie tam gdzie działa Visa zbliżeniowo więc problemu nie ma z jakimiś nowymi terminalami o których piszesz. Ja tam mam IP6 - nie ma lepszego smartfona i czekam na AAPL Pay w Polsce.

  • 0

    7. ~Saczi  2015-07-15 15:28:44  host: apn-46-77-124-229.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie czekamy ale na płatności telefonem.
    3 lata temu chciałem mywallet Polbanku uruchomić ale ostatecznie stwierdziłem że aż taki postępowy to nie jestem.

  • 0

    8.  2015-07-15 15:55:46

    W łatwy sposób? Na iPadzie???

  • 0

    9. ~XIX  2015-07-15 16:03:49  host: user-94-254-198-13.play-internet.pl

    @6 IP6? Zapomniales dodac ze podrobke z Allegro za 300zl!

  • 0

    10.  2015-07-15 18:41:31

    Dosyć dobrze płaci się gotówką - pełna kontrona nad finansami, tylko ja wiem na co wydaję swoje pieniądze, wszędzie akceptują, transakcje rozliczane online, żaden debet mi nie grozi, co najwyżej wyzerowanie konta. Ewentualnie karta debetowa z wyłączonymi transakcjami zbliżeniowymi. Wiem, dinozaurem jestem, nie ma to jak wydawać nie swoje pieniądze (banku, rodziców) na byle co (np. w promocji za pół ceny coś co normalnie byśmy za darmo nie kupili).

  • 0

    11.  2015-07-15 18:42:26

    errata - nie wzięli

  • 0

    12. ~F643  2015-07-16 09:31:05  host: 212.160.172.87

    @6 "lepszy" to pojęcie względne mój miły.

  • 0

    13.  2015-07-16 12:07:00

    @12 sprzedaje się w wielokrotnie większych ilościach od produktów konkurencji w tej samej klasie więc jest jakiś tego powód. Wg mnie i innych właścicieli IP jest znacząco lepszy.

Dodaj swoją opinię