Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Uścisk śmierci powraca

Uścisk śmierci powraca

LuiN 1 Grudnia 2010 10:59

0 0

Po głośnej aferze z tzw. "uściskiem śmierci" w telefonach Apple iPhone 4 i zauważonych przez redakcję TELEPOLIS.PL podobnych problemach z Samsungiem Galaxy S, temat znów wraca. Tym razem ofiarą uścisku jest pracujący pod kontrolą Windows Phone 7 smartfon HTC HD7.

Jak podaje autor filmu, czasem zdarza się, że telefon zupełnie wylogowuje się z sieci po wzięciu go do ręki. HTC HD7 to póki co najbardziej zaawansowana technologicznie konstrukcja HTC z systemem Windows Phone 7.



Na wakacjach raportowaliśmy o podobnych problemach z Samsungiem I9000 Galaxy S, o czym szerzej przeczytać można w tej i w tej wiadomości.








Po aferze ze znikającym zasięgiem, Apple rozpoczął akcję wysyłania do niezadowolonych klientów darmowych pokrowców. Amerykański producent pokusił się nawet o nakręcenie własnych filmów prezentujących uścisk śmierci na telefonach konkurencji - szybko jednak dostęp do filmów tych został zablokowany przez Apple'a.

Problem ze znikającym zasięgiem wyraźnie zmniejszył się po kolejnych aktualizacjach oprogramowania dla iPhone'ów (mimo, że stwierdzona wada jest typowo sprzętowa). Podczas redakcyjnych testów (prowadzonych w kilku turach, w tym na samym początku sierpnia) nie udało się przerwać połączenia głosowego na telefonie iPhone 4. Zauważyliśmy jednak, że zetknięcie anten skutecznie spowalnia lub nawet zupełnie zatrzymuje transmisję danych.

A oto jeden z pierwszych filmów, które zmusiły Apple’a do zorganizowania specjalnej konferencji na temat "Antenagate":



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~madhunt3r  2010-12-01 11:41:30  host: staticline53622.toya.net.pl

    Odnośnie Galaxy S, nic takiego nie zauważyłem, problem występował w początkowych softach, teraz jest wszystko jak najbardziej ok. Co do iPhone4 to też jest rozdmuchane wszystko, chyba nie jest ogólnie tak źle... Czekamy na recenzje tych telefonów LuiN, iP4, Galaxy S i może coś z Win 7, bo zastój straszny ;)

  • 0

    3. ~bzz  2010-12-01 11:44:45  host: korp14.avistamedia.pl

    1 - właśnie. Nokia n8 i Elm przetestowane, a i9000 i iP4 leżą odłogiem. A dużo wcześniej je mieliście, niż N8.

  • 0

    4.  2010-12-01 11:55:50

    1, 3 - cóż, N8 to tak dla wyjścia z zastoju była:) Teraz iP4 puścimy (już powoli wrzucam filmy testowe na serwer), potem Xperia X10 (z oprogramowaniem 2.1), Desire HD i może ze dwa tablety internetowe tak porównawczo. W międzyczasie będą też testy prostszych telefonów (w tym nie do końca taka znowu prosta C7).

  • 0

    7. ~dominex  2010-12-01 12:35:36  host: ip-85-198-254-150.broker.com.pl

    Połączenie radiowe jest tak skuteczne jak jego najsłabszy element a tym elementem jest telefon a w zasadzie jego czułość bo moc maksymalna jest ograniczona normą miałem różne telefony i różnice są i czym wyższa częstotliwość tym czułość odgrywa większą role szczególnie przy 3G na 2100Mhz z własnych obserwacji najlepiej sobie radzą niektóre modele nokii i se i niekoniecznie najdroższe bardzo ładnie trzyma np 2730 2700 z dolnej półki

  • 0

    8. ~Wlad  2010-12-01 13:02:31  host: blb5.wzks.uj.edu.pl

    Wcześniej na kilku forach pisałem o moich problemach z Samsungiem Galaxy S. Należy sobie "darować" 3G. Dwukrotnoie oddawałem dwa Galaxy S do serwisu (jeszecze aparat mojego zięcia), gdyż rwały się połaczenia i zanikał głos. W serwisach wciskano mi ciemnotę, że: "uszkodzone moduły mikrofon-głośnik", "może brud i opiłki w mikrofonie" (telefony mamy od miesiąca i pracujemy raczej w sterylnych warunkach). Wymieniano wspomniane moduły i coś tam jeszcze oraz wgrywano ponownie ROM. Wszystko na nic, połaczenia nadal się rwały. Czasami udało się przeprowadzić całą, krótką rozmowę (może jedną na dziesięć). Pomogło dopiero wyłaczenie 3G i przejście na 2G. Wniosek jest jeden, ten telefon jest zbyt delikatny jak na wyjątkowo niestabilną polską sieć 3G. Moc sygnału poniżej 50% praktycznie uniemożliwia korzystanie z telefonu. Jeszcze gdy jesteśmy tacy ciemni, że nie umiemy prawidłowo trzymać aparatu, to już zupełna klapa! (Należy trzymać dwoma palcami za górną część aparatu ok 15-25 cm od ucha).

  • 0

    9. ~bzz  2010-12-01 13:09:37  host: korp14.avistamedia.pl

    8 - nie mam tego telefonu, ale dzwonią do mnie moi koledz z niego korzystający, ja dzwonię na te telefony. Nie są to długie rozmowy, bo po ok 5 min, ale bez problemów. Jak za czasów, gdy dzwoniłem z jakichś staroci na starocie. Pewnie wadliwy egzemplarz. Wyślij go do reklamacji raz jeszcze, wymienią na nowy. Jeśli nie posłuż się prawem konsumenckim, ktore pozwoli Ci domniemywać istnienie wady wbudowanej. 6 miesięcy od zakupu można bez problemu wymieniać. Straszenie rzecznikiem, czy też w ostateczności wysłanie mu pisma (tylko raz mi się zdarzyło i nie chodziło o telefonię) działa w 100%. Powodzenia życzę.

  • 0

    10. ~  2010-12-01 13:18:18  host: z08-03.opera-mini.net

    Ja Samsunga S wymieniłem na Nokie N8 w komisie i skończyły się problemy dwa razy z nikł system dobrze źe na gwarancji

  • 0

    11. ~madhunt3r  2010-12-01 14:31:11  host: staticline53622.toya.net.pl

    LuIN- a Galaxy S to już nie będzie recenzji. Sam mam ten telefon od ponad 4 miesięcy. Nie mam żadnych problemów, czy z zasięgiem czy z rozmowami. Widocznie trafiliście na wadliwy model, wszędzie się zdarzają. Nowe wersje FROYO 2.2 też dużo pomagają. To czekamy na pozostałe testy...

  • 0

    12. ~fOrCe21  2010-12-01 14:34:44  host: 195.42.249.134

    A ja na Froyo 2.2 w swoim Galaxy S troche nadal widze problem. Wprawdzie zasieg nie spada do zera, jednak dwie kreski traci błyskawicznie. Nie przeszkadza mi to jednak prawie wogóle... może raz zerwało mi połaczenie w miejscu, w którym faktyczny zasięg jest na pograniczu białej plamy na mapie... Ogólnie ok.

  • 0

    13. ~  2010-12-01 15:06:30  host: z15-06.opera-mini.net

    @12 to ze nie zrywa to jedno ale jak telefon widzi slabszy zasieg to na logike mocniej daje a wiec i ciagnie baterie. Mam pytanko do fachowca. Dlaczego odbieranie paczek danych tak ssie baterie? Porownujac z voipem limitem nie sa tu chyba te szczatkowe dane rownoczesnie wysylane? Czy moze prad idzie na wzmacnianie sygnalu odebranego przez antene? Wplyw ekranu czy procesora jest dosc niski co widac chocby porownujac czasy pracy na streamingu i odtwarzaniu tych samych materialow z pamieci. Jakie sa wasze orientacyjne wyniki w MBajtach na 1ladowaniu baterii? Powiedzmy intensywna sesyjka do upadlego na YT lub radio internetowe?

  • 0

    14. ~poldi  2010-12-01 15:20:17  host: avp44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niezłe plany redakcji, ciekawie zapowiada się zwłaszcza Xperia X10 z 2.1 Eclair, podobno ten soft powoduje, że SE wyprzedza większość HTC z tym oprogramowaniem, bo takiej jakości aparatu i odtwarzacza muzycznego nie ma żaden znany mi HTC! A tak trochę z prywatnej beczki: czy ktoś może z telepolistów może wie kiedy wyjdzie Nokia 8800 Erdos? Miała wyjść w zeszłym roku na Boże Narodzenie i nie wyszła. Znajomy, który zawsze używał telefonów z serii 8, bo używa tylko do dzwonienia i lubi mieć telefon kilka lat, pytał w salonie Nokii - niby teraz ma wyjść, ale nic więcej nie wiadomo. Jeżeli ktoś coś wie w temacie, prosiłbym o informacje tutaj, z góry dzięki!

  • 0

    15. ~hefe  2010-12-01 21:26:41  host: 212.2.126.225

    Moze ktos sie tez przyjrzy modelom Nokii E52,N97mini,X3,X6 i najważniejsza N8.Używam N8 w 2G i gdy biore go do ręki tak samo gubi zasięg jak IP4 .Opisałem ten problem do Nokii Poland a oni mówią ze nic takiego im nie wiadomo.Moim zdaniem Telepolis powinien sie tez wziąść za N8 i wyjaśnić co sie dzieje z tym zasięgiem w Nokiach.Mialem dwie nokie N97mini z Plusa i obie gubiły zasięg.

  • 0

    16. ~  2010-12-01 22:14:51  host: 84-10-250-73.dynamic.chello.pl

    Na stronach Telepolis był robiony test Nokji N97 mini Nokia N8 i nie było problemu z zasięgami tych modeli

Dodaj swoją opinię