Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości USB 3.0 w smartfonach i tabletach jeszcze w 2012 roku?

USB 3.0 w smartfonach i tabletach jeszcze w 2012 roku?

Q! 9 Stycznia 2012 11:06

0 0

Jeszcze w 2012 lub na początku 2013 roku do smartfonów i tabletów trafią porty USB w wersji 3.0. Co da ta zmiana?

USB 3.0 trafi do urządzeń mobilnych w znanej już formie, czyli w postaci portu microUSB. Dzięki niemu możliwe będzie zwiększenie prędkości transferu danych w urządzeniach mobilnych ponad 10-krotne (do 100 MB/s) względem obecnie wykorzystywanego USB 2.0.




Dzięki USB 3.0 możliwe ma być również szybsze ładowanie urządzeń mobilnych - wszystko za sprawą szybszego przesyłu energii. Jednak dokładne informacje na temat przyrostu wydajności nie zostały ujawnione.

Pierwsze porty USB 3.0 trafią do urządzeń mobilnych na przełomie 2012 i 2013 roku. Na ich popularyzację trzeba będzie jednak zaczekać przynajmniej kilka kolejnych miesięcy.

Źródło tekstu: PC World     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    9. ~  2012-01-09 12:08:01  host: z21-08.opera-mini.net

    Jego natężeniem :-)

  • 0

    10. ~szybsza energia WTF ?  2012-01-09 12:17:47  host: ruch-gw.ruch.com.pl

    Oj tam, oj tam , to w końcu pierwsze praktyczne zastosowanie ostatnich rewelacji o neutrinach poruszających się z prędkością > c. Fizyko wróć do szkoły bo można się taboretem zabić z żałości jak się czyta takie kwiatki.

  • 0

    11. ~  2012-01-09 12:19:22  host: z12-09.opera-mini.net

    To prawda, że bluetooth 3.0 działa w promieniu 100 metrów ?

  • 0

    12. ~ala  2012-01-09 12:40:13  host: user-31-174-66-57.play-internet.pl

    a ten "szybszy" prąd to nie czasem od PLAY? bo tam takie kwiatki są..

  • 0

    13. ~R  2012-01-09 13:39:14  host: z08-07.opera-mini.net

    Przecież jest wyraźnie napisane o szybszym przesyle energii a nie szybszym pradzie. A czym wg was jest ładowanie akumulatora? Nie czasem przekazaniem energii z sieci do aku? Nie ma się co dziwić, wystarczy poczytać książkę z fizyki z podstawówki.

  • 0

    14. ~ala  2012-01-09 13:43:25  host: user-31-174-66-57.play-internet.pl

    @13. Prąd płynie ze stałą prędkością jego napięcie/natężenie jest zmienne..

  • 0

    15. ~  2012-01-09 13:45:26  host: z08-07.opera-mini.net

    7: Kamilku, od zawsze. Od czasu gdy wymyślono przewody

  • 0

    16. ~R  2012-01-09 13:50:58  host: z08-07.opera-mini.net

    14: i co w związku z tym?

  • -1

    17. ~  2012-01-09 18:46:35  host: t13-14.opera-mini.net

    @16 argumentów cwaniaczku Ci brakuje?

  • 0

    18.  2012-01-09 22:21:09

    Cytat z artykułu "możliwe będzie zwiększenie prędkości transferu danych (...) ponad 10-krotne (do 100 MB/s) względem obecnie wykorzystywanego USB 2.0." a teraz z Wikipedii "USB 2.0 (Hi-Speed) Urządzenia mogą pracować z maksymalną szybkością 480 Mbit/s (60 MB/s). (...) USB 3.0 (SuperSpeed) Urządzenia mogą pracować z szybkością 5 Gbit/s[1] (640 MB/s)".

  • 0

    19. ~  2012-01-09 22:59:24  host: 77-242-227-37.net.pbthawe.eu

    ale przecie telefon nie musi mieć usb 3, to pecet (czy inny urządzenie) USB 3.0 żeby ładował się szybciej

  • 1

    20. ~R  2012-01-09 23:13:37  host: public-gprs270980.centertel.pl

    #17: Nie zdołałeś cwaniaczku czegokolwiek w moich wypowiedziach zanegować. Więc po co mi jakiekolwiek argumenty?

  • 0

    21. ~Ado  2012-01-09 23:56:45  host: dns2.stansat.pl

    No tak, teraz wszystko jest szybciej, nawet nagle przesył energii :)))) Prośba do Telepolis o trzymanie poziomu. USB 3.0 będzie posługiwać się czymś nazywanym roboczo Vbas, więc nadal mamy ~5V i prąd w okolicach 500mA, stąd ładowanie z urządzeń zasilanych takie samo jak w USB 2.0. Jedyna różnica, że Vbas zastrzega w specyfikacji takiego hub'a że w razie braku zasilania AC przynajmniej jeden port ma nadal dawać te 500mA, a nie spadać do 100-150mA jak każde urządzenie 2.0. Podsumowując, nie można mówić o szybszym ładowaniu jak o osiągnięciu, bo w warunkach zasilania AC 2.0 i 3.0 da ten sam efekt. Może w praktyce będzie nawet gorzej w 3.0 bo napięcie znamionowe nie jest 4.4V ale 4.0 V.

  • 0

    22.  2012-01-10 12:11:07

    ciekawe jak baterie zareagują na większy prąd? poza tym teraz też jest tak że nokia ma ładowarkę ładującą większym prądem niż samsung np (252 vs i9100) a obie microUSB więc ja nie rozumiem co to za rewolucja w zakresie ładowania, w danych tez nie bo wewnętrzny kontroler karty pamięci musi być też szybki... bzdurne to.

  • 0

    23. ~  2012-01-10 13:52:53  host: t14-11.opera-mini.net

    @20 i co w związku z tym?

  • 0

    24. ~R  2012-01-10 18:26:48  host: 89-78-84-232.dynamic.chello.pl

    #23: a czego się spodziewałeś?

  • 0

    25. ~  2013-02-21 07:05:33  host: cez253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "wszystko za sprawą szybszego przesyłu energii" - i niech moc będzie z w wami

  • 0

    26. ~siemaeniu  2013-12-30 11:36:59  host: 89-79-172-237.dynamic.chello.pl

    Kończy się 2013 rok a najnowsze smartphony i tablety mają USB 2.0...

  • 0

    27. ~siemaeniu  2013-12-30 11:40:18  host: 89-79-172-237.dynamic.chello.pl

    A nie sorki.. Samsung Galaxy Note III ma (chyba jako jedyny) USB 3.0 ;)

  • 0

    28. ~Applefan  2013-12-30 11:42:16  host: 217.153.182.70

    Tym srajsungom androsmiecia nawet usb .5500.0 nie pomoze i tak beda do kitu !!

Dodaj swoją opinię