Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości USA zwalnia

USA zwalnia

WitekT 19 Października 2005 11:15

0 0

Badania specjalistów z Kagan Research pokazują, że szybkość, z jaką rośnie liczba szerokopasmowych połączeń z siecią u Amerykanów zwalnia.

W tym roku przewidywana liczba nowych użytkowników tego typu połączeń to około 9,3 mln. W 2004 roku było to 9,5 mln osób. Większy spadek przewidywany jest na przyszły rok, kiedy to szybkim dostępem do sieci zainteresować ma się według specjalistów tylko 8,1 mln klientów. W 2009 roku wynik ten ma sięgnąć jeszcze niżej, bo 5,6 mln. Wtedy też liczba użytkowników szybkich połączeń sięgnąć ma 72,4 mln.
Firma ocenia, że w Stanach Zjednoczonych działać będzie do końca roku około 45,2 mln łącz szerokopasmowych. W tym samym czasie rzesza ludzi korzystających z połączeń wdzwanianych obejmie około 29,6 mln użytkowników.
,br> Dominującym sposobem szerokopasmowego komunikowania się z siecią są według Kagan Research modemy kablowe. Tak łączy się obecnie 60% użytkowników szybkich sieci. Do 2009 roku ich udział może jednak spaść, zdaniem specjalistów, do 53%.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2005-10-19 12:58:49

    Jak my dojdziemy do takiego poziomu nasycenia łączami szerokopasmowymi to tez nam może dynamika spadać potem.

  • 0

    2.  2005-10-19 13:50:39

    masz racje a na razie Polska jest sto lat za murzynami o przepraszam afroamerykanami ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-230-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kto wygra w meczu Polska - Senegal?

Promocja doładowań w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet