Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości USA: Android wyprzedził BlackBerry OS

USA: Android wyprzedził BlackBerry OS

Q! 9 Marca 2011 16:31

0 0

us stat sysWedług najnowszych danych, liczba użytkowników systemu Android w USA jest większa od tych korzystających z BlackBerry OS - wynika z analiz przedstawionych przez ComScore.

Pod koniec stycznia 2011 roku udział Androida w amerykańskim rynku wyniósł 31,2% (+7,7 pkt proc. w porównaniu z danymi z początkiem listopada 2010). W tym samym czasie udział BlackBerry OS wyniósł 30,4% (-5,4 pkt proc.).

Oznacza to, że w ciągu zaledwie trzech miesięcy Android znacznie zwiększył swój udział w rynku, podczas gdy BlackBerry OS zanotował poważny spadek. Jak na tle tych wyników wyglądają konkurenci? Różnie.
W tym czasie największy spadek zanotował Microsoft ze swoimi okienkami (-1,7 pkt proc., 8% udział w rynku). Trochę mniej stracił Palm ze swoim webOS (-0,7 pkt proc., 3,2%). Pod koniec stycznia udział Apple i jego iPhone’a w amerykańskim rynku wyniósł 24,7%, czyli o 0,1 pkt proc. więcej niż 3 miesiące wcześniej.

ComScore przedstawił również udział w rynku poszczególnych producentów telefonów (smartfony oraz tradycyjne telefony). Na pierwszym miejscu znalazł się Samsung z udziałem 24,9% (+0,7 pkt proc.). Za nim znaleźli się LG - 20,8% (-0,2 pkt proc.), Motorola - 16,5% (-1,2 pkt proc.) oraz RIM - 8,6% (-0,7 pkt proc.). Na ostatnim miejscu znalazł się Apple z 7% udziałem.

Dane zostały zebrane na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród 30 tysięcy użytkowników telefonów komórkowych w USA.

Źródło tekstu: GSM Arena     

Dodaj do:
w sumie: 9
 • 0

  1. ~rEd  2011-03-09 17:35:15  host: staticline10615.toya.net.pl

  Czemu mnie to nie dziwi :) W końcu ilośc słuchawek z Androidem jest naprawdę spora. Blackberry trochę na sile stara stać się producentem cool kirujac swoje słuchawki do coraz młodszego odbiorcy. W tej chwili każdy andek nie ustępuje funkcjonalnością BB a z pewnością bije je wielokrotnie na głowę. Jest oczywiście grupa dla których BIS to świętość. No ale skoro dla kogoś dostęp do maila i przeglądanie www przez wbudowaną przeglądarkę to szczyt marzeń, to ok.

 • 0

  2.  2011-03-09 17:49:45

  Dlaczego do coraz młodszego użytkownika? O jakich rozwiązaniach RIM mówisz?

 • 0

  3.  2011-03-09 19:14:43

  a chociażby o przymiarkach do tego by móc na sprzęcie RIM (na razie chyba tylko na ich tablecie) móc uruchamiać aplikacje.. Androidowe..

 • 0

  4. ~rEd  2011-03-09 19:21:06  host: staticline10615.toya.net.pl

  @2 promowanie coraz tańszych i bardziej "multimedialnych" słuchawek chyba nie jest droga promocji dla klienta biznesowego :) Jeśli okazałoby się ze faktycznie na PlayBooku będzie można uruchamiać aplikacjie z AndroidMarket to będzie już najwieksza porażka RIMu. Nie ma się co czarowac :) Google tak łatwo nie odpuści tego rynku.

 • 0

  5.  2011-03-09 20:17:11

  @4: cytuję za dobreprogramy: "Możliwe, że twórca tabletu BlackBerry PlayBook, firma RIM, ma zamiar wprowadzić do swojego urządzenia aplikacje dostępne dla systemu Android. Informację o wprowadzeniu aplikacji z Android Store na PlayBooka podał serwis Bloomberg. Jeśli wiadomość się potwierdzi, pozwoliłoby to użytkownikom tabletu na korzystanie ze znacznie większej liczby programów i gier, niż dotychczas. PlayBook miałby również większe szanse na konkurencję z dotychczasowym liderem na rynku - iPadem firmy Apple. Jak zauważa AppleInsider, system QNX OS wykorzystywany w tablecie RIM jest zgodny ze standardami POSIX, co umożliwia uruchamianie zmodyfikowanych nieco aplikacji dla Androida. RIM rozważał również wykorzystanie w swoim produkcie maszyny wirtualnej Dalvik stworzonej przez Google’a na potrzeby Androida. Tutaj jednak pojawiły się problemy, bowiem Google oskarżany jest przez firmę Oracle o nielegalne wykorzystanie kodu Javy. Od sierpnia ubiegłego roku w tej sprawie toczy się postępowanie sądowe. Można przypuszczać, że Dalvik ostatecznie nie trafi do tabletu RIM."

 • 0

  6. ~  2011-03-09 21:29:48  host: user-188-33-42-194.play-internet.pl

  Telefony Blackberry to jest inna bajka jeśli chodzi o rozwiązania dla firm, ten kto go używał i odrobinę się w to zagłębiał to o tym wie, wspomnę tylko o szyfrowaniu wiadomości mail oraz sms, pin sms czy pełna klawiatura sprzętowa na której naprawdę dobrze się pisze, czy takie szyfrowanie wiadomości usługi Bis czy Bes potrzebne są wszystkim ??? raczej nie ale wąskiej grupie użytkowników,rządom wielu państw czy też korporacją odpowiedź brzmi na pewno TAK, posiadam Blackberrego oraz HTC Desire i powiem tak Android multimedia i zabawa, jeśli chodzi o prace ten pierwszy bije na głowę HTC, jeżyna to jest małe biuro w kieszeni do tego szybkie bez zawieszek. Minus w stosunku do Androida to na pewno ilość aplikacji do pobrania i ich wybór. Koniec końców starał bym się unikać porównań tych dwóch systemów to trochę jakbyśmy chcieli urządzić wyścig samochodowy miedzy Mercedesami SLK i Sprinterem, super szybka i piękna fura kontra auto przeznaczone do pracy, to tyle .

 • 0

  8.  2011-03-10 07:11:57

  Używam firmowo BB i niestety sluchawka ta służy mi tylko do rozmów i maili. Do wszystkiego innego używam iPhone i gdyby nie wariackie rozwiazanie BES jakie mam w firmie już dawno zrezygnowalbym z BB. Znajomi mieli w firmie pocztę oparta o BIS i już od dłuższego czasu przeszli na słuchawki z Androidem.

 • 0

  9. ~fism  2011-03-10 10:34:47  host: host-81-190-229-120.wroclaw.mm.pl

  @6: BlackBerry nie szyfruje sms...

 • 0

  10.  2011-03-10 11:04:50

  Wszystko pięknie, tylko co złego w tym, że na ich tablecie PlayBook można uruchamiać aplikacje z Android Marketu? W życiu nie użyłbym stwierdzenia, że to największa porażka. Nie wiem, czy tu przypadkiem w grę nie wchodzą jakieś kompleksy, że poważnemu BIZNESMENOWI zwyczajnie NIE PRZYSTOI grać w gry! AM to nie tylko rozrywka, także masa przydatnych aplikacji biurowych i użytkowych. Nie chcesz - nie instalujesz. Na plus jest świadomość, że można, gdy zajdzie potrzeba. Prestiż i klasa bez najmniejszego zachwiania. Zapytałem (może nei prosto z mostu) jakie telefony RIM są tańsze, coraz bardziej multimedialne (Co to właściwie znaczy? Każdy telefon ma aparat, każdy odtworzy gry i mp3) i robione pod młodzież. I dalej odpowiedzi nie dostałem, a przeglądając portfolio producenta nie widzę nic, co na pierwszy rzut oka w ten segment rynku miałoby celować.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-87-62.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet