Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości USA: Android najczęściej wybieranym systemem

USA: Android najczęściej wybieranym systemem

Q! 26 Lipca 2012 20:33

0 0

Najczęściej wybieranym smartfonem w USA pozostaje ten pracujący pod kontrolą systemu Android - wynika z danych przedstawionych przez comScore.

W kwietniu 2012 roku 47,5% właścicieli prostych telefonów jako jego następcę wybrało smartfona. 50,5% zdecydowało, że wciąż będzie korzystać z prostego telefonu.




Wśród osób, które zdecydowały się zamienić prosty telefon na smartfona, 61,5% wybierało telefon pracujący pod kontrolą systemu Android. Nieznacznie mniejszy odsetek, bo 54,2%, jako kolejnego smartfona wybierało również telefon z Androidem.

Prosty telefon >> smartfon Smartfon >> smartfon
Android 61,5% 54,2%
iOS 25,2% 33,5%
Windows Phone 7 7,1% 3,0%
BlackBerry OS 4,8% 9,6%

Źródło tekstu: cellular-news     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    31.  2012-07-27 09:37:32

    @29 odezwał się honorowy co nie ma nawet jaj żeby się podpisać. Popaprany dureń z obsługi klienta biznesowego orange - Mila89

  • 1

    32. ~  2012-07-27 09:47:26  host: z46-06.opera-mini.net

    BYE BYE APPLE :-)

  • 1

    33.  2012-07-27 09:50:06

    uhhahaha koniec się zbliża ajbadziewia :)... happylfanboy albo fangirlsie (:)) zagłęb się w applefobie.blox.pl może ci trochę co nie co opadnie i do premiery nowego ajbadziewia będzie spokój na telepolis... Swoją drogą Nokia E7 która akurat wykonaniem w niczym nie odstaje od ajbadziewia kosztuje teraz ~900zł nowa i ~600 używana :)

  • 0

    34. ~Miko  2012-07-27 10:16:07  host: z54-02.opera-mini.net

    @22 tylko że w GPlay jak zainstalujesz płatną apke i zrobisz reset/odinstalujesz ją to potem możesz znowu zainstalować bez płacenia niczego. Także takie zachowanie świadczy o tym, że Apple tylko umie zdzierać kasę z klientów

  • 0

    35.  2012-07-27 10:19:39

    androidy, ios'y, windows'y - zbędne aktualizacje zbędnych programów; pozostałem przy symbianie, w 100% wystarcza

  • 0

    36.  2012-07-27 10:20:51

    @34 tak wlasnie dziala to w Apple. Co kupisz raz mozesz instalowac/usuwac na wszystkich swoich urzadzeniach do woli bez zadnych dodatkowych oplat. Kolo spod @21 sciemnia lub prowokuje.

  • 0

    37.  2012-07-27 10:29:11

    @36 na razie to Tobie udowodniono, że ściemniasz i prowokujesz. Np. nie umiesz odnieść się do tego co napisał vonski.

  • 0

    38.  2012-07-27 10:42:37

    Android, Droid, Dron - fajna nowoczesna nazwa - wpadjąca w ucho - trochę reklamy, fajne logo, tak się robi biznes.. Czy jest lepszy czy gorszy od innych systemów ?Nie wiem, na razie nie używam - ale fajnie brzmi... Ja organizuje stypę po śmierci mojego chińsko-polskiego telefonu Myphone6650, po chyba 6-7 latach bardzo intensywnego używania i ciorania, przed kilkoma dniami zakończył żywot :) Co do jego następcy jeszcze nie zorganizowałem wyborów, ale biorąc pod uwagę moje potrzeby związane z telefonem (używam go wyłącznie do rozmów), jego następca powiększy dziurę budżetową naszego Państwa, i strefy Euro w wymianie towarowej z ChRL :) Na razie mam żal-obe ;)

  • 0

    39.  2012-07-27 10:49:42

    @38 zainteresuje Cię może Samsung E2370. Prosty telefon z baterią 2000mAh. O ładowarce zapomnisz a majątku nie kosztuje. No i obudowa wzmocniona.

  • 0

    40.  2012-07-27 11:04:52

    39. Maniiiek: Wiem, wiem czytałem już sporo na temat Solidów, podobno niezłe telefony jeśli chodzi o wytrzymałość. Kilku znajomych "ciora" te telefony w warsztatach samochodowych, widziałem je po roku eksploatacji, i byłem zaskoczony ich wyglądem (pozytywnie). Podobno lepszy trochę od modelu E2370, jest E2710 ? tak ludziska na różnych forach piszą... używałeś tego Samsunga E2370 ? Muszę jeszcze nad tym pomyśleć co kupić, ale dzięki za podpowiedź :)

  • 0

    42. ~msz  2012-07-27 11:33:00  host: 217.153.95.144

    applefan_ jesteś ograniczony, tak jest w przypadku dzwonków, jakiś czas temu dotyczyło to również filmów i chyba muzyki ale klienci zrobili raban i aplle sie z tego wycofało, zresztą masz wiele informacji o tym w internecie i zawsze możesz sobie napisać do nich i spytać dlaczego trzeba zapłacić za coś co się kupiłó, pozatym niewielu osobom chce się walczyć o te pare $ więc apple może to olewać

  • 0

    43.  2012-07-27 12:26:23

    @40 Kolega miał. Na prawdę porządny telefon. sam miałem E1130b i B2100 ale na baterii krócej trzymały.

  • 0

    44. ~nick  2012-07-27 12:53:36  host: 213.216.109.178

    Do applefan: IOS zawsze będzie ograniczony a android ewoluuje,co zresztą widać po aplikacjach,urządzeniach pracujących pod jego kontrolą,producentach owych urządzeń i cenach..urządzeń i aplikacji:) Jeśli już miałbym wydać ok 2tyś zł na smartfona..co osobiście uważam za totalną głupotę patrząc na to jak dynamiczny jest ten rynek..na pewno nie byłby to Iphone tylko LG,SONY lub Samsung...

  • 0

    45. ~Aaaa  2012-07-27 13:49:53  host: abrt64.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Takie stawianie sprawy jak w tytule jest dla mnie dziwne. Wybiera się raczej dany telefon, a system jest na którymś tam miejscu. Ja np. chętnie przyjrzałbym się SGSIII ale Android mnie do tej pory nie przekonuje. Gdybym więc nawet zdecydował się na SGSIII to nie ze względu na system, a inne parametry.

  • 0

    46. ~gregorjus  2012-07-27 16:33:07  host: 77-254-166-236.adsl.inetia.pl

    A ja wybiorę tel. z WP8 lub iPhone, ale pewnie 5 bo 4/4s ma za mały wyświetlacz, a 5 ma mieć ponoć większą przekątną. Mam teraz swojego SGSI i firmowego SGSIII, ale ten drugi ciągle się wiesza, co chwilę jakieś aktualizacje i ciągle to samo. Porównując szybkość SGSIII z iPhone 4 kolegi, a nawet z lumią 800, to SGSIII zostaje w tyle. Lumia i iPhone zauważalnie szybciej pracują, a ich płynność przebija SGSIII o całą epokę. Będzie mi trochę brakowało otwartości andka, ale cóż coś kosztem czegoś. Niemniej jednak mam jeszcze trochę czasu do listopada na zastanowienie się.

  • 0

    47.  2012-07-27 18:47:05

    @45 Twoja argumentacja trochę dziwnie brzmi. To trochę jak gadanie "robię duże przebiegi, benzynowe silniki dużo palą, a diesle mniej, więc wybiorę diesla, ale nie dlatego że jest dieslem, tylko dlatego że pali mniej". Telefon to całość software i hardware i nie licząc grupki jakieś takich "die-hard" fanów jabłka czy zielonego robocika to chyba nikt nie wybiera telefon bu ma taki system tylko dlatego że jako całość go bardziej przekonuje.

  • 0

    48.  2012-07-28 08:47:41

    @47 zapomniałeś o niewielkiej, ale jednak istniejącej grupie która wybiera telefon z takim a nie innym systemem w celach zawodowych.

  • 0

    49. ~Aaaaa  2012-07-28 12:47:10  host: aamj30.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @47: chodzi mi o to, że chyba jest mały odsetek klientów, którzy zastanawiają się nad tym jaki system posiada dany telefon. Wystarczy spojrzeć choćby na reklamy producentów telefonów: oni nie zachwalają tam systemu i nie nazywają go po imieniu. Reklamują natomiast poszczególne funkcje telefonu bo to one decydują o zainteresowaniu danym modelem. To, że my tu sobie dywagujemy o poszczególnych systemach dostępnych w telefonach nie znaczy, że "przeciętny" klient telefonii komórkowej również wpada w takie rozważania. Pozdrawiam :)

  • 0

    50. ~dav  2012-07-28 19:58:01  host: 87-204-10-63.ip.netia.com.pl

    Android po prostu rządzi i nie ma zadnego godnego rywala. No może byl nim Meego, ale to ju przeszlosc. Teraz pozostaje czekac na Tizen/Jolla...

  • 0

    51.  2012-07-29 11:46:10

    @49 Myślę, że nie doceniasz świadomości klientów. Ja oszacowałabym to mniej więcej tak: 10% klientów przychodzących po smartfony jest perfekcyjnie zorientowanych włącznie z typem procesora i grafiki. Kolejne około 30% przychodzi z konkretnie sprecyzowanymi wymaganiami i całkiem przyzwoitą wiedzą. Te łączne 40% mają w pierwszej kolejności wybrany system operacyjny i świadomość jakie są jego plusy i minusy. Dobrze że smartfony to nie wiedza tajemna i tak wiele ludzi widzi w niech przydatne narzędzie, a nie tylko gadżet do szpanowania.

Dodaj swoją opinię