Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości USA: 10 milionów użytkowników mobilnego wideo

USA: 10 milionów użytkowników mobilnego wideo

Q! 14 Stycznia 2009 18:04

0 0

Według wyników badań przeprowadzonych przez agencję Nielsen Mobile, w trzecim kwartale ubiegłego roku co miesiąc ponad 10 milionów Amerykanów skorzystało z mobilnych treści wideo. Mimo tego, ten rodzaj multimediów wciąż cieszy się niezbyt dużą popularnością wśród użytkowników telefonów komórkowych za oceanem.

Według tych samych badań 5% mieszkańców USA regularnie korzysta z mobilnego wideo. Jest to najwyższy wynik na świecie. Na kolejnych miejscach znajduje się Francja oraz Włochy, gdzie odsetek ten wynosi 4%. Największą popularnością (66%) cieszą się serwisy przystosowane do oglądania z poziomu stron WWW.

Co ciekawe, oglądanie wideo nie jest domeną tylko ludzi młodych. Przeprowadzone badanie pokazało, że z takiej możliwości korzystają zarówno osoby młode, jak i trochę starsze.
Jak nietrudno się domyśleć najbardziej popularnym urządzeniem służącym do oglądania mobilnego wideo był iPhone. Stanowił on 11% wszystkich wykorzystywanych w tym celu urządzeń.

Największą liczbę widzów zebrały programy rozrywkowe oferowane przez stację NBC. Każdego miesiąca średnio 4,7 mln użytkowników skorzystało z treści przez nią oferowanych. Najchętniej wybieraną z oferty treścią były filmy komediowe, które oglądnęło 40% widzów. Każdy z nich spędził przy tym średnio 10 minut podczas jednego połączenia.

Wskaźnik zadowolenia z tego typu usług wyniósł 71%.

Źródło tekstu: cellural news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2009-01-15 19:24:20  host: f96-018.opera-mini.net

    cos mi sie zdaje, ze nie odladnelo 40% a obejrzalo. choc 1. wersje czesto sie spotyka (sam nie wiem dlaczego, ktos by powiedzial czemu)?

  • 0

    2. ~  2009-01-15 19:26:31  host: f96-018.opera-mini.net

    operze widocznie smakuje moj nick: tenidol ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet