Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Urzędowy limit kosztów transmisji danych w Austrii

Urzędowy limit kosztów transmisji danych w Austrii

WitekT 13 Lutego 2012 14:47

0 0
Austriacki regulator rynku telekomunikacyjnego - RT - planuje wprowadzić od maja regułę określającą maksymalną wysokość rachunku za transmisję danych. Ma to ochronić klientów przed szokiem wywołanym wysokimi rachunkami.

Od maja klienci nie będą mogli ponieść w skali miesiąca większych kosztów transmisji danych niż 60 euro. Ma to dotyczyć zarówno nowych, jak i dotychczasowych abonentów.

RT poinformował, że w ostatnim czasie otrzymuje coraz więcej skarg na wysokie rachunki związane z transmisją danych. Średnia wysokość kwestionowanego rachunku wynosi 650 euro na osobę.


Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    19.  2012-02-13 18:48:03

    ~wojtas - no a ja mówię, ze nie powinien właśnie zawierać pakietu - bo dlaczego niby?

  • 0

    20. ~wojtas  2012-02-13 18:58:30  host: static-78-8-208-201.ssp.dialog.net.pl

    ~wlo - no ja mam trochę inne zdanie, to jest telefon który współpracuje z internetem i po temacie i taryfa też z internetem, jak chce dotykowy bez internetu to jet zawsze Sam AVILA :), Nok 500 itp.

  • 2

    21. ~AriZonA  2012-02-13 19:04:24  host: 178.181.24.66.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Generalnie jestem za limitem zarówno na transmisje danych jak i ogólny abonament (nie ustalany przez operatora ale odgórnie) Wprawdzie nie dotyczy to do konca transmisji danych (w pewnym sęsie tak ale nie w takiej skali jak kiedyś) ... swego czasu wykupiłem (telefon abo.) usługę pakietu danych WAP (wtedy jeszcze to było osiągnięcie) nie pamietam ile zaweirało MB itp. fakt jest faktem że w określonej strefie (wtedy mobilnym portalu IDEA) było bez ograniczen. Penego dnia otrzymuje info sms o rachunku na kwote ponad 1300zł ... osiwiałem ale po telefonie (bez przeprosin) do BOK usłyszałem że system źle naliczył usługę o wartości 12zł policzył 1200zł (przecinek im sie przesunął) .... teraz pytanie masz obciażenie rachunku i taką sytuację masz zamrożone pieniadze.... no koment w polsce dla indywidualnego klienta (nie firmy) limit maksymalny powinien być max 250zł(cały rachunek) MOJE ZDANIE

  • 0

    22. ~mickey1976  2012-02-13 19:48:27  host: cue180.internetdsl.tpnet.pl

    Ja w T-Mobile dla Biznesu jestem informowany o przekroczeniu kwoty od 150 zł

  • 1

    23.  2012-02-13 20:29:48

    Gdy kupowałem Defy, to pakiet internetowy miałem włączony PRZED umieszczeniem karty sim w tym urządzeniu. Więc nie było niespodzianek z nieprzewidzianymi kosztami. Inna sprawa to fakt niezbędności istnienia lejka w pakietach internetowych. Również dobrą sprawą byłoby przysyłane ostrzeżenie od operatora, że dany pakiet minut, czy smsów się kończy i pozostało tylko np. 10 minut z danego pakietu. Wówczas urzędowe regulacje stają się raczej zbędne. Ale to chyba byłoby za uczciwe rozwiązanie dla naszych pazernych operatorów.

  • 0

    24. ~wojtas  2012-02-13 21:36:10  host: 31.61.198.140

    popatrzcie na to z innej strony, firmą są po to aby zarabiać, czy np. kasjerka w auchan też was informuje że wartość paragonu przekroczyła 50 zł potem 100 zł itd., nie patrzy na to, że ty tam robisz zakupy od 5 lat, im więcej zapłacisz tym lepiej dla auchan, analogiczna sytuacja tutaj, sam sobie kontrolujesz sam decydujesz czy już czy nie. Nie potrafisz weź mixa - gdzie są tez dobre telefony i dobre oferty, sam decydujesz ile chcesz wydać podnad to co masz w zobowiązaniu.

  • 0

    25. ~  2012-02-13 21:45:19  host: 159-205-196-227.adsl.inetia.pl

    @24 tylko że w auchan wiesz ile masz zapłacić za zakupy przed zapłaceniem i w razie czego możesz zrezygnować z zakupu. a tu jak kupisz pakiet to brak informacji że za chwilę go zużyjesz a koszt danych bez pakietu to inna bajka.

  • 0

    26.  2012-02-13 23:12:41

    Ludzie, komuna sie dla was marzy. Wtedy tez za nas decydowali co jest najlepsze. Zadnych limitow odgornych - kazdy powinien sam sobie ustawiac gorna granice rachunkow i po jej przekroczeniu albo operator odcina numer, albo klient korzysta bez dalszych kosztow. A co do wysokich rachunkow - od tego jest organ miedzy uszami, aby dbal o kondycje naszego portfela.

  • 0

    27. ~  2012-02-14 07:10:29  host: host-89-167-89-151.nplay.net.pl

    Jednym z czynników poodujących wzrost w ostatnim czasie wzorst ARPU są koszty transmisji danych. Koszty, których zwykły użytkownik nie spodziewał się..

  • 0

    28.  2012-02-14 10:54:47

    ~wojtas - wiesz... do internetu ja jużintensywnie wykorzystywałem nokie 6110 i 7110. Nokia 500 teśż jest dobrym smartfonem (ma blokady czy co, ze wg Ciebie nie nadaje się? Ja mówię o smartfonie jako takim a nie o konkretnym telefonie - przykład właśnie 7110 sporo lat temu kiedy Ty pewnie jeszcze nie myślałeś o internecie w telefonie czy przez telefon?

  • 0

    29.  2012-02-14 10:58:30

    ktoś tu o komunie wspomniał - to może nie komuna, ale w obie kiedy protestujecie przeciwko ograniczaniu wolności, żądania ograniczania, kontroli... No to trochę śmieszne jest... Tamta wolność (rzekomo ograniczana przez ACTA) to darmowe pliki, tu chodzi o kasę... No super - hipokryzja aż dymi ;-)

  • 0

    30.  2012-02-14 11:55:42

    Po pierwsze żadnych limitów odgórnych, ale możliwość ustanowienia własnego limitu. W Play było to praktycznien niemożliwe, ustawili po ciężkich bojach na 200zł, potem sami wrócili do 1300zł, dlatego przeniosłem tanie abonamenty na kartę - nie chcieli, to mają mniejszy zarobek. Po drugie WSZYSTKIE usługi powinny być domyślnie wyłączone - poczta, transmisja danych, MMS, roaming, itp., itd., etc. ... kto będzie chciał to sobie włączy.

  • 0

    31. ~wojtas  2012-02-14 12:01:29  host: public-gprs76435.centertel.pl

    ~ wlo - dalej nie rozumiesz, ja piszę że kupując androida, iphona człowiek powinien liczyć się z tym iż są to telefony które z założenia są przeznaczone do korzystania z internetu [andorid market itp.] więc jakie można mieć później pretensje o rachunki, Nokia 500 - ok dobry telefon, też może służyć to łączenia się z internetem ale do "życia" tego telefonu internet jest zbędy.

  • 0

    32.  2012-02-14 15:40:07

    wojtas ale glupoty pier...sz! mozesz sobie myslec ale co po tym wszystkim skoro przy naliczaniu faktury wystepuja blad systemu i nalicza Ci kilka tys zl rachunku! oczywiscie-zglaszasz reklamacje i przez 30dni sie z nimi klocisz-po co to? proste przyklady 1:play nie blokuje w standardzie internetu poza swoimi nadajnikami-nikt o tym nie informuje przy podpisywaniu umowy! co Ci po tanim pakiecie w ofercie "smartphonowej? 2 czasami w okolicach przygranicznych telefon przelacza sie na nadajniki zagranicznego sasiada! co Ci po ofercie smartphonowej? nie chodzi o odgorne limity ale o mozliwosc ich ustanowienia. np trzykrotnosc wysokosci abonamentu.

  • 0

    33. ~wojtas  2012-02-14 17:56:11  host: static-78-8-208-201.ssp.dialog.net.pl

    32.andruszka82 - a co ma błąd przy naliczaniu FV, co ci da limit ?? jak system błędnie FV wystawił!!!! transmisje danych w roamingu blokujesz i w telefonie oraz u operatora, a przypadek Play to materiał na 3 felietony. Zanim stwierdzisz ze ktoś głupoty pier..sz! to przeczytaj swoją wypowiedź i odnieś ją do rzeczywistości!!!

  • 0

    34.  2012-02-14 19:06:31

    ma do tego ze dostane fakture do np 250zl ktore moge zaplacic i ze spokojem czekac na rozpatrzenie reklamacji a nie 1.5tys bo mam akurat taki limit kredytowy. Np nokia dopiero w belle ma wyl danych mobilnych. Pozatym zawsze lepiej zapobiegac niz leczyc

  • 0

    35. ~Marcin  2012-02-14 19:09:43  host: adug153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U nas pewnie by to nie przeszło bo operatorzy wzniesliby lament że ida z torbami hehe

  • 0

    36.  2012-02-14 19:18:01

    ~wojtas - doskonale rozumiem ;-) Ale z założenia rower jest do przemieszczania się z miejsca na miejsce a nie do akrobacji... Tak samo nikt nie może mnie zmuszać do tego bym jakikolwiek telefon użytkował tak jak ktoś inny sobie wymyślił. No chyba , zę inaczej się nie da - ale się da. Dlatego limity tak, i to ustalane przez użytkwonika - od lat o tym mówiłem, ale nie przymus anabywania abonentów z czymś czego nie chcę - bo chcę mieć telefon do noszenia i pokazywania a nie do łąvzenia się z internetem np. ;-)

  • 0

    37. ~wojtas  2012-02-14 20:32:41  host: static-78-8-208-201.ssp.dialog.net.pl

    ~wlo - :) każdy z nas ma swoją rację i pewnie można byłoby tu przykładów przytaczać :) ja osobiście uważam że limit trzeba mieć w głowie :) pozdrawiam

  • 0

    38.  2012-02-14 20:46:59

    ~wojtas - no ja zawsze to mówiłem ;-)

Dodaj swoją opinię