Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Urządzenia z iOS szybko aktualizowane do 7.1

Urządzenia z iOS szybko aktualizowane do 7.1

sirmark 12 Marca 2014 19:36

4 2
12% ruchu internetowego, który generują wszystkie urządzenia z iOS w Ameryce Północnej, pochodzi już z tych, które mają zainstalowany system w wersji 7.1. Taki wynik uzyskano w ciągu 45 godzin od debiutu systemu - wynika z danych sieci reklamowej Chitika.

chitika ios 7 1

Taka szybka aktualizacja urządzeń porównywalna do wyniku wersji 7.0.6, która w ciągu 48 godzin uzyskała udział 13,3%.

Jeżeli weźmie się pod uwagę wszystkie wersje iOS 7.x, to generują one już ponad 80% ruchu internetowego przypadającego na ten system.


Źródło tekstu: Chitika, wł     

Dodaj do:

Tagi: apple | chitika | ios | iphone

w sumie: 46
  • 0

    27.  2014-03-13 13:03:16

    kolejki - mam nadzieje, że was dostatecznie wyedykowałem i wiecie dlaczego.

  • 0

    28.  2014-03-13 13:07:19

    @24 sprowokowałem, bo udowodniłem, że w kwestii aktualizacji Apple nie jest najlepsze więc Ty uciekłeś się do argumentacji "a u was to murzynów biją!"? I jak tu Cię traktować poważnie? " Ja pytam: co mnie to jako klienta obchodzi??? " Nic, ponieważ Apple radzi sobie gorzej. Gdyby jednak to Apple wygrywało to zaczęłoby Cię to obchodzić. Taka właśnie rozmowa z Tobą... " Cała bez wyjątku konkurencja tak właśnie postępuje z MS na czele który odciął oficjalnie wszystkich z WP7, 7.5 i 7.8 od nowszych wersji " Łganie to twoja jedyna metoda retoryki? Każdy, kto chociaż odrobinę interesuje się nowinkami technicznymi wie, że każdy telefon z WP 7.x dostał aktualizację do WP7.8 natomiast WP8 to uwaga.... zupełnie inny system. I nie wierzę, żebyś był aż takim ignorantem i o tym nie wiedział. Kłamiesz bo tak ci na rękę.

  • 0

    29.  2014-03-13 13:16:06

    @28 ale co klienta to obchodzi że to inny system. Kupił sprzęt, za niemałe pieniądze i został odcięty od nowego systemu. I co teraz ma zrobić? Ano to co mówi MS - kup nowy sprzęt a będziesz miał nowy bardziej wypasiony system z nowymi funkcjami. Czyli ktoś z np rocznym lub gorzej młodszym jak rok smartfonem ma jeszcze ponad rok umowy z OPEm i zazdrośnie patrzy na innych z nowymi Nokiami którzy mają WP8 a on z pół roku starszym nie ma. Normalnie pytam gdzie urzędy??? Wcale się nie dziwię, że Nokia z tymi Lumiami nie dała rady. Bazując na haśle "tylko Nokia" też się za długo nie pociągnie, a z tym ich nowym upośledzonym Androidem będzie tak sam. Kto to będzie wspierał potem??? Znowu nabiorą ludzi i wyciągną tylko kasę.

  • 0

    30.  2014-03-13 13:23:44

    @28 sam widzisz, że wyprali mózgi. Nawet to powtarzasz, "...WP7.8 natomiast WP8 to uwaga.... zupełnie inny system" - i kogo to??? Co Stare Lumie mają procesory 1 MHz a nowe 2 GHz że tylko te nowe ten WP8 pociągną a stare to co, za słabe? Oni tak mówią za każdym razem jak nowy system wypuszczają. Ta firma żyje z wypuszczania nowych systemów. XP, Vista, 7, 8, 8.1 itd. Każde wydanie coraz gorsze, może z wyjątkiem 7, a kasa coraz większa. W XXI wieku system ma być za darmo. Dlatego MS w ciągu 5 lat wg mnie przestanie istnieć lub będzie miał takie same problemy jak Nokia i inni, którzy nie dostosowali się do zmian. Apple pokazuje, że wyciska ze sprzętu ostatnie poty i nawet taki IP4 daje świetnie radę. Ale MS nigdy nie słynął z optymalizacji kodu, wręcz przeciwnie, namawia wręcz do bałaganiarstwa w tym zakresie i jego systemy puchną wielokrotnie z edycji na edycję panicznie goniąc za trendami na rynku zaliczając klapę za klapą.

  • 0

    31. ~  2014-03-13 14:07:34  host: static-81-219-123-147.devs.futuro.pl

    @17 może coś się zmieni jeżeli to prawda odnośnie aktualizacji na androida. poczytajcie to http://komputerswiat.onet.pl/artykuly/redakcyjne/2014/02/android -musi-byc-aktualny-google-ma-bat-producentow-smartfonow.aspx#utm _campaign=RecommendedArticles&utm_source=KS&utm_medium=I nternalLink&utm_content=RightSidebarBox

  • 0

    32. ~  2014-03-13 14:11:49  host: static-81-219-123-147.devs.futuro.pl

    http://komputerswiat.onet.pl/artykuly/redakcyjne/2014/02/android -musi-byc-aktualny-google-ma-bat-producentow-smartfonow.aspx#utm _campaign=RecommendedArticles&utm_source=KS&utm_medium=I nternalLink&utm_content=RightSidebarBox

  • 0

    33.  2014-03-13 14:12:34

    Tak, bo iOS można aktualizować tylko przez Apple, a nieco bardziej otrzaskany user Androida zrobi to sam i wgra innego ROMa. Faktycznie, OKROPNE.

  • 0

    34. ~  2014-03-13 14:12:52  host: static-81-219-123-147.devs.futuro.pl

    pomiedzy "android-musi" proszę zlikwidować pauzę

  • 0

    35.  2014-03-13 14:40:09

    @33 do tych też się da z tym kit katem: http://www.telepolis.pl/telefony/samsung-i9000,4,2,1714.html lub http://www.telepolis.pl/telefony/samsung-i5800,4,2,1764.html Mniej więcej okres kiedy wyszedł IP4. Widzisz, różnica polega na tym, że IP ładnie zasygnalizuje że jest nowe, dopracowane, firmowe uaktualnienie i wystarczy kliknąć i zainstalować. A tutaj trzeba robić to ręcznie i jeszcze szukając z różnych źródeł. Na szczęście Samsung w nowych urządzeniach zablokował i tą możliwość więc teraz będzie trzeba co pół roku kupować nowego smartfona.

  • 0

    36.  2014-03-13 14:43:30

    @31 tylko 1,8% Androidów ma kit kata??? Szok. Jak to możliwe, że są na rynku nowe urządzenia z nie-kitkatem??? Powinno podawać się w rankingach sprzedaży nowych urządzeń tylko te urządzenia które mają iOS7.1 oraz najnowszą wersję kit kata. Bo zakładam, ze jeszcze się sprzedaje nowe urządzenia z 4.1, a to już jest totalna porażka.

  • 0

    37. ~  2014-03-13 14:51:42  host: amx140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @applefan_: Wyjaśnij mi tylko proszę dlaczego aktualizacja Androida jest taka ważna. Na pewno nie są to poprawki bezpieczeństwa, gdyż te dostarczane są na bieżąco i nie wymagają zmiany "numerka". Nowe funkcjonalności? Cóż, "czysty" Android nie dokłada ich wcale dużo, a również starsze iPhone'y nie dostają wszystkich nowości z nowym iOSem.

  • 0

    38.  2014-03-13 14:56:35

    @37 ja rozumiem, że przewagę konkurencji trzeba dyskredytować. Gdyby to nie było ważne, to Google miałby to gdzieś i nie wytaczał dział przeciwko swoim partnerom dzięki którym ten ich zamulacz w ogóle istnieje na rynku i mogą na tym zarabiać.

  • 0

    39. ~  2014-03-13 15:02:21  host: static-81-219-123-147.devs.futuro.pl

    @35 nie bądź taki pewny bo jeżeli zrobią to co wkleiłem w poście 32 to się zdziwisz.zobacz że na ostatnich targach nikt nie miał androida 4.1 w swoich nowych produktach bo wychodzi na to że google już nie autoryzuje tej wersji

  • 0

    40. ~  2014-03-13 15:03:18  host: amx140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @applefan_: I nie chcę tu twierdzić, że Apple jest "be", bo robią świetną robotę pod kątem aktualizacji. Trzeba tylko zauważyć, że specyfika iOS i Androida jest diametralnie różna - o ile prościej jest aktualizować 4 urządzenia o bardzo podobnej bazie sprzętowej, nad którą ma się całkowitą kontrolę, a system, do którego nie ma się wglądu do momentu gdy wypuszczana jest nowa wersja? Dostosowanie systemu, by działał bez przeszkód trwa nieco czasu. Każdy wybiera co mu bardziej odpowiada. I ja sam chętnie przerzuciłbym się na iOSa, jednak blokuje mnie zbyt mała różnorodność sprzętu (iP5 jest za mały!) oraz zamknięty system. Dlatego - trochę z przymusu - jestem fanem Androida. Dla Ciebie Apple jest najlepszym wyborem i dla Twoich potrzeb nie ma nic lepszego, ale musisz zrozumieć, że nie każdemu ten sprzęt odpowiada. Jak wszystko ma również swoje wady, które w zależności od osoby będą miały większą lub mniejszą wagę. Nie rozumiem po co toczyć wojny. Przecież każdy z nas ma rozum i potrafi zdecydować który produkt mu bardziej odpowiada.

  • 0

    41. ~  2014-03-13 15:06:54  host: static-81-219-123-147.devs.futuro.pl

    cd @39 Lg chyba jako jedyne zastosowało kitkata w swoich nowyvh telefonach, nawet tak małym 3.5 calowym. a to czymś świadczy

  • 0

    42.  2014-03-13 15:13:52

    @40 to oczywiste o czym piszesz, ale taka kreatywna krytyka i spojrzenie jak to potrafi robić konkurencja jeszcze nikomu nie zaszkodziła a wręcz pomogła. Klienci androida widzą jak to robi Apple, może nawet z uwagi na fakt dbania o klienta kupią coś z iOS i dadzą tym do zrozumienia androidowym producentom, że nie idą w dobrym kierunku, tym bardziej, że trzeba ich "odgórnie" (przez Google) zmuszać żeby o tych swoich klientów dbali - to nie pojęte w obecnych czasach hiperkonkurencji - stanowi swoisty fenomen marketingu żeby ludzie przy takim olewatorstwie i naciągactwie połączonym z wysoką ceną wracali dalej do tych samych firm (tylko chyba hejt do Apple ich do tego zmusza). Piszesz o trudności w aktualizacji całej tej masy urządzeń. Jako klienta kompletnie mnie to nie obchodzi, bo wybieram najbardziej użyteczne dla mnie urządzenie, którego cykl życia jest najdłuższy - sprzętowo i softwarowo, a w tych obu wypadkach Apple niepodzielnie rządzi na rynku, głównie za sprawą genialnej jakości (pomijam fakt rzucania telefonami o beton i tego typu bzdurami). Przecież przy wyborze smartfona nikt nie kieruje się trudnością w aktualizacji i z pełnią zrozumienia wybiera ten który po pół roku popadnie w androidowe, aktualizacyjne-oficjalne, zapomnienie. Patrzmy z punktu widzenia klientów i ich korzyści. Nowy system, wsparcie dla nowych API, nowe aplikacji, przedłużone życie urządzenia.

  • 0

    43.  2014-03-13 18:52:50

    @35: dlatego ja nie będę kupował Samsunga począwszy od obowiązkowego KNOXa. Wybór jest na rynku.

  • 0

    44.  2014-03-14 08:01:09

    @43 a jak myślisz ile minie czasu zanim cała konkurencja
    postąpi tak samo jak Samsung? Oni dobrze wiedzą, że nie da
    się żyć z otwartych systemów i urządzeń. Patrzą na Apple,
    który mniejszościowego udziału w rynku zgarnia 87% zysków z
    niego.

  • 0

    45.  2014-03-14 09:10:27

    @up: Pożyjemy zobaczymy. Mnie nie pasuje w Apple zamknięty system plików/iTunes - bez tego hmm... dałoby radę coś z tym zrobić ;) Plus mimo wszystko jednak nieco większe urządzenie (rzędu 4,3-4,5"), ale to pewnie nadejdzie wraz z premierą iP6 ;)

  • 0

    46.  2014-03-14 09:11:49

    @45 tendencja jest taka, że iOS coraz bardziej się otwiera a cała reszta zamyka.

Dodaj swoją opinię