Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Urządzenia WLAN sprzedają się dobrze

Urządzenia WLAN sprzedają się dobrze

sirmark 26 Maja 2004 22:28

0 0

Wartość globalnej sprzedaży na rynku WLAN w pierwszym kwartale 2004r. wyniosła 696,4 mln USD i była wyższa o 2%, niż na koniec ubiegłego roku. Jak szacuje Infonetics Research, dobra passa utrzyma się jeszcze przez kilka lat, a do 2007r. wartość tego segmentu wzrośnie do 3 mld USD.

Niemniej w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy, głównie ze względu na utrzymującą się ostrą walkę między dostawcami, można się spodziewać tylko 2% wzrostu wartości sprzedaży, a na wiosnę przyszłego roku wartość rynku osiągnie 713,6 mln USD.
Okazuje się jednak, że nie w całym sektorze urządzeń WLAN sprzedaż rośnie aż tak wolno, bowiem bezprzewodowe switche sprzedają się wyjątkowo dobrze. W pierwszym kwartale tego roku liczba sprzedanych urządzeń zwiększyła się o 158%, a dochody z tego segmentu wzrosły o 121%. Tak wysoka tendencja wzrostowa ma się utrzymać nadal, a roczny dwucyfrowy wzrost sprzedaży potrwa do 2007r. "To był dobry kwartał dla sprzedawców switchów WLAN, a sektor zaobserwował znaczny wzrost dochodów" – powiedział Richard Webb, dyrektor Infonetics.

W raporcie Infonetics Research liderem, pod względem dochodów wśród firm produkujących bezprzewodowy osprzęt, została firma Linksys, na drugim miejscy uplasowało się D-Link. Na dalszych pozycjach znalazły się Netgear i Cisco.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-40-41.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet