Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Urządzenia Apple najpopularniejsze w okresie świątecznym

Urządzenia Apple najpopularniejsze w okresie świątecznym

orson_dzi 29 Grudnia 2015 12:39

2 2

Portal Flurry zaprezentował statystyki aktywacji urządzeń mobilnych w okresie świątecznym. Niekwestionowanym zwycięzcą jest Apple.






W okresie od 19, do 25 grudnia urządzenia Apple stanowiły 49,1% (51,3% rok wcześniej) aktywowanych sprzętów. Drugi był Samsung z wynikiem 19,8% (wzrost z 17,7%), a co ciekawe trzecia było Nokia z wynikiem 2%. Dalsze miejsca przypadły LG (1,7%) oraz Xiaomi (1,5%).

Statystyki potwierdzają rosnącą popularność phabletów, które stanowiły 27% aktywowanych urządzeń (13% rok wcześniej). Z drugiej strony widoczny jest spadek popularności tabletów, których udział w świątecznych aktywacjach spada od 2013 roku, kolejno z 17%, przez 11% w 2014 roku, do 9% w roku 2015.

Źródło tekstu: Flurry; wł     

Dodaj do:

Tagi: xiaomi | apple | samsung | nokia | lg

w sumie: 24
  • 2

    5. ~586  2015-12-29 13:48:24  host: 194.126.221.7

    jedyne co apple ma najlepsze to marketing

  • 0

    6. ~LTE  2015-12-29 13:58:39  host: user-94-254-193-114.play-internet.pl

    Co z tego że popularne jak drogie i bateria do dupy.

  • 0

    7. ~me  2015-12-29 14:24:00  host: 115-65.echostar.pl

    A skąd ten portal Flurry wziął dane?

  • 1

    8. ~Co2  2015-12-29 14:25:47  host: n19-08-07.opera-mini.net

    To Apple na chińskim rynku ile miałby %. Wydaje mi się źe w Mandźurii wypadłby najgorzej

  • 2

    9. ~me  2015-12-29 15:52:59  host: 115-65.echostar.pl

    1/4 To naprawdę przykre patrzeć, że człowiek może stać się takim materialistą i żywić uczucia do przedmiotu i jakiejś marketingowej sieczki. Niech każdy używa tego, na co ma ochotę. Widać, że na szczęście nie spotkało cię w życiu nic złego, bo na razie pogubiłeś się mocno ze swoim systemem wartości.

  • 0

    10. ~  2015-12-29 18:21:51  host: static-ip-77-89-104-178.promax.media.pl

    U nas to Apple wsrod nowosprzedanych telefonów pewnie nawet 10% nie ma.

  • 0

    11.  2015-12-29 18:32:42

    @10 - w ostatnich latach (2013 i 2014) Apple miał w Polsce 3% całego rynku sprzedaży smartfonów.

  • 1

    12.  2015-12-29 18:42:00

    @10 @11 w Norwegii Tesla jest w TOP3 najlepiej sprzedających się aut na tamtejszym rynku. Czy fakt, że w PL jeździ tych aut max 5 szt świadczy o tym, że to auto jest napompowane marketingiem a rozsądni Polacy są mądrzejsi od Norwegów i kupują o wiele lepsze Dacie, Fiesty itd czy po prostu jesteśmy biednym krajem?

  • 0

    13.  2015-12-29 19:36:37

    @12 - Co ma do rzeczy świetna i ekologiczna Tesla z iPhonem? Otóż nic... Polaków najzwyczajniej w świecie nie stać na Teslę chociaż jest świetna, na iPhone stać jest wielu polaków, jednak przez wielu z nich przemawia rozsądek, bo iPhone to żadna ekologia czy też świetny sprzęt tylko zwykły marketing.

  • 0

    14. ~  2015-12-29 20:58:44  host: user-94-254-133-253.play-internet.pl

    a na telepolis jak zwykle potrzebna tona masci ..... przy kazdym newsie o apple....

  • 0

    15. ~news  2015-12-29 21:27:58  host: public-gprs368630.centertel.pl

    Zobaczymy jak z tym iphonem. Byłem sceptycznie nastawiony i nadal jeszcze jestem , poniewaz to pierwszy ip -jednak wziąłem ip6 za 1zl w abo 65zl.
    W tej cenie tel+abo spokojnie można podejść do produktu apple i ocenić. Pierwszą rzeczą co irytuje i dosłownie xxxx to brak diody
    powiadomień co bylo norma we wszystkich moich wczesniejszych androidach, a jak będzie później to się okaże.

  • 0

    16. ~  2015-12-29 22:32:25  host: user-94-254-133-253.play-internet.pl

    Jezeli szukasz sluchawki solidnego wykonania, stabilnego OSu, ktory bedzie update'owany prze kolejne lata i godzisz sie na pewne ograniczenia zyskujac wyzszy poziomu bezpieczenstwa to dobrze trafiles. W przeciwnym wypadku bedziesz zawiedziony...

  • 0

    17. ~news  2015-12-29 23:23:52  host: host-79.173.18.215.tesatnet.pl

    @16 dlatego uważam ze w tej cenie warto przejść ,zobaczyć ,ocenić

  • 0

    18. ~  2015-12-29 23:29:27  host: user-94-254-133-253.play-internet.pl

    a to gdzie za tyle "dają"?

  • 0

    19. ~akurat z tymi  2015-12-29 23:45:23  host: host-94-251-225-10.dynamic.mm.pl

    updajtami IOSu to strzeliłeś jak kulą w płot. OD wersie 7.0 każda kolejna kjest gorsza wolniejsza i mam wrażenie że chyba specjalnie robią na złość. MIałem 5s 6 i teraz 6s i matko boska - z IOSem jest coraz gorzej.......

  • 0

    20. ~news  2015-12-30 00:26:23  host: host-79.173.18.215.tesatnet.pl

    @ abo firmowe

  • 1

    21. ~  2015-12-30 00:39:42  host: 80.54.182.6

    @12 - świadczy to jedynie o twojej nieznajomości rynku motoryzacyjnego Norwegii i przyczyn, dla których Norwegowie kupują Teslę. A przyczyna jest prozaiczna: państwo w Norwegii ogromnymi kwotami dotuje pojazdy elektryczne. Ot i cała przyczyna sukcesu Tesli na tamtejszym rynku.

  • 0

    22.  2015-12-30 08:09:40

    @21 jestem tego w pełni świadom. Tylko dlaczego oni kupują NAJDROŻSZE auto elektryczne? Jest nissan leaf - kilkukrotnie tańszy od Tesli. Też jeździ. Norwegowie go jednak nie chcą.

  • 0

    23. ~gizel  2015-12-30 13:22:06  host: 103-170.echostar.pl

    Nie znam nikogo kto by kupił, dostał lub nawet używał jabko... znam za to wielu, którzy macali i próbowali się przekonać, nie udało im się...

  • 0

    24. ~news  2015-12-30 13:36:30  host: public-gprs517093.centertel.pl

    23@ znam wielu, którzy używali androida - zmienili telefony na IP i żaden z nich nie biadoli-narzeka, wręcz namawiali mnie żebym spróbował. Nie wiem skąd bierze się to na narzekania. Mogłem wybrać tel z górnej półki andka a wziąłem ip6 żeby ocenić. Mało tego ta większość osób to ludzie w wieku 30-40lat i nikt nic nie narzeka nie niepłacze. Z androida byłem/jestem zadowolony. Pozwolmy się ocenić IOS.

Dodaj swoją opinię