Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości URTiP zajmuje się cenami roamingu

URTiP zajmuje się cenami roamingu

WitekT 13 Grudnia 2004 12:45

0 0

Prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty rozpoczął analizę rynku usług roamingu międzynarodowego w sieciach komórkowych.

W tym celu przekazał 10 grudnia 2004 roku operatorom telefonii komórkowej (Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, PTK Centertel) kwestionariusze, które posłużą do zebrania danych o rynku usług roamingowych w Polsce. Działanie Prezesa URTiP jest częścią wspólnego projektu ERG (Europejskiej Grupy Regulatorów zrzeszającej organy regulacyjne państw członkowskich Unii Europejskiej) oraz IRG (Niezależnej Grupy Regulatorów, która skupia także przedstawicieli państw mających status obserwatora przy Unii Europejskiej).
Bezpośredni impuls do przeprowadzenia tego typu operacji dała Komisja Europejska. Usługi roamingu międzynarodowego należą do jednych z najdroższych, ponadto mają charakter transgraniczny, dlatego też wspólna akcja organów regulacyjnych może być pierwszym krokiem na drodze do liberalizacji tego rynku. Celem projektu jest przeprowadzenie skoordynowanej analizy krajowych rynków hurtowych usług roamingu międzynarodowego w sieciach komórkowych. W celu uzyskania jednolitych danych od organów regulacyjnych, ERG i IRG opracowały kwestionariusz, który jest rozsyłany do operatorów w poszczególnych krajach. Dane zebrane od operatorów sieci komórkowych powinny pozwolić krajowym organom regulacyjnym zrzeszonym w ERG oraz IRG na wypracowanie wspólnego podejścia odnośnie definicji tego rynku. Wnioski z analiz mogą posłużyć do określenia działań, jakie powinny zostać podjęte w celu przeprowadzenia efektywnej regulacji usług roamingu.

Operatorzy sieci komórkowych w Polsce mają przekazać do Prezesa URTiP dane zawarte w kwestionariuszu do 21 stycznia 2005 r. Zgodnie z procedurami obowiązującymi w ERG i IRG wyniki projektu mogą zostać upublicznione w przypadku nie zgłoszenia zastrzeżenia przez operatorów. Wspólny projekt ERG/IRG zostanie przeprowadzony niezależnie od działań, które poszczególne państwa członkowskie Unii Europejskiej już podjęły bądź zamierzają podjąć w ramach swoich obowiązków dotyczących analiz rynku oraz regulacji wynikających z postanowień dyrektyw sektora łączności elektronicznej.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet