Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości URTiP: W Polsce jest miejsce dla nowych sieci komórkowych

URTiP: W Polsce jest miejsce dla nowych sieci komórkowych

sirmark 5 Marca 2004 02:39

0 0

Przekazanie przez wojsko kolejnej grupy częstotliwości w Polsce umożliwia wprowadzenie na rynek jeszcze jednego lub dwóch operatorów sieci komórkowej - poinformował na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty (URTiP) Witold Graboś.

Od początku tego roku zostały uwolnione kanały w paśmie GSM 1800 Mhz. Został również uwolniony zestaw kanałów UMTS. W związku z tym pojawiła się potrzeba zagospodarowania tych możliwości - poinformował Graboś.

"Chcemy ogłosić 3-miesięczną dyskusję na temat racjonalnego wykorzystania zarówno częstotliwości w paśmie 1800 Mhz, jak i kanałów UMTS. Nie wiemy, czy powinien być to jeden podmiot, który wykorzysta oba pasma, czy może dwa podmioty" - powiedział prezes URTiP.

Graboś nie wykluczył, że można zachować obecny podział rynku, przydzielając już działającym operatorom dodatkowe kanały, które wpłyną na poprawę jakości ich usług.
Możliwe jest też rozwiązanie mieszane, czyli częściowe przyznanie nowych kanałów już działającym operatorom, a częściowe przyznanie ich nowemu operatorowi.

"Efekt tej dyskusji posłuży nam do podjęcia właściwej decyzji, być może do opracowania warunków przetargu na te częstotliwości" - powiedział Graboś.

Prezes URTiP poinformował również, że zaakceptował przedłożony przez Telekomunikację Polską projekt ramowej umowy dotyczącej połączenia sieci. TP SA jest teraz zobowiązana do zawierania umów o połączeniu sieci z innymi operatorami na warunkach nie gorszych niż określone w tej ofercie.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-38-2.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet