Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości URTiP się nie ugnie w kwestii przenośności

URTiP się nie ugnie w kwestii przenośności

WitekT 15 Czerwca 2005 11:25

0 0

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty nie zamierza ponownie zawieszać prawa abonentów do zachowania dotychczasowego numeru telefonu przy zmianie operatora telekomunikacyjnego.

Prezes Graboś na konferencji dodał, że w przypadku telefonii stacjonarnej zawieszenie prawa będzie obowiazywać do końca roku, a w przypadku telefonii mobilnej do 10. października 2005 roku. Po tych terminach uprawnienie abonentów do zachowania dotychczasowego numeru telefonu przy zmianie operatora telefonicznego będzie egzekwowane.
Graboś poinformował też, że urząd chce aby była jedna centralna baza przekierunkowań, która obejmowała by cały rynek usług telekomunikacyjnych - zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych. Choć nie mamy uprawnień formalnych, próbujemy wymusić takie rozwiązanie, które będzie uniwersalne dla całego rynku - powiedział prezes.

Źródło tekstu: ISB, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~2012  2005-06-15 21:11:00  host: dyy211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Takie rozwiązanie t.j. przenośność numeru niezależnie od operatora ma plusy i minusy (jak wszystko zresztą). Zaostrzy się konkurencja gdy będzie można mieć ten sam numer i przechodzić z nim za korzystniejszą ofertą. To niewątpliwie plus, a minus i to duży to taki, że spowoduje to niezły bałagan i dezorientację tych którzy np. obecnie dzwonią za 25 gr. do swojej sieci a za jakiś czas będą dzwonić myśląc, że dzwonią w swojej sieci a okaże się że rozmówca ma numer np. z numeracji Plusa ale w Erze lub na odwrót i zapłaci ponad 70 gr. za minutę. W tym momencie wygra ten operator, który zaoferuje najniższe możliwe stawki do wszystkich sieci, aby dzwoniąc nie trzeba było się sugerować tym czy rozmówca jest w swojej sieci czy innej. Nie dziwię się, że operatorzy bronią się przed tym jak tylko długo się da, bo bardzo trudno im będzie przywiązać abonenta do siebie na dłużej, chyba, że korzystnymi warunkami na stałe a nie chwilowymi i jednorazowymi przygłupimi promocjami na które trzeba czekać a później pilnować ich wykorzystania.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-172-180.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet