Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości URTiP nie unieważni przetargu

URTiP nie unieważni przetargu

WitekT 29 Października 2004 11:46

0 0

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty postanowił jednak nie unieważniać przetargu na 10 dupleksowych kanałów w paśmie 3,6-3,8 GHz przeznaczonym pod szerokopasmowy Internet. Przed trzema tygodniami regulator rozpoczął procedurę unieważnienia, ale ostateczną decyzję uzależnił od stanowiska uczestników przetargu.

Apelował do nich o "racjonalne zachowanie", bo wcale nie chciał unieważniać konkursu. Tak naprawdę URTiP kierował swój apel głównie do kwestionującej wyniki przetargu Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), której komisja przyznała tylko dwa kanały, podczas gdy występowała o cztery. Po dwie pary kanałów dostały Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), operator sieci komórkowych Era i Heyah, oraz częstochowska spółka E-internets — bez doświadczeń w telekomunikacji, za to z wielkimi ambicjami.

NASK podtrzymuje zastrzeżenia dotyczące oferty E-internets, która — zdaniem operatora — powinna zostać wyeliminowana z przetargu. Witold Graboś przymierza się do kolejnego przetargu na pozostałe kanały w paśmie 3,6-3,8 GHz.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-210-75.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet