Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości URTiP nie unieważni przetargu

URTiP nie unieważni przetargu

WitekT 29 Października 2004 11:46

0 0

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty postanowił jednak nie unieważniać przetargu na 10 dupleksowych kanałów w paśmie 3,6-3,8 GHz przeznaczonym pod szerokopasmowy Internet. Przed trzema tygodniami regulator rozpoczął procedurę unieważnienia, ale ostateczną decyzję uzależnił od stanowiska uczestników przetargu.

Apelował do nich o "racjonalne zachowanie", bo wcale nie chciał unieważniać konkursu. Tak naprawdę URTiP kierował swój apel głównie do kwestionującej wyniki przetargu Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), której komisja przyznała tylko dwa kanały, podczas gdy występowała o cztery. Po dwie pary kanałów dostały Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), operator sieci komórkowych Era i Heyah, oraz częstochowska spółka E-internets — bez doświadczeń w telekomunikacji, za to z wielkimi ambicjami.
NASK podtrzymuje zastrzeżenia dotyczące oferty E-internets, która — zdaniem operatora — powinna zostać wyeliminowana z przetargu. Witold Graboś przymierza się do kolejnego przetargu na pozostałe kanały w paśmie 3,6-3,8 GHz.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-160-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet