Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości URTiP kontroluje operatorów

URTiP kontroluje operatorów

WitekT 22 Września 2005 15:03

0 0

URTiP sprawdzi stan przygotowań operatorów sieci komórkowych do świadczenia usługi przenośności numerów.

Prezes URTiP zlecił przeprowadzenie od 19. września w Polkomtelu, Polskiej Telefonii Cyfrowej oraz PTK Centertel kontroli przestrzegania przepisów Prawa Telekomunikacyjnego w zakresie przenośności numerów oraz postanowień decyzji Prezesa URTiP z 21. lutego określającej termin zawieszenia realizacji uprawnień abonentów w zakresie przeniesienia przydzielonego numeru przy zmianie operatora telefonii komórkowej.

Zgodnie z harmonogramem dołączonym do ww. decyzji Prezesa URTiP trzej operatorzy sieci komórkowych zostali zobowiązani do przystosowania swojej infrastruktury telekomunikacyjnej i umożliwienia abonentom zachowania numeru telefonu komórkowego przy zmianie operatora (tj. przeniesienia numeru do innej sieci) począwszy od 10. października.
Prezes URTiP Witold Graboś kilkakrotnie informował, że nie przewiduje kolejnego przesunięcia terminu realizacji prawa abonentów do przenoszenia numerów pomiędzy sieciami telefonii komórkowej na obszarze całego kraju. Celem kontroli jest więc sprawdzenie obecnego stanu zaawansowania prac operatorów nad wdrożeniem usługi przenośności numerów, jak również jej funkcjonowania po 10. października.

Do 28. października mają zostać przedstawione Prezesowi URTiP protokoły i sprawozdania oceniające wyniki tej kontroli.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2005-09-22 16:15:28

  do 28. października przedstawione protokoły, a od 10. ma być udsotępnione :>

 • 0

  2.  2005-09-22 16:36:57

  kubik: tak działa polska administracja. :)

 • 0

  3. ~rudmar  2005-09-22 18:48:59  host: xdsl-522.zgora.dialog.net.pl

  No to jest chyba oczywiste ze protokoly pokontrolne sa po 10 pazdziernika a nie przed jaki sens miala by kontrola zakonczona i opisana przed 10 pazdziernika ???

 • 0

  4.  2005-09-22 18:50:28

  rudmar: wydaje mi się, że sens jest tego taki, żeby jeszcze przed 10. października wiedzieć czy się wyrobią czy nie. URTiP musi wiedzieć czy dostanie po tyłku za opóźnienie od rządu, a ten od KE... ;)

 • 0

  5.  2005-09-22 22:07:00

  dla mnie to jest jakas paranoja...do 28 wyniki kontroli ale co z tego jak juz 10 kazdy kto korzysta w Polsce z komorki bedzie sie mogl na wlasnej skorze przekonac jak to dziala!!! to jest po prostu nasz cudowny kraj:/ P.S pozdrowienia dla kubika od qbiqa:PPP

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet