Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości URTiP konsultuje w sprawie roamingu krajowego

URTiP konsultuje w sprawie roamingu krajowego

WitekT 10 Sierpnia 2005 21:10

0 0

URTiP rozpoczął konsultacje projektu postanowienia stwierdzającego, że na rynku telefonii komórkowej nie występuje skuteczna konkurencja. Wydanie takiego postanowienia umożliwi m.in. wprowadzenie regulacji w zakresie roamingu krajowego w telefonii komórkowej.

Wydanie obecnie konsultowanego postanowienia umożliwi w dalszej kolejności przygotowanie decyzji prezesa URTiP wyznaczającej podmiot o znaczącej pozycji rynkowej oraz nakładającej obowiązki regulacyjne, m.in. w zakresie udostępnienia sieci ruchomych dla potrzeb roamingu krajowego w sieciach GSM i UMTS - napisano w komunikacie Urzędu.
W ocenie prezesa URTiP dużą barierą wejścia na rynek jest fakt kontrolowania przez obecnych już na rynku operatorów mobilnych infrastruktury umożliwiającej świadczenie usług telefonii komórkowej. Sytuacja rynkowa wskazuje, że mamy do czynienia z właściwym momentem do zintensyfikowania działań regulacyjnych prezesa URTiP. Działania te są także pożądane z uwagi na ciągły brak na rynku operatorów MVNO, którzy w celu podjęcia działalności muszą mieć zapewniony dostęp do sieci - dodano.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2005-08-11 08:29:11  host: external.ciech.waw.pl

    No pięknie... A jak wydawali koncesje dla 260-01 i 260-02 to od razu dodali, że roaming krajowy jest nono. I kto takich zrozumie?

  • 0

    2. ~wenzon  2005-08-11 14:39:03  host: dph170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "W ocenie prezesa URTiP dużą barierą wejścia na rynek jest fakt kontrolowania przez obecnych już na rynku operatorów mobilnych infrastruktury umożliwiającej świadczenie usług telefonii komórkowej." pewnie marzy im sie żeby opów wywłaszczyć z satcji bazowych i stworzyć z tego majątek narodowy :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kto, według Ciebie, będzie liderem rynku smartfonów w 2019 roku?

Jubileuszowy Galaxy S10 może trafić na rynek w trzech wersjach

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet