Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości URTiP jeszcze przed odwołaniami od zaskarżeń

URTiP jeszcze przed odwołaniami od zaskarżeń

WitekT 6 Lipca 2005 10:15

0 0

Dopiero 16. sierpnia Netia może dostać rezerwację częstotliwości. Trzej operatorzy komórkowi robią wszystko, by wstrzymać decyzję URTiP.

Regulator nadal spiera się z niezadowolnymi z rozstrzygnięcia trzema operatorami komórek - Centertelem, Polkomtelem i PTC.

Chcę zaczekać, aż uprawomocnią się moje decyzje o odrzuceniu odwołań operatorów komórkowych. Nie mam takiego obowiązku, ale nie chcę stwarzać pretekstu do kwestionowania decyzji o rezerwacji — twierdzi Witold Graboś, prezes URTiP.
Do urzędu wpłynęły trzy wezwania do usunięcia naruszenia prawa. Operatorzy zakwestionowali m.in. zorganizowanie przetargu pod rządami nowego prawa telekomunikacyjnego. URTiP już odpowiedział i sprawy trafiły do sądu. Regulator rozpatruje też trzy wnioski o unieważnienie przetargu. Decyzje odmowne lada dzień zostaną wysłane. W najbliższych dniach regulator wyda również odmowne postanowienie w sprawie wniosków dwóch operatorów o niewydawanie lub wstrzymanie decyzji rezerwacyjnej na rzecz Netii Mobile. Wniosek PTC o rezerwację (operator uważa, że wygrał przetarg) prezes już odrzucił.

URTiP spodziewa się, że trzej operatorzy komórkowi wykorzystają przysługujące im możliwości wystąpienia o ponowne rozpatrzenie sprawy. Zakłada, że procedury odwoławcze zakończą się w takim terminie, by wydanie decyzji dla Netii Mobile było możliwe 16. sierpnia. Operator otrzyma w tej sprawie pismo od regulatora. Spodziewaliśmy się decyzji w połowie lipca, ale opóźnienie o kilka tygodni to dla nas żaden problem. Wciąż nie sfinalizowaliśmy wyboru dostawcy sieci — mówi Wojciech Mądalski, prezes Netii. Jeżeli Netia nie domknie finansowo projektu, to dzięki temu opóźnieniu ma więcej czasu na bezbolesne wycofanie się z wygranej walki.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-238-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy skandale związane z Facebookiem doprowadzą do jego końca?

Współzałożyciel WhatsAppa zachęca do usunięcia konta z Facebooka

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet