Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości URTiP będzie badał konkurencję na rynku stacjonarnym

URTiP będzie badał konkurencję na rynku stacjonarnym

WitekT 18 Listopada 2005 16:40

0 0

Prezes URTiP rozpoczyna konsultacje projektu postanowienia stwierdzającego, że w sieciach stacjonarnych na rynku opłat instalacyjnych i abonamentu dla konsumentów nie występuje skuteczna konkurencja.

Wydanie obecnie konsultowanego postanowienia umożliwi w dalszej kolejności przygotowanie decyzji wyznaczającej podmiot o znaczącej pozycji rynkowej i nakładającej obowiązki regulacyjne. W ramach konsultacji Prezes URTiP jest także zainteresowany poznaniem opinii środowiska telekomunikacyjnego na temat istniejących trudności w przyłączaniu nowych abonentów, jak również zasadności i możliwych form wprowadzenia hurtowej sprzedaży dostępu do sieci (tzw. WLR – ang. wholesale line rental).




Projekt postanowienia został już uzgodniony z Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który podzielił stanowisko Prezesa URTiP o braku skutecznej konkurencji na tym rynku. Podmioty zainteresowane wyrażeniem swojego stanowiska mogą je składać do 19. grudnia.

Więcej szczegółów na temat projektu można znaleźć na stronie URTiP.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2005-11-18 19:31:10

    nie no, konkurencja na rynku stacjonarek jest taaaaaaaakaaaaaaaaaaaa ;) ..jak dobrze ze ja juz nie wspieram TP S.A. ;)

  • 0

    6. ~pa  2005-11-18 19:38:02  host: 80.55.135.142

    ale jaja,juz dwa lata temu wylaczylem stacjonarke :)
    cieszy sie Era ciesze sie ja :}

  • 0

    7. ~blums  2005-11-18 21:10:21  host: akz202.internetdsl.tpnet.pl

    ja tez wywalilem stacjonarny i kom z idei teraz przeszedlem na simplusa i jestem zadowolony.

  • 0

    8. ~interpio  2005-11-18 21:34:19  host: 80.54.200.65

    Najpierw byłem w TPSA, potem w Dialogu, w końcu zrezygnowałem ze stacjonarnej lini i jestem abonentem w Erze :-)

  • 0

    9. ~  2005-11-20 09:18:28  host: sggw137-004.sggw.waw.pl

    2005: Pewnie i tak ale nie wkrótce tylko jeszcze za jakies dwa lata :D

  • 0

    10. ~  2005-11-20 13:55:19  host: 193.69.116.50

    Fracuska dojarka może mnie cmoknąć w wentylek. Zarobią operatorzy komórkowi.

  • 0

    11. ~  2005-11-20 13:58:01  host: 193.69.116.50

    Dlaczego nick się nie zapisuje?

  • 0

    12. ~Huawei  2005-11-20 14:01:09  host: dmn199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co się stało z nickami? Czyżby znów jakaś niedoróba????

  • 0

    13.  2005-11-20 14:49:33

    Huawei: jak się nie zapisują jak się zapisują? ;)

  • 0

    14. ~WitekT  2005-11-20 14:59:53  host: host-81-190-128-137.olsztyn.mm.pl

    A tutaj test po wylogowaniu - też wszystko ok. :)

  • 0

    15. ~  2005-11-20 16:31:03  host: dmn199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek: Wyżej masz próby z MiniOpery. I mimo wypełnienia pola nicka nie ma. :(

  • 0

    16.  2005-11-20 16:43:10

    A wchodzisz na adres telepolis.pl czy m.telepolis.pl?

  • 0

    17. ~  2005-11-20 19:11:35  host: dmn199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek: "zwykły" -- www.telepolis.pl
    Ale MiniOpera deklaruje się jak full-wypas browser a nie jako tiny browser. I na www.telepolis.pl wszystko wyświetla się OK.
    Tylko to jedno pole w formularzu... Ale OK - spróbuję z "em".

  • 0

    18. ~  2005-11-20 19:18:50  host: 193.69.116.49

    Kolejny test z Mini Opery. Stay tuned! :)

  • 0

    19. ~Huawei  2005-11-20 19:22:23  host: dmn199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek: no z m.telepolis.pl nie powiem - wygląda ładnie. Ale z nickiem nadal dupa...

  • 0

    20.  2005-11-20 19:22:50

    No własnie widać, że czegoś tej operze brakuje. ;) Ja się nie wyznaję na php i bazach danych, dlatego mam prośbę - napisz do SirmarKa (sirmark [at] telepolis [dot] pl) i opisz problem. Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc, którą okażesz nam w rozwiązaniu tego problemu, bo sami nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich kombinacji sytuacji i oprogramowania, jacy używają nasi czytelnicy. :)

  • 0

    21. ~Huawei  2005-11-20 19:28:14  host: dmn199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Acha - jeszcze jedno głupie pytanie: dlaczego w MiniOperze napis "DODAJ SWOJĄ OPINIĘ" działa jak przycisk (refresh) ??

  • 0

    22.  2005-11-20 19:31:38

    Huawei: odpowiedzi udzieli Ci SirmarK - proszę, napisz do niego maila, ja już mu pokazywałem mu ten wątek i naszą dyskusję. :)

  • 0

    23. ~Huawei  2005-11-20 20:00:44  host: dmn199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Napisałem do SirmarKa - czekam na odpowiedź.

  • 0

    24.  2005-11-20 20:15:24

    Huawei: super, dzięki! :)

Dodaj swoją opinię