Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Uproszczona procedura w Erze

Uproszczona procedura w Erze

sirmark 4 Sierpnia 2008 23:52

0 0

Era eksperymentuje z uproszczona procedura zawierania umów, dzięki której osoba fizyczna korzystając z wybranych ofert może podpisać umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych tylko na podstawie dowodu osobistego RP , bez potrzeby dostarczania dodatkowych dokumentów potwierdzających wiarygodność płatnicza klienta.

Od 1. sierpnia klienci przy uruchamianiu usług: Tak Tak Fon, Taryfa Zero, Era Domowa, Era Internet Stacjonarny oraz Era Linia Domowa, mogą posługiwać się tylko dowodem osobistym. Zasady tej nie stosuje się, gdy klient poza chęcią zakupu jednej z wymienionych usług będzie chciał zawrzeć umowę na inne, aktywne usługi, dla których wymagane jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego wiarygodność płatniczą.




Dodatkowa w celu uproszczenia zasad obsługi klientów biznesowych, Era rezygnuje z konieczności załączania dokumentów potwierdzających nadanie numerów NIP i REGON w przypadkach, gdy numery te zawarte będą w odpisach lub wyciągach z Krajowego Rejestru Sądowego, które przedstawi klient.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    11. ~  2008-08-05 08:44:02  host: 77-253-114-191.adsl.inetia.pl

    @10 hehehehe, pewnie tak. @2 co do podrobionych dokumentów.. wystarczy jedno szkolenie z rozrózniania dokumentów i rozgryzienia Frauda (byłem na takim) poza tym odniesie sie to głównie do TT Fona. @9 na szkoleniu autoryzacyjnym nie byłeś??tam duzo na ten temat mozna sie dowiedziec

  • 0

    12.  2008-08-05 08:45:21

    Ale uproszczenie! W firmach jeśli jest decyzja o nadaniu nip, jeśli jest zaświadczenie o regonie, nie ma problemu ich kopii załączyć do caości papierów żądanych przez kogokolwiek ;-) Jeżeli... Co znaczy "jeżeli"? Z tego co się orientuję, a się orientuję bo na codzień posługuję się odpisami z KRS klientów i znam przepisy, zgodnie z rozporządzeniem w sprawie sposobu prowadzenia i treści wpisów (nazwa jest pełniesza ;-)) na samym początku wpisu, w danych podmiotu podaje się numery nip i regon... Owszem, jest wyjątek - nowo rejestrowane firmy nie muszą mieć tego wpisu (to chyba specjalnie na polskie warunki przepis jest ;-)). Ale (!) te same przepisy mówią wyraźnie o uzupełnieniu wpisu o te dane (nip i regon - nawet bezpłatnie) i nie mówi się o terminach idących w miesiące czy lata ;-) Uważam więc, ze Era łąski nie robi mówiąc o "upraszczaniu" ;-)

  • 0

    13. ~  2008-08-05 09:09:34  host: p09-05.opera-mini.net

    Mogli to tez dac przy umowach bezterminowych bez modemu na bc39

  • 0

    14.  2008-08-05 09:10:14

    Teraz to już za późno,tralala:/ ale krok dobry:)

  • 0

    15. ~mirekb  2008-08-05 09:12:23  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    dobre posuniecie jakna ptc..zobaczymy z jakimi skutkami.poprosimy ptc aby za rok opublikowala dane na temat ile osob naprawde sie skusilo i ile placilo regularnie.wszystko z podziałem na wszystkie oferty wymienione w newsie.ptc czekamy

  • 0

    16.  2008-08-05 09:13:14

    Wydaje mi się, że powinno być jakoś uproszczone zawieranie umów. Dużo osób pracuje na umowę-zlecenie i podpisuje co miesiąc aneks do umowy. Przykładowo Plus podważył moją wiarygodność płatniczą, i bardzo się pomylił gdyż 15 doładowań mixPlusa wykonałem w ciągu 5 miesięcy... Przykładowo jak ktoś chce przejść z prepaid do postpaid to powinni analizować saldo konta. Jak ktoś regularnie doładowuje np co miesiąc 50zł od dłuższego czasu to dlaczego nie można mu uprościć podpisania umowy. Jak ktoś ładuje nieregularnie i ma często puste konto i często kończy mu się ważność, to wtedy powinien przedstawiać zaświadczenie o pracy w przypadku chęci podpisania umowy.

  • 0

    17. ~das  2008-08-05 09:19:40  host: dpr104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    eksperymontowac warto, nic nie stracą na takich testach. niby zawsze jest ryzyko wpadki (trafienie na oszusta) ale jednak dużo ludzi nie ma etatu, a chce coś innego niz pre-paid. do tego przy dzisiejszej technice nie trudno zrobic system zabezpieczeń, a zyskac można wielu klientów - dobry ruch ery

  • 0

    18. ~dt  2008-08-05 09:51:58  host: wap.plusgsm.pl

    kiedys w poczatkach gsm era tez zrobila cos podobnego. Ludzie brali na potege a potem byly problemy bo obciazenia finansowe wielu przerosly. Era jako firma tez miala przez to problemy i zmienili zasady. Teraz do tego wracaja ale dzis sytuacja jest inna. Nie sa raczkujaca firma a minuta nie kosztuje 3zl. Mimo to z pewnoscia wielu naciagnie ere.

  • 0

    19. ~gosc  2008-08-05 10:01:55  host: c61-15.icpnet.pl

    wystarczy dobra windykacja ;)

  • 0

    20. ~maxxo  2008-08-05 10:04:23  host: wy03.dsk.uw.edu.pl

    Czyli bedzie uproszczona procedura - a jak ktos bedzie chcial 10 aktywacji na dowodzik to bedzie jakas kaucja ? A moze poprostu baza danych Ery juz tak urosla ze moga sobie na nia pozwolic - wlasciwie kazdy ma telefon a wiec sa jego billingi , historia platnicza - jezeli jeszcze operatorzy wymieniaja sie tymi danymi a jest tak napewno - to cale spoleczenstwo jest poprostu skatalogowane

  • 0

    21.  2008-08-05 10:18:13

    czy uproszczeniem nie jest dowód + karta kredytowa o ile ją posiadamy przy podpisaniu umowy dla fizycznych.

  • 0

    22. ~  2008-08-05 10:28:33  host: f142-226.opera-mini.net

    Zaraz jak powstala Idea, to aktywacje z abonamentem dostalem na dowod, bez zadnych zaswiadczen. Wiec era niczego nowego nie wymyslila. A majac PESEL zawsze moga sobie zajrzec do BIKu czy klient nie ma niesplaconych dlugow. /mrowkolew

  • 0

    23. ~hirek  2008-08-05 10:35:41  host: dqn238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    może nie wymyśliła niczego nowego, jak kolega wyżej napisał, sama kiedyś tak robiła. jednak przez oszustów wszytskie sieci od tego odeszły. widocznie nasze społeczeństwo i technika dojrzała do tego, aby spróbowac wrócic do prostszych rozwiązań, i czemu nie pochwalic za to ery?

  • 0

    24. ~mar  2008-08-05 10:38:58  host: hgp78.internetdsl.tpnet.pl

    @22 ogólnie przed podpisaniem umowy podpiuje sie zgode na sprawdzenie (to standardowa procedura) i sprawdzenie jest nie tylko w bigu ale i w innych sieciach, wiec ewentualnie później może coś wyjść w związku z zadłużeniami

  • 0

    25. ~  2008-08-05 12:20:09  host: f142-050.opera-mini.net

    Doczekaliśmy się czasów, gdzie kredyt można wziąć na dowód. Więc czemu mielibyśmy nie brać telefonów? Dzisiaj jesteśmy bardziej wiarygodni finansowo niż jeszcze pare lat temu.

  • 0

    26. ~Pu94  2008-08-05 13:02:47  host: acby159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tez uwazam ze to dobrze. Doładowywalem konto co miesiac za stowe w tt co mnie draznilo bo nie lubilem kart ale jak chcialem wzisc abonament to byl problem bo standardowo umowa zlecenie. Musialem zaplacic kaucje ktra mi trzymali pol roku.

  • 0

    27. ~Pu94  2008-08-05 13:04:45  host: acby159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Obecnie mam u nich 4 telefony i wszystko jest placone na czas. Umowa zlecenie to bzdura i zwiazuje czlowiekowi rece w styuacjach krytycznych. Nie dosc ze sie robi w tym kraju za gowniane pieniadze to jeszcze jakies wymagania.

  • 0

    28. ~pytajnik  2008-08-05 14:33:28  host: fge218.internetdsl.tpnet.pl

    A może Ktoś wie czy po abo i mixie PTC ma zamiar wprowadzić nową taryfę w pre paidzie???????

  • 0

    29.  2008-08-05 17:57:57

    też czekam na kolejne zmiany. Liczę na to, że Era zawojuje! a ta zmiana z umowami to dobrykrok, zobaczymy dokąd to zaprowadzi;)

  • 0

    30.  2008-08-05 19:44:29

    Ciekawe co z pakietami w TT 30/120 były ważne do wczoraj.

Dodaj swoją opinię