Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC zapowiada podwojenie zasięgu sieci

UPC zapowiada podwojenie zasięgu sieci

orson_dzi 5 Października 2016 08:36

5 1

Rynek telekomunikacyjny staje się coraz bardziej konkurencyjny. Operatorzy kablowi, mobilni, stacjonarni czy satelitarni oferują podobne pakiety. Wyróżnić mogą się jednak jakością usług, ich większą dostępnością i szerszym zasięgiem. Jeden z operatorów, UPC, zapowiada podwojenie zasięgu sieci. W ciągu najbliższych kilku lat na inwestycje przeznaczy kilka miliardów złotych, chce dotrzeć do 6 mln gospodarstw domowych. Operator rozwija też sieć salonów sprzedaży i obsługi.



Rynek telekomunikacyjny przechodzi obecnie największą dynamikę zmian w historii - podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Tomasz Dakowski, dyrektor sprzedaży, członek zarządu UPC Polska.

Większa jest również konkurencja na rynku. O klienta walczą między sobą nie tylko operatorzy kablowi, lecz także mobilni, stacjonarni czy satelitarni, którzy oferują podobne pakiety produktów. Aby przyciągnąć nowych klientów, trzeba się wyróżnić. Nie tylko ceną.

Strategia wyróżniania się ceną nie prowadzi do wzrostu wartości firmy. Dlatego trzeba się wyróżniać wartością produktu, jaki oferujemy klientowi -przekonuje Dakowski. Mamy blisko 1,5 mln klientów w naszej sieci. Analizujemy, jak zmieniają się ich oczekiwania, również u naszych konkurentów, i na podstawie tego budujemy naszą ofertę - tłumaczy.

Jak podkreśla Dakowski, zaufanie klientów można zdobyć poprzez usługi najwyższej jakości. UPC oferuje telewizję ze 170 kanałami, w tym ponad 90 HD, szybki internet (najszybszy według testów portalu SpeedTest) i usługi cyfrowe, jak mobilna telewizja Horizon Go czy dostęp do ok. 9 tys. pozycji w dwóch bibliotekach na żądanie.




Istotnym elementem naszej strategii jest zwiększenie zasięgu. W Polsce oferujemy nasze usługi w ponad 20% gospodarstw domowych, ale mamy ambicje, by było ich więcej. Dzięki temu jest też możliwość osiągnięcia korzyści skali, żeby więcej inwestować w innowacje, w nowe produkty dla naszych klientów - wskazuje przedstawiciel UPC Polska.

Grupa Liberty Global, której częścią jest UPC, zapowiada miliardowe inwestycje, które w ciągu najbliższych kilku lat przyczynią się do podwojenia zasięgu sieci, w tym w nowych miejscowościach.

Na polskim rynku telekomunikacyjnym mamy do czynienia z sytuacją, w której różnice między kanałami sprzedaży się zacierają. Klient wybiera usługi po wcześniejszej analizie oferty przez internet albo najpierw odwiedza salony, ogląda produkt, wybiera ofertę, a następnie dokonuje zakupu przez telefon czy na stronie internetowej - tłumaczy Dakowski.

Przedstawiciel UPC zaznacza, że aby być jak najbliżej klienta, operator chce wykorzystać wszystkie dostępne kanały. To też element oferowania klientowi większej wartości. Dodaje, że choć to klient wybiera drogę kontaktu, to trzeba mu dostarczyć wszystkie możliwe kanały na wyciągnięcie ręki. Dlatego UPC rozwija również nowe punkty salonów sprzedaży, które mogą być wyróżnikiem na rynku.

W ciągu najbliższych dwóch lat uruchomimy 20 nowych salonów. Jest to związane z rozwojem terytorialnym naszych usług. Otwieramy zasięg w nowych miastach, dlatego istotnym elementem jest pojawienie się salonu obsługi i sprzedaży. Inwestujemy w technologię telesprzedaży, obsługi telefonicznej i rozwijamy funkcjonalność strony internetowej. Jeszcze w tym roku pojawi się nowa aplikacja do obsługi na smartfony i tablety - zapowiada Tomasz Dakowski.

Źródło tekstu: newseria     

Dodaj do:

Tagi: upc

w sumie: 36
  • 0

    17.  2016-10-05 11:06:23

    Wszytko pięknie, płaczecie, że wszędzie drogo tylko niestety problem w tym, że np. w mojej lokalizacji (dom jednorodzinny), Zamość, woj. Lubelskie jest tylko orange i nic więcej a i tak powiedzmy, że mam szczęście bo mam VDSLa i 50 Mbps, ja chętnie zapłacę i 200 zł miesięcznie z umową i na pięć lat tylko jakoś nikt nie chce dać mi UPC, światłowodu od orange czy choćby multimedii, której główną siedzibę w moim mieście widzę z okna... a ja chciałbym po prostu wyższy upload, tak z 20 Mbps. Jeszcze ciekawiej jest u mojej przyjaciółki, mieszka jakieś 10 - 15km. ode mnie i w XXI w. ma neo z realnymi prędkościami na poziomie 4 Mbps up / 0,5 Mbps up a płaci pełną kwotę jak za 10 Mbps. Nic dodać, nic ująć. Pomimo sporych nakładów na tzw. ścianę wschodnią tu wszystko nadal leży i kwiczy, szczególnie na wioskach także może Warszawa czy inny Wrocław może mówić, że jest drogo w UPC ale jednak są jakieś większe możliwości niż tylko orange, który totalnie olewa swoich klientów jeśli chodzi o inwestycje, przynajmniej w mojej okolicy.

  • 0

    18. ~Ola  2016-10-05 11:07:39  host: apn-37-248-163-78.dynamic.gprs.plus.pl

    Heg mam unijny swiatlwod do posesji a na nim oferte ZBOJECJA jakieś lokalnej firemki.... Kiedy np. Orange będzie mogło z takiego światła korzystać?

  • 0

    19.  2016-10-05 11:29:13

    @17 Jak masz dom i jesteś w stanie zapłacić 200zł/miesiąc i mieszkasz w mieście kupujesz usługę LTE u operatora który w twoim mieście zapewnia agregacje pasm, kupujesz router LTE cat 6 lub wyżej z możliwością podpięcia zewnętrznej anteny, stawiasz na dachu antenę dual i masz 50mb/s upload.
    A co ty myślisz, że MM czy UPC daje 20mb/s upload przy 120mb/s download? Nie, dają 10mb/s.
    Aby dostać szybki upload w PL, to trzeba albo korzystać z LTE, albo kupić ofertę na firmę, gdzie można dostać u dowolnego operatora dowolny symetryk. Jak nawet nie masz firmy, to może masz znajomego co ma firmę(jakąkolwiek), może założyć na swoją firmę łącze u Ciebie w domu. Oczywiście są szczęśliwcy, którzy lokalnie mogą mieć u lokalnego operatora za 150zł 1Gb/s w obie strony, ale generalnie szybki upload to jak wyżej napisałem.

  • 0

    20. ~Calm7  2016-10-05 11:31:16  host: n23-06-08.opera-mini.net

    3). Miał znajomości? posądzasz nr.2 o dawanie łapówek, a UPC o branie? jest to poważne oskarżenie. jakieś dowody może byś przestawił...

  • 0

    21.  2016-10-05 11:35:56

    @17 dziwisz się? Po co ciągnąć kable do jednorodzinnych domów, gdzie jest tylko jedna rodzina, skoro można pociągnąć kabel do jednego bloku, gdzie mieszka 120 rodzin?

  • 0

    22. ~poznaniak  2016-10-05 11:55:38  host: public-gprs397488.centertel.pl

    Zapraszamy UPC do Poznania. Monopol INEI nikomu nie wychodzi na dobre poza prezesami tej firmy. Ale tracę nadzieję po ruchach Orange (praktycznie brak inwestycji w światło w Poznaniu)

  • 0

    23.  2016-10-05 12:25:22

    szkoda ze nie maja mobilnych uslug na jakims sensownym poziomie

  • 0

    24.  2016-10-05 13:01:57

    @pragmatyk
    upload się nie agreguje, więc CA nic mi nie da w kwestii UL, firmę mam i mm jak najbardziej upload dedykowany mogłoby dać ale no way - 50m kabla to za dużo, żeby podciągnąć do lokalu ale w jednym się zgadzam to właśnie LTE ratuję się przy uploadowaniu, i co ciekawe tylko na plusie jest spoko, po którym większość tak tu jedzie ja mam 30 Mbps bez żadnych anten i na tanim Huawei E3372 o play i N to nawet szkoda gadać mimo, że wszędzie niby jestem w zasięgu LTE a w playu nawet ich LTE ultra.

  • 0

    25.  2016-10-05 14:08:35

    @24 jak masz firmę w dodatku jak potrzebujesz duży upload to pewnie związana z IT, to 50m położenia światłowodu to można samemu sfinansować. Nie wiem ile dokładnie kosztuje kładzenie światłowodu, ale znajomy ostatnio ciągnął wodę 150m i to pod drogą powiatową(asfaltową). Całość inwestycji 24kzł. Jak masz firmę wliczasz w koszt. No chyba, że to wynajęty lokal, albo nie planujesz tego budynku jako stałej lokalizacji. Wtedy zostaje LTE od wybranego operatora z najlepszym upload w tej lokalizacji.

  • 0

    26. ~precz z trollem  2016-10-05 14:18:04  host: n16-08-03.opera-mini.net

    @1), @3). tyllo cie prosimy żebyś znów nie mlaskał przy jedzeniu.

  • 0

    27.  2016-10-05 14:47:24

    @19 - Orange światłowód - upload przy opcji 600 Mbps to 60 Mbps i odowiednio 100/10, 300/30. UPC 250 Mbps wysyłanie 20Mbps. Tak odnośnie tych największych. Nie czaruj

  • 0

    28.  2016-10-05 14:49:50

    @21 - jest druga strona medalu. Blok w którym teraz mieszkam - jest UPC, VECTRA i miejscowy dostawca. Jakiś miesiac temu pojawiłsię Orange światlowód i ja się szczerze zastanawiam po co. Ta klatka jest tak nasycona, że sprzedadzą tylko coś jeżeli ktoś szuka wysokiego uploadu, albo ma wiele usług Orange i mu pakiet jakoś korzystnie wyjdzie. Kilometr dalej gęste osiedle domów jednorodzinnych, gdzie ludzie się męczą z Neostradą i z tego co wiem nawet VDSL nie ma, także tego. Ja wiem, że taniej jest taki blok podłączyć, ale z drugiej strony - tu prawie nic nie sprzedadzą, a wchodząc na dziewiczy teren łapą masę chętnych...

  • 0

    29.  2016-10-05 14:52:03

    @27 Nie czaruję MM/UPC 120mb/s jest 10mb/s i tyle w temacie.
    W opcjach które pokazałeś dostaję 1/10 upload tego co download :) Dodatkowo dostępność tego w skali kraju bardzo niska.
    Jak ktoś stawia serwer, to po jakiego mu 600Mbs/60Mbs, raczej przydało by się 60mbs/600mbs.

  • 0

    30.  2016-10-05 14:55:13

    Uzupełnię tylko wypowiedź 27 - największych operatorów i oferty dla klientów indywidualnych. Co do zasady jednak, gdy nie ma lub nie zaosi się, że taki operator do nas dojdzie, a potrzebny jest wysoki upload - zostaje LTE.

  • 0

    31.  2016-10-05 15:00:25

    @29 - Czarujesz. Gość do ciebie napisał, że zapłaciłby i 200 zł za 20 Mbps uploadu. Ty mu zacząłaś ściemniać, że taki upload tylko na firmę. Pokazałem ci, że tak nie jest, pomijając zupełnie miejscowych operatorów i ich anomalie, np. taka TVK Winogrady - wysyłanie do 500Mbps. Oczywiście, że nie jest to taka sama klasa jak łącza firmowe, ale chciałem pokazać, że zwyczajnie nie masz racji. To logiczne, że masowe oferty będą promowanie wysokim pobieraniem, a jak ktoś potrzebuje wysyłania to weźmie i 1Gbps jeżeli tam ma 100Mbps uploadu. Powiem więcej - wywyłanie na poziomie 1/10 pobierania to bardzo cywilizowana oferta jak na nasz rynek i nawet powiedziałbym, że o ile technologia pozwala to powinno być jakieś ustawowe minimum... Widziałem oferty typu w małych kablówkach typu 80 Mbps pobierania 2 Mbps wysyłania, czy nawet 160 Mbps pobierania i 4 Mbps wysyłania, gdzie pasma jest ledwo tyle, żeby starczyło na wywoływanie pakietów przy pełnym pobieraniu :-). To jest dopiero śmieszne.

  • 0

    32.  2016-10-05 16:16:57

    @24 Planowanie uploadu na podstawie LTE to szaleństwo. Dzisiaj jest ok, za 3 miesiące może być doopa. A umowa jest umowa.

  • 0

    33. ~ix  2016-10-05 17:27:43  host: 31-178-104-109.dynamic.chello.pl

    czyli będą przejmować inne kablówki aby osiągnąć taki wynik, swoją drogą czemu nie inwestują w światłowody do domów? za kilka lat jeśli Orange będzie dalej ciągnąc swoje światłowody to zostaną w tyle, bo na tych kablach i tak długo nie pociągną.

  • 0

    34. ~Marek  2016-10-05 18:03:53  host: n15-02-06.opera-mini.net

    Wszystko w tej firmie kosztem pracownika. Rzygać mi się zachciało, gdy przekonałem się, że wielkie i obrzydliwe bogate UPC w salonach oferuje pracującym tam samozatrudnienie. Wszyscy nowi tylko na to mogą liczyć.

  • 0

    35. ~wosq  2016-10-06 09:03:29  host: 088156137060.dynamic-ra-04.vectranet.pl

    Moja obecna umowa z kablówką jest chyba ostatnią.
    Telewizja naziemna już mnie prawie zadowala, a ma jeszcze dojść 8 nowych kanałów.
    Pozostał mi jedynie rok zobowiązania, a potem pa, pa kablówce.
    Jedynie co mnie powstrzyma przed odejściem z kablówki, to oferta à la carte.

  • 0

    36. ~han  2016-11-16 13:54:45  host: apn-31-2-64-218.dynamic.gprs.plus.pl

    Dakowski wykończył Orange, teraz to samo robi w UPC

Dodaj swoją opinię