Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC zainwestuje kilkaset mln zł i zaoferuje Internet 120 Mb/s

UPC zainwestuje kilkaset mln zł i zaoferuje Internet 120 Mb/s

WitekT 4 Maja 2009 15:47

0 0

UPC Polska chce w 2009 roku dalej zwiększać sprzedaż potrójnej usługi i wzmacniać pozycję lidera na rynku, a także inwestować w cyfryzację sieci i wprowadzić usługę wideo na żądanie. Na inwestycje przeznaczy kilkaset milionów złotych.

Prezes UPC Simon Boyd powiedział, że UPC będzie nadal wyznaczać trendy w prędkości i jakości Internetu po tym jak w kwietniu spółka zwiększyła prędkości usług internetowych - usługa dostępu do Internetu Ultra przyspieszyła do 30 Mb/s.

Obecnie inwestujemy także we wdrożenie nowoczesnej technologiiá EuroDOCSIS 3.0, dzięki której znacznie zwiększymy przepustowości w sieciach i zwiększymy parametry usług internetowych, oferując prędkości powyżej 100 Mb/s. Dodatkowo, podniesiemy poziom zabezpieczeń sieci oraz lepiej wykorzystamy jej interaktywność do wprowadzania nowych aplikacji i usług dodanych. Dodatkową zaletą tej technologii jest to, że można ją instalować na istniejącej infrastrukturze kablowej przy stosunkowo niskich kosztach wdrożenia w porównaniu z takimi technologiami jak FTTH czy VDSL. Technologia ta daje nam znaczną przewagę konkurencyjną nad usługą DSL oferowaną przez największych rywali UPC, takich jak TP czy Netia - powiedział Boyd.

Internet o prędkości 120 Mb/s jest już dostępny w UPC w Holandii. Jak powiedział Boyd, usługa internetowa w tej technologii będzie sukcesywnie wdrażana we wszystkich krajach, w których obecne jest UPC, w tym również w Polsce.

W segmencie usług dla firm UPC stawia na małe firmy i wprowadziła zmiany w pakiecie usług dla tego sektora oferując wyższe prędkości i niższe ceny dla usług internetowych, nowe pakiety telefoniczne, a także możliwość zakupu usługi telewizji cyfrowej.




W lutym 2009 roku UPC Polska miało 400 tys. internautów. Z usługi telewizji cyfrowej, po 10 miesiącach od jej uruchomienia, korzystało ponad 100 tys. klientów, a z telewizji analogowej ponad milion abonentów. Z trzeciej z oferowanych usług - telefonu UPC - korzystało w lutym 150 tys. abonentów. Około 15% klientów UPC Polska korzysta ze wszystkich trzech usług.

Liczba abonentów telewizji analogowej utrzymuje się na podobnym poziomie, natomiast obserwujemy przechodzenie abonentów w stronę usług cyfrowych, podobnie jak w innych krajach europejskich. Rynek mediów ewoluuje w coraz szybszym tempie, a konsumenci coraz chętniej korzystają z cyfrowych technologii. Telewizja cyfrowa to coś więcej niż rozrywka - to również znaczne korzyści dla użytkowników: większy wybór, większa kontrola i większa wartość otrzymanej usługi. W Europie w roku ubiegłym aż 29% klientów CATV korzystało z usług cyfrowych, w Polsce odsetek ten stale rośnie - powiedział Boyd.

Prezes podkreślił, że mimo kryzysu branża telewizji kablowej rozwijała się dynamicznie i do 2012 roku tempo wzrostu rynku w Europie może wynosić 18% rocznie.

Jedną z ostatnich rzeczy, z której ludzie będą rezygnować to Internet, telefon i telewizja. Jak pokazują badania, w dobie kryzysu ludzie częściej korzystają z rozrywki dostępnej w domu - w telewizji i Internecie - dodał.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~  2009-05-04 16:31:41  host: public62248.cdma.centertel.pl

    2- niestety ja moge o tym tylko pomarzyc :((

  • 0

    9.  2009-05-04 16:41:07

    No właśnie, dostępność kiepska. U mnie w mieście UPC nie oferuje swoich usług. Jedyną kablówką jest Vectra.

  • 0

    10. ~  2009-05-04 16:45:09  host: host-212-67-158-55.net.inotel.pl

    ja od reki moge zrezygnowac z telewizji...i telefonu stacjonarnego!!!! net jest potrzebny i mobilny telefon

  • 0

    11. ~ooo  2009-05-04 16:47:18  host: acwq172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zamiast oferowac net 120Mb/s powinno rozszerzyc dostepnosc uslugi na caly kraj to dopiero by mieli klientow

  • 0

    12. ~skazany_na_aster  2009-05-04 16:58:50  host: 94.254.191.148

    Zapraszam do Zielonej Góry! skazanej na aster - za jakie grzechy?

  • 0

    13.  2009-05-04 17:02:25

    A ja bym chciał do 1-2 Mb/s za ok 10-15 zł/m, a nie do 120 Mb/s od 250 zł/m.

  • 0

    14. ~amik  2009-05-04 17:23:09  host: static-ip-194-106-215-28.promax.media.pl

    A u mnie w miescie tylko promax.media.pl ktory oferuje smieszne 4 mega.W ich tempie to bede mial takie lacze za 30 lat.

  • 0

    15. ~  2009-05-04 17:36:21  host: mail82.anonymouse.org

    jak to w koncu jest z tym upc. w zeszlym miesiacu oglosili zwiekszenie predkosci ale ja mam dalej stare parametry mimo ze nie mam podpisanej z nimi umowy na czas okreslony.

  • 0

    16. ~dj_cube  2009-05-04 17:59:00  host: chello089076220035.chello.pl

    @15 - jeśli masz umowę na czas nieokreślony, to dzwoń do ich BOKu, w 10 minut będziesz mieć zwiększoną prędkość.. Standardowo UPC liczy, że nie wszyscy się będą upominać o szybszy internet ;)

  • 0

    17. ~Longman  2009-05-04 18:17:01  host: adbw218.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hmmm, niektórzy jakby się martwili że w UPC może być szybko i (chyba) tanio. Kwestia potrzeb - niektórym jest potrzebne a niektórym nie. To że jeżdżę VW (bo chcę - mój wybór) wcale nie oznacza że inni nieuzasadnienie mogą chcieć jeździć Range Roverem lub Rollsem. Mają taką potrzebę i stać ich - niech jeżdżą. Natomiast mnie ciekawi jak będzie z uploadem. Przyznam, że jestem zapalonym fotografem-amatorem i czasem pchanie zdjęć do labów przez sieć to mordęga. Z mojego punktu widzenia łącze 5/5 byłoby o niebo lepsze niż 120/2. Ci dla których priorytetem jest VoD jednak zapewne woleliby 120/2.

  • 0

    18.  2009-05-04 20:18:07

    tja tylko jak coś spier... to za ch... nie potrafią naprawić, telefonu nie mam już od 2tygodni!

  • 0

    19.  2009-05-04 20:18:48

    #1: po to, żeby maile szybciej przesyłać :)

  • 0

    20. ~  2009-05-04 20:35:21  host: chello084010135226.chello.pl

    z UPC trzeba uważać. Mam łącze 10Mb i zgłoszoną reklamacją, na forach całe mnóstwo negatywnych opinii, bo niestety te cyferki przy megabitach są często z kosmosu wzięte. Nie radzą sobie w wielu miejscach z łączami Turbo i Ultra.

  • 0

    21.  2009-05-04 20:58:29

    Mam 10 mega, teraz 15 mega i nie mogę narzekać... Jedyne co jest w UPC bardzo kiepskie to obsługa... Strasznie kiepska obsługa. Sam jestem w trakcie rozpatrywania reklamacji, przedłużałem telefonicznie umowę a tu okazało się, że kobieta tego nie wstukała i zamiast mieć darmowych rozmów międzynarodowych płaciłem za nie... Rachunek kosmos a mi się mówi, że to ja jestem wariatem i żadnego przedłużania nie było... Nawet zapisałem od kiedy do kiedy będzie obowiązywać umowa, ile będę płacił i za jakie usługi... Pod tym względem UPC to strasznie dziadostwo.

  • 0

    22. ~  2009-05-04 21:13:21  host: f96-055.opera-mini.net

    do 21: z takimi operatorami jak UPC telefonicznie to sobie mozesz... z nimi musisz miec tzn twarde dowody podpisania nowej umowy by nie mogli sie z tego wykręcić. Czyli czarno na białym umowa pisemna. Tylko to uchroni przed przykrymi konsekwencjami. podobny problem byl z ERA. po wypowiedzeniu umowy po zakończeniu umowy nadal przychodziły rachunki za abonament. byl dokument ze wypowiedzialo sie umowe to przeprosili i wrocili kase. ale niesmak został. jaki burdel musza miec w tej erze.. jak widac nie tylko UPC nawala. takie wpadki zdarzają sie każdemu..

  • 0

    23. ~dere  2009-05-04 21:45:22  host: dlj123.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ofertya dla wybranych z wybranych

  • 0

    24. ~Pawel  2009-05-04 22:19:09  host: chello084010023202.chello.pl

    Mam upc i nie ma zadnego problemu z osiągnięciem 10 Mbit/s w Turbo. Wszyscy moi znajomi osiągają tyle za ile płaca chociaz pewnie są wyjątki. Pod koniec tego roku upc bedzie dawać oprócz tego co mamy dwie prędkości: 60/6 Mbit/s za 240zł/mc i 120/10 Mbit/s za 320zł/mc.

  • 0

    25. ~twa  2009-05-04 22:23:16  host: cop81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chętnie bym przystąpił do tego burdelu, jakim jest UPC. Niestety! Kilka domów dalej jest możliwość wyboru między nimi a Aster. U mnie tylko Aster. To dopiero pier...larania! Zrezygnowałem po paru latach . Na wszelki wypadek podaję UPC adres: Warszawa, J. Dąbrowskiego przy Al. Niepodległości. Czekamy !

  • 0

    26. ~SHIBBY  2009-05-05 01:43:39  host: host-62-141-237-129.tomaszow.mm.pl

    Tomaszów Mazowiecki wita! Wybór mamy ogromy: MuliMedia, TPSA i Netia. 1Mbit/s - standard, 2Mbit/s - przyzwoicie, 6Mbit/s - kosmiczne ceny, praktycznie nieosiągalne... UPC powinno się rozprzestrzenić na całą Polskę...

  • 0

    27. ~hebbann  2009-05-23 10:27:36  host: chello089076236219.chello.pl

    ja miałem upc 10 mega zadzwoniłem i po około 2 godz. juz miałem 15mega. jestem w tej sieci ok. 4 lat i miałem moze 2 awarie, firma godna polecenia no i umowa na czas nieokreslony.film 700 mega sciagam w 7 minut OPOLE GÓRĄ

Dodaj swoją opinię