Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC Wi-Free rusza na całej sieci operatora

UPC Wi-Free rusza na całej sieci operatora

sirmark 28 Maja 2014 20:06

7 4

UPC po okresie pilotażowym udostępnia swoim klientom usługę UPC Wi-Free. Teraz wszyscy klienci z usługą Internetu o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s mogą korzystać z bezpłatnej sieci hotspotów oferowanej w całym kraju, tam gdzie dostępne jest UPC.



UPC Wi-Free to usługa darmowego dostępu do Internetu, niedawno wprowadzona pilotażowo w Sopocie i Krakowie. Teraz operator poszerza jej zasięg o kolejne polskie miasta w całym kraju. Liczba bezpłatnych hotspotów wzrosła właśnie do 200 tys. i będzie systematycznie powiększana do 600 tys. W przyszłości z usługi będzie można także korzystać w wybranych krajach Europy.




Z hotspotów mogą korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa pozwala na przeglądanie stron www, odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail, korzystanie z portali społecznościowych czy słuchanie muzyki online oraz oglądanie wideo. Aby zalogować się do sieci UPC Wi-Free jako login należy użyć loginu do systemu Moje UPC, jako hasło wpisać nr PESEL klienta. UPC rekomenduje zmianę hasła dostępu do sieci Wi-Free w systemie Moje UPC

Sieć Wi-Fi udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowiedni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925). Usługa zostanie automatycznie włączona, ale każdy klient będzie mógł ją wyłączyć w systemie Moje UPC.

Operator zapewnia, że UPC Wi-Free jest bezpieczna, a korzystanie z niej nie jest widoczne dla innych osób. Użytkownicy UPC Wi-Free nie mają dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta oraz do urządzenia, z którego klient korzysta. Co więcej, modem emituje dwie oddzielne sieci, które w żaden sposób nie są ze sobą połączone. Na sieć Wi-Free przeznaczone jest dodatkowe, oddzielne pasmo pobierania danych (2,5 Mb/s), co w żaden sposób nie wpływa na prędkość łącza, z którego korzystają klienci.

Źródło tekstu: UPC     

Dodaj do:

Tagi: upc | upc wi-free

w sumie: 17
  • 1

    1.  2014-05-28 20:24:44

    U mnie już włączyli?Czy to będzie wyglądało tak, że będę szedł przez miasto z włączonym wifi w telefonie i będzie samo z każdym upc free łapało?

  • -4

    2.  2014-05-28 20:58:43

    Jaki to ma sens? Na dwór to wifi jest zasłabe, a jak jestem u znajomych to mi sami udostępnią swoje hasło w razie potrzeby. Zeby było w parkach, kawiarniach czy na przystankach, peronach, to by była inna sprawa.

  • 0

    3.  2014-05-28 21:10:30

    Totalny bezsens. Generuje to tylko niepotrzebny elektrosmog. 2.4 GHz jest już totalnie zapchane, a 5 GHz niedługo też będzie.

  • 2

    5. ~greg  2014-05-28 21:43:08  host: 178.181.157.125.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Bardzo dobra usluga. Dzieki m.in takim uslugom spadaja ceny pakietow danych u operatorow komorkowych

  • -3

    6.  2014-05-28 21:48:53

    UPC to głównie bloki. Bloki to żelbeton. Gdzie mam to wifi łapać? Na klatkach schodowych?

  • 1

    7. ~zdzich  2014-05-28 21:56:26  host: bds207.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no pewnie, że fajna usługa. W firmie mamy od nich łącze 80/10 i działa jak trzeba od samego początku. Dodatkowo wykupiony stały IP, więc w żadne bridge i temuż podobne pierdoły bawić się nie musiałem. RT-N16 zarządza całym pasem. Uptime pół roku bez resetu.Dali modem EPC3925. Jak przyszedł technik to musiał się konsultować z działem techn icznym żeby go odpowiednio skonfigurować, czyli wyłączyć wi-fi i żeby po prostu robił przejściówkę z koncentryka na skrętke. Do ów newsa należałoby dodać fakt (nigdzie na stronie UPC też o tym nie jest napisane ale dzisiaj dzowniłem na infolinie i to sprawdzona wiadomość), że osoby prowadzące działalność gospodarcza logują sie do tego wifi free inaczej, podając jako login numer identyfikacyjny klienta a hasło to NIP. Pozdrawiam.

  • -3

    8.  2014-05-28 22:00:49

    Czy to oznacza, że wystarczy odpalić swój własny hot spot o nazwie UPC WiFree, by zebrać identyfikatory użytkowników UPC wraz z numerami PESEL? Słodkie.

  • 1

    9.  2014-05-28 22:25:12

    @3: Przecież to emituje innego SSID na tym samym kanale co główna sieć, tzw. wirtualne AP. Ich modemoroutery nie mają możliwości emitowania dwóch kanałów na raz.

  • -1

    10. ~maciek28  2014-05-28 23:07:14  host: net-83-175-143-22.markom.krakow.pl

    Niestety to że widać sieć na urządzeniu mobilnym i "teoretycznie" ma się uprawnienia do korzystania z niej wcale nie oznacza że uda nam się zalogować. Ja w Krakowie od samego początku próbuje się zalogować i niestety nie da się. Nie jest to wcale mój błąd (sprawę konsultowałem kilka razy w dziale technicznym ) tylko problem leży po stronie UPC. Podobno mają jakiś problem techniczny. Aby móc skorzystać z usługi najpierw ta usługa musi być przypisana do konta w "moim UPC" dopiero wtedy logujemy się za pomocą tego samego loginu i hasła co w "moim UPC" do Wi Free. Ja na razie muszę czekać, tak mi powiedzieli w dziale technicznym przynajmniej do piątku. Mam nadzieje że to ostateczny termin.

  • -2

    11. ~  2014-05-29 06:33:33  host: adgj29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    7, "do ów newsa"? Prościej byłoby "do ów news", co tam będziesz zawracał sobie głowę odmianą czegokolwiek.

  • -1

    12. ~typowe polskie cwaniactwo.  2014-05-29 07:35:20  host: horiz0n.neozdrada.pl

    czyli: biore dane do logowania od znajomego, u siebie rezygnuje z netu i korzystam od sasiada.

  • 0

    14. ~breg  2014-05-29 10:04:43  host: h4F629742.cli.nitronet.pl

    Bardzo fajna usługa ja korzystam z niej już od dawna w Netii. Netia ma dużo więcej miejsc- 13 mln na całym świecie.

  • 0

    16.  2014-05-29 10:39:44

    @animatter jesli masz telefon z wp8.1 i w czujniku danych ustawisz swój pesel i nr telefonu to będzie się samo łączyło z hotspotami upc. Ale działa w kratkę, raz połączyło samo innym razem musiałem się znó logować.

  • 0

    17. ~joł  2014-05-29 16:01:39  host: ip-93-154-138-33.free.aero2.net.pl

    ale w Warszawie to dostępne? - bo jakoś u mnie to nie działa a spełniam warunki... ktoś ma tez jakiś z tym problem? Wykrywa ale nie chce zalogowac...

  • 0

    18. ~  2014-05-29 18:40:54  host: public-gprs708012.centertel.pl

    Od kiedy to w upc są oferty "OD"? (nie mylić z DO)

  • 0

    19. ~Luke Skajlokier  2014-05-29 22:41:35  host: 91.103.43.50

    @12 Rzeczywiście czyste szaleństwo mając 2,5Mbit down i nie widząc kiedy ktoś nie będzie wyłączał modemu na noc. To już lepiej sobie zainwestować w modem do Aero. Szukasz dziury w całym. Widać nie wszyscy dorośli to tego aby korzystać z HotSpotów.
    @18 Słowo OD należy czytać ze zrozumieniem. w tym przypadku postaram Ci się to wyjaśnić: dla abonentów posiadających dostęp do Internetu o prędkości pobierania co najmniej 30 Mb/s według prędkości z oferty.

  • 0

    20. ~tokaj  2014-08-14 20:42:40  host: 178235148018.warszawa.vectranet.pl

    ja się przenoszę do netii. tam można w całkiem niezłej cenie mieć pakiet internet stacjonarny i mobilny.

Dodaj swoją opinię