Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC Wi-Free: 600 tys. bezpłatnych hotspotów

UPC Wi-Free: 600 tys. bezpłatnych hotspotów

LuiN 2 Lipca 2014 12:11

1 2

UPC Polska poszerza liczbę bezpłatnych hotspotów UPC Wi-Free do 600 tys. Wkrótce oferta będzie dostępna również poza granicami kraju.



UPC Wi-Free pozwala uzyskać dostęp do Internetu UPC również poza domem. Liczba bezpłatnych hotspotów wzrosła do 600 tys., a korzystanie z niej jest możliwe wszędzie tam, gdzie są dostępne usługi UPC. W przyszłości z usługi będzie można skorzystać również w wybranych krajach Europy.

Z usługi UPC Wi-Free mogą korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa pozwala na przeglądanie stron WWW, odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail, korzystanie z portali społecznościowych czy słuchanie muzyki online oraz oglądanie wideo.




Połączenie z UPC Wi-Free musi być skonfigurowane na każdym urządzeniu, które ma się łączyć z tą siecią. Aby zalogować się do sieci UPC Wi-Free należy użyć loginu do systemu Moje UPC, a jako hasło wpisać numer PESEL klienta lub indywidualne hasło zdefiniowane w systemie Moje UPC.

Sieć Wi-Free udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z Internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowiedni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925).

Sieć UPC Wi-Free jest bezpieczna, a korzystanie z niej nie jest widoczne dla innych osób. Użytkownicy UPC Wi-Free nie mają dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta oraz do urządzenia, z którego klient korzysta. Co więcej, modem emituje dwie oddzielne sieci, które w żaden sposób nie są ze sobą połączone. Na sieć Wi-Free przeznaczone jest dodatkowe, oddzielne pasmo pobierania danych, co w żaden sposób nie wpływa na prędkość łącza, z którego korzystają klienci.

Źródło tekstu: UPC     

Dodaj do:

Tagi: upc | upc wi-free

w sumie: 16
  • -2

    1. ~SLABE UPC  2014-07-02 12:29:42  host: 81.15.173.242

    Super usługa ... szkoda tylko, że wpływa na działanie WiFi użytkownika ... internet zamiast 60MB/s działa jedynie 3 MB/s ...

  • -1

    2. ~Olek  2014-07-02 14:03:19  host: 84-10-0-226.static.chello.pl

    Dobrze że usługa nie wpływa na działanie WiFi właściciela routera, bo UPC na potrzeby użytkownika gościa udostępnia dodatkową przepustowość.

  • -1

    3. ~Ja  2014-07-02 14:29:11  host: 89-74-197-55.dynamic.chello.pl

    @1 Mylimy jednostki kolego 60mb/s (megabitów) to ok 6MB/s (megabajtów)

    Co do samej usługi jestem mega zadowolony. Śmigam po całym osiedlu i nie muszę nawet 3g włączać bo wszędzie wi-free :D

  • 0

    4. ~lukasz  2014-07-02 14:55:23  host: 77-254-13-62.adsl.inetia.pl

    u mnie też od niedawna jest 3 mega zamiast 30... Po kablu normalnie. Próbuję coś z tym zrobić, mam nadzieję, że się szybko uda

  • 0

    5.  2014-07-02 15:00:46

    Jest jakiś limit urządzeń na których można z tego korzystać?

  • 1

    6. ~czekoladka  2014-07-02 15:01:09  host: bly252.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do artykułu w tym miejscu należało by dopisać:"Z usługi UPC Wi-Free mogą korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop)" dopisać należy wszyscy klienci prywatni. Bo biznesowi na razie nie mogą z tego korzy tać mój stan wiedzy. Mylę się?

  • 0

    7. ~Marek25  2014-07-02 15:49:32  host: afir195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co do usługi to nie można narzekać, zwłaszcza że to dodatkowa i bezpłatna usługa. Jako urzytkownik UPC Wi Free jestem zadowolony, choć aby z niej skorzystać musiałem się troszku "naboksować" z UPC. Pomimo że mieszkam w Krakowie gdzie usługa była dostępna zaraz po Sopocie, ja miałem okazję z niej skorzystać prawie po miesiącu. Wcześniej musiałem podjąć szereg interwencji w UPC aby ją mi właczyli. O tym czy usługa "jest przyznana" świadczy odpowiednia ikona w moim upc. Podobno na początku był jakis problem aby ją odrazu przyznać abonamentom którzy spełniają warunki potrzebna do korzystania z usługi. Teraz kiedy już to wszystko przebrnąłem jest ok, nawet Horizon Tv i UPC Phone działa bez problemu.
    Zauważyłem też jedną rzecz (sprawdzone na 2 róznych urządzeniach), żeby usługa działała prawidłowo musi być siła sygnału co najmniej dobra. Przy dostatecznym łączy się dłużej i często połączenie jest zrywane.

  • 0

    8. ~ja  2014-07-02 16:10:30  host: 89-74-197-55.dynamic.chello.pl

    @5 niestety tylko jedno .

  • 0

    9.  2014-07-02 18:20:05

    1@
    Pewnie masz router Technicolor tak?
    Jest tam błąd oprogramowania i na większości kart sieciowych wyciąga się tylko 3mb a mam 60mb dlatego wylaczylem tą usługę wifi-free a UPC twierdzi uparcie że walczy z tym problemem ale śmiem twierdzić że sobie tylko tak pogrywa a problem jest od 16maja..i występuje na routerze Technicolor tc7200 jest sposób by samemu chodź częściowo naprawić ten błąd i wyciągnąć 20mb z 60mb

  • 0

    10.  2014-07-02 18:20:06

    1@
    Pewnie masz router Technicolor tak?
    Jest tam błąd oprogramowania i na większości kart sieciowych wyciąga się tylko 3mb a mam 60mb dlatego wylaczylem tą usługę wifi-free a UPC twierdzi uparcie że walczy z tym problemem ale śmiem twierdzić że sobie tylko tak pogrywa a problem jest od 16maja..i występuje na routerze Technicolor tc7200 jest sposób by samemu chodź częściowo naprawić ten błąd i wyciągnąć 20mb z 60mb

  • 0

    11.  2014-07-02 21:21:25

    @ 8 głupot nie pisz jak nie wiesz. Na 3 urządzeniach z tym że prędkość 2,5 Mb/s jest współdzielona na 3 użytkowników

  • 0

    12.  2014-07-02 22:10:36

    @3: "60mb/s (megabitów) to ok 6MB/s (megabajtów)". No mylimy, mylimy bo napisałeś 60 milibitów. ;)
    mb - milibit, mB - milibajt, Mb - megabit, MB - megabajt. Dodatkowo 1 bajt = 8 bitów.

  • -1

    13. ~WACEK  2014-07-02 22:57:58  host: host-86-63-139-104.nplay.net.pl

    UPC jak zwykle nie dopracowało oprogramowania, a robi to celowo żeby się o niej mówiło. Nic ją to nie będzie kosztowało bo w umowie jest zawarte że z WiFi nie odpowiada :). Chcesz rezygnować proszę bardo, płacisz karę i tak wrócisz, bo innej alternatywy nie masz za bardzo. Czekam, może LTE tą Firmę wykończy i ich monopol.

  • 0

    14.  2014-07-03 10:52:06

    @12: To mnie wychodzi mniej więcej 60Mb=7,5MB.

  • 0

    15.  2014-07-03 16:25:56

    @13: Po prostu będąc abonentem UPC trzeba umieć zawalczyć o swoje. Ja swego czasu wywalczyłem modem kablowy Cisco EPC 3208 w miejsce Thomsona TWG 870U. Mam go do dzisiaj (już 2 lata) i podpięty własny router 802.11ac.
    Pakiet 250Mb/s-20Mb/s. Na prędkości po kablu nie narzekam (245Mb/s). Na WiFi również nie. Mam max ile lap da radę wyciągnąć na radiu.

  • 0

    16. ~gość  2014-07-15 23:03:25  host: 89-71-59-120.dynamic.chello.pl

    Mi to wygląda na kradzież prądu na masową skalę ...

Dodaj swoją opinię