Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC rozbudowuje sieć światłowodową

UPC rozbudowuje sieć światłowodową

orson_dzi 29 Listopada 2017 14:25

3 5

upc logo

W ostatnich miesiącach w zasięgu sieci światłowodowej UPC znalazło się 6 nowych miast: Kołobrzeg, Legnica, Świdnik, Oświęcim, Tarnowskie Góry i Radom.




UPC stale inwestuje w budowę i modernizację sieci światłowodowej, aby zapewnić klientom internet o prędkości do 500 Mb/s. W ostatnim czasie dostęp do internetu o prędkości 500 Mb/s uzyskali nowi i dotychczasowi klienci UPC - mieszkańcy Bolesławca, Brzegu Opolskiego, Bytomia, Chorzowa, Gdańska, Gdyni, Jeleniej Góry, Katowic, Tychów, Radomia, Tarnowskich Gór i Warszawy. Z pakietu Happy Home składającego się z pakietów telewizyjnych i Internetu wraz z routerem Wi-Fi skorzystało już ponad 300 tys. klientów.

W latach 2013 - 2017 Liberty Global zainwestował w Europie 14,5 mld euro, w tym 408 mln euro w Polsce.

Źródło tekstu: UPC     

Dodaj do:

Tagi: upc | światłowód

w sumie: 25
  • 0

    6.  2017-11-29 15:46:24

    @
    W lesie mieszkałes przed ostatnie lata ?

  • 1

    7.  2017-11-29 15:46:56

    5@ kiedy masz szybszą kartę sieciową :)

  • 1

    8.  2017-11-29 15:58:40

    @1 - ale o co ci konkretnie chodzi? O ile nie mówimy o wprowadzeniu światłowodu bezpośrednio do mieszkania, to takie modernizacje ograniczają się przecież do jednej skrzynki na klatce/budynku...
    Swoją drogą to jest jedna z barier dla Orange Światłowód. Oferta jest głównie w miejscach, gdzie już są dostawcy kablowi, a położenie światłowodu do domu wiązę się z nowym okablowaniem - nie każdy chce sobie pruć choćby część korytarza ;-).

  • 1

    9.  2017-11-29 16:00:03

    @5 - odkąd mamy standard AC? Zreszta nawet w n się dawało, przy 40MHz ponad 70Mbps mieć. W AC nie ma problemów z >100Mbps.

  • 0

    10.  2017-11-29 16:25:10

    @9 Na realteku wifi n 20MHz do 150Mb/s wyciągałem max swojego net-u 120Mb/s na swoim starym DIR 655.

  • 0

    11. ~romek  2017-11-29 16:33:40  host: 89-67-185-143.dynamic.chello.pl

    Niech się gonią, tyle lat i do Poznania nie weszli zrobić konkurencji dla badziewia zwanego Ineą.

  • 0

    12.  2017-11-29 17:07:53

    Skoro jest Kołobrzeg to niedługo powinni zasięgiem objąć Koszalin.Wszakże to tylko 40km. odległości.Mieszkańcy Koszalina czekają na konkurencje dla lokalnego oligarchy (TKK).

  • 0

    13. ~Olsza18  2017-11-29 17:28:11  host: apn-31-0-39-30.dynamic.gprs.plus.pl

    U mnie i tak nikt nigdy tego nie zrobi. 20km od miasta..

  • 1

    14. ~  2017-11-29 17:44:55  host: 178-36-125-28.adsl.inetia.pl

    @5: Jest na rynku wiele urządzeń Wi-Fi obsługujących 3,2 Gb/s w paśmie 5 GHz.

  • -1

    15. ~Gosciu  2017-11-29 17:48:52  host: 104.129.196.177

    nie ma to jak pociagnac swiatelka do jednego budynku a oglosic modernizacje w calym miescie :)

  • 0

    16. ~Nata  2017-11-29 17:58:48  host: host-89-231-210-222.dynamic.mm.pl

    Mam nadzieję że u mnie na wsi coś się polepszy bo teraz to bida z nędza

  • 0

    17.  2017-11-29 19:19:50

    Szkoda, że w wawie stoją w miejscu, bo im się nie opłaca pociągnąć 10 metrów kabla

  • 0

    18. ~  2017-11-29 19:37:14  host: user-94-254-145-176.play-internet.pl

    @8 to w orangutanie nie potrafią podłączyć światłowodu instalacją natynkową?

  • 1

    19.  2017-11-29 19:45:22

    @1, @2
    Ja też sobie nie przypominam żeby sieci komórkowe robiły jakieś modernizacje, a o dziwo tam gdzie kiedyś miałem zasięg tylko NMT i GSM dzisiaj mam LTE. Jeżeli mieszkacie w wystarczająco dużym budynku wielorodzinnym to pewnie od ładnych paru lat macie już FTTB, a bezpośrednie podłączenie multitapa do optyki wystarczy na następnych parę lat.

  • 0

    20.  2017-11-29 19:56:21

    potwierdzam u mnie w Katowicach wprowadzili już w październiku 500 ;)

  • 2

    21. ~Taki jeden  2017-11-29 20:01:26  host: staticline-31-183-87-39.toya.net.pl

    Do tych co krzyczą "mam 500 mega ale u mnie jest koncentryk a nie światło" o co wam chodzi jak jest 500 to jest 500 pewnie idą w DOCSIS 3.0. Tak dla zobrazowania: zamawiasz 5 kg cukru i dostajesz 5 kg cukru, a czy ważne czym ci przywiozą czy Honda czy kia.

  • 0

    22. ~Marek34  2017-11-29 22:33:39  host: net-83-175-142-144.markom.krakow.pl

    A aplikacja Horizon Go chodzi coraz wolniej pomimo ostatniej modyfikacji. Nie rozumiem dlaczego tak dużo jest zablokowanych kanałów gdy korzystamy poza domem. Najbardziej dziwi mnie dlaczego zablokowali dostęp do TVP Info które jeszcze parę dni temu było dostępne. Strasznie dziwna polityka w obliczu konkurencji Orange Love która na moim osiedlu dosłownie wymiata UPC.

  • 0

    23.  2017-11-30 13:27:51

    póki upload w ofercie molocha nie będzie przypominał ofert małych graczy, np.
    http://tlp.is/eoy
    http://tlp.is/e99
    to z czym do ludzi? Oferta w upc 500 dla lemingów.

  • 0

    24. ~blablabla  2017-12-05 16:45:09  host: abrv188.neoplus.adsl.tpnet.pl

    marcellove na Przylesiu w Koszalinie zobaczysz inny światłowód niż od TKK, jak świnia niebo. Spójrz na mapę zasięgu Orange - Przylesie jakby nie istniało.

  • 0

    25. ~blablabla  2017-12-17 19:50:59  host: dhi192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    500Mb/s w górę i w dół - WoW!!! I to za 59,90 zł, tylko pozazdrościć takiej oferty.
    Orange w końcu pojawił się na Przylesiu marcellove.

Dodaj swoją opinię