Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC przyspiesza Internet w najwolniejszej opcji

UPC przyspiesza Internet w najwolniejszej opcji

sirmark 20 Lipca 2017 14:35

2 2

upc horizon

UPC przyspiesza ponad 2-krotnie Internet swoim klientom, którzy mieli najniższe prędkości. Po zmianach szybkość ich łączy wzrośnie do 60 Mb/s. Przy tej okazji firma zachęca także klientów do bezpłatnej wymiany sprzętu.




Operator chwali się, że dzięki temu zabiegowi średnia oferowana prędkość, z jakiej korzysta ponad 1 mln klientów internetu w UPC, przekroczy 100 Mb/s.

Program przyspieszenia internetu, to kolejny przykład zaangażowania UPC w zwiększanie wartości naszej oferty dla obecnych klientów. Na przełomie marca i kwietnia tego roku wszyscy użytkownicy naszej telewizji nowej generacji - Horizon - otrzymali dostęp do cieszącej się dziś ogromnym zainteresowaniem usługi Replay TV - mówi Frans-Willem de Kloet, prezes UPC Polska.

Źródło tekstu: UPC, wł     

Dodaj do:

Tagi: upc

w sumie: 45
  • 0

    29. ~  2017-07-20 18:23:32  host: 89-64-29-243.dynamic.chello.pl

    @28, UPC i FTTH? Pierwsze słyszę, FTTB owszem ale nie FTTH. Chyba, że coś się zmieniło.

  • 0

    30. ~MreaperS  2017-07-20 18:31:11  host: 194.156.44.23

    @V(26): nie wiem skąd wziąłeś internet UPC w prędkości 360Mbit bo takiej opcji UPC nie ma ale bravo TY. Ja mam 250Mbit/s łącze, do tego router Compal Connect Box i po WiFi mam 250Mbit/s.

  • 0

    31. ~Radomiak  2017-07-20 18:32:29  host: 095160159098.dynamic-ra-12.vectranet.pl

    do @29 może faktycznie pomyliłem terminologię, ale ogólne pytanie jest czy ktoś cos słyszał, że UPC wchodzi na rynek RADOMSKI?

  • 0

    32. ~V  2017-07-20 19:06:03  host: 83.136.45.33

    30. Taki znawca z ciebie i nie wiesz ze upc jest globalna firma i dziala nie tylko w Polsce? Technologia ta sama sprzet ten sam.... Brawo Ty

  • 0

    33. ~  2017-07-20 19:18:44  host: 89-64-29-243.dynamic.chello.pl

    @Radomiak, o UPC nie słyszałem, natomiast słyszałem, że Orange wchodzi z FTTH.

  • 0

    34. ~Klient UPC  2017-07-20 19:40:41  host: 85-222-5-128.dynamic.chello.pl

    Tylko mogliby wreszcie zrobić coś z tym żałosnym uploadem. Zawsze upload to było 1/10 downloadu, a w opcji 250Mbps dają tylko 20Mbps uploadu. Wielokrotnie dzwoniłem do nich pytając czy da się chociaż podwoić ten marny upload nawet za dodatkową opłatą, ale nigdy nic się nie zmieniło.
    Powinni się wstydzić, że u każdego operatora komórkowego jest szybszy upload niż u nich po kablu.

  • 0

    35.  2017-07-20 19:59:43

    @29 FTTB w wykonaniu UPC, w praktyce wygląda na wielu dużych osiedlach tak, że węzeł światłowodowy (promień osiedla ~500m) stoi w środku osiedla (centralna szafa), a resztę drogi 500m - dosył sygnału - do bloków od tej szafy, jest realizowany grubym koncentrykiem miedzianym o średnicy ~4cm. Czyli elektrycznie bez światła.

  • 0

    36.  2017-07-20 20:04:00

    35: i w takim wypadku jaka jest maksymalna prędkość na blok?

  • 0

    37.  2017-07-20 20:08:04

    No z uploadem rzeczywiście nie ma szału. Nie tylko w UPC. Ma to związek z technologią, czy jest tak "bo tak"?

  • -1

    38.  2017-07-20 20:12:20

    @34 zapraszam na moje blokowisko-słoikowo. Jak wykręcisz na LTE więcej niż 5Mbps uploadu to będzie sukces! Radio zapchane to cudów nie będzie a jeszcze im dwie stacje bazowe zdemontowali. Tylko nieliczni operatorzy NIEradiowi mają większe upload-y od 20Mbps dla prywatnych odbiorców.
    Na palcach rąk można takich lokalnych-osiedlowych dostawców policzyć w Polsce http://tlp.is/e99 http://tlp.is/9w3 Orange up 60Mbps teoretyczne (w godzinach szczytu się im zatyka jak piszą na forum), bo do mojego bloku z 200 mieszkaniami nie raczyli do dziś światła dociągnąć, im się generalnie mało co opłaca.

  • 0

    39.  2017-07-20 20:19:15

    @35 w bloku nic się nie zmienia pełna oferta do 250Mb włącznie, w godzinach szczytu netowego bez problemu te 220Mb wyciągniesz. Nie znam szczegółów technologicznych takiego dosyłu, ale pewnie kilka Gbps takie miedziane łącze może mieć przepustowości, bo inaczej w godzinach szczytu by się robiło łącze 10Mbps dla poszczególnych lokatorów w bloku.

  • 0

    40.  2017-07-20 20:43:11

    @37 głównym hamulcowym zapewne jest cena za ruch wychodzący, więc sztucznie się przycina stosunek down/up dla łącz niekomercyjnych do użytku domowego, aby nikt na tym za bardzo wielkich firm nie odpalał.
    W końcu cóż technologicznie miałoby by światłowód u francuskiej cytryny ograniczać w uploadzie? Przecież jakby mieli potrzebę to nie widzę problemu aby to gadało jako 600/600Mbs, a takie to tylko pewnie w biznesie wsadzą, bo by nie zarobili.
    Natomiast w kablówkach po miedzi typowe modemy kablowe zestawiające upload na 4 kanałach obsługują - gwarantowany ruch wg ich własnej dokumentacji - wychodzący do 120Mbps.
    Nowsze urządzenia typu Compal mający możliwość gadania na 8 kanałach dla ruchu wychodzącego obsługuje teoretyczne max do 400Mbs (w praktyce wyjdzie pewnie jakieś 250Mbps - przyjmuje się teoretyczną przepustowość jednego kanału na 50Mbps - zależne od sposobu użytej modulacji QAM w tym kanale, trzeba też pamiętać, że na tych samych kanałach wiszą sąsiedzi i dzielicie pasmo). Nie wiem ile upc ma "włączone" tych paczek 8 kanałowych. Czy to jedna czy jest ich np 2-3 i w zależności od obciążenia je się rozdziela. Trzeba by to było jeszcze zestawić z dalszą częścią sieci, czy poszczególne klatki bloku mają niezależne te kanały, czy klatka pierwsza dostaje inny przydział częstotliwości, klatka druga inny, a klatka trzecia jeszcze inny aby się wzajemnie nie zapychały. czy raczej wszystko w całym bloku wisi na jednym zestawie kanałów dla uploadu. A co tam się dzieje i jak to jest konfigurowane, jakimi prawami się to rządzi i jak ruch jest rozdzielany-regulowany to pozostaje mi gdybać, bo nikt specjalnie się tym nie chwali - tajne przez poufne :)

  • 0

    41. ~V  2017-07-20 20:55:45  host: 83.136.45.194

    40. W irlandii od 2 lat jest 360mbps dl i 36 upload. Wiec w Polsce to tylko kwestia czasu

  • 0

    42. ~xy  2017-07-20 21:30:13  host: 178235139168.warszawa.vectranet.pl

    Z jakiego kraju jest Frans de Klozet?

  • 0

    43.  2017-07-21 07:38:28

    I na co mi te 60 i więcej mega bipsów jeśli do przeglądania stron 10 to aż nadto, do VOD też spokojnie wystarczy?
    Duże prędkości są dobre w dwóch przypadkach:
    1. Gdy naprawdę dużo zaciągamy/wysyłamy ale tutaj i tak do 60Mbps spokojnie wystarcza bo z drugiej strony są serwery
    2. Do lansu przed kolegami w szkole i/lub na placu hipstera

  • 0

    44.  2017-07-21 07:40:35

    ja normalnie mam 30Mbps a w wakacje chwilowo 5-10 i żadnego dyskomfortu nie odczuwam. Mógłbym odpalić lte na pleju które u mnie wyciska 20-30 ale dla samej prędkości wydawać 16zł/miesiąc? Głupota.

  • 0

    45.  2017-07-21 07:51:56

    43,44). Przecież oni o tym doskonale wiedzą - wciskanie nadwyżki z której Nam psu na budę - zrobiło się popularne od dłuższego czasu. Takie tam cwane zagrywki psychologiczno-reklamowe.

  • 0

    46. ~tl  2017-07-21 08:00:02  host: 89-64-32-13.dynamic.chello.pl

    U mnie bez zmian. Nie przekracza 40 mb/sek.

  • 1

    47.  2017-07-21 10:49:47

    @43 to, że tobie coś nie jest potrzebne, nie oznacza, że inni mają tak samo. Podłącz cały dom i rodzinę i jak ten cały dom zacznie oglądać co innego za chwilę te twoje 10Mb zacznie się dławić. Dla jednego oglądacza stron 10Mb to aż nadto (w czasach gdy www były normalne to 512kbps dla stron to była rakieta, ale nastała moda na spuchnięte glupkowate strony, gdzie do przekazania tej samej treści musi być dziś doczepione kilkanaście głupawych wodotrysków i skaczących węży, bo wszystko ma pływać, animować, pierdzieć, bo tylko wtedy jest "nowoczesne".........) ale na wszelakich dziś stream-ach jeżeli nie jesteś jedynym użytkownikiem takiego łącza to niestety zaczyna brakować rury przy 10Mb jak się cały dom rzuci na łącze wieczorem.
    Wiele z tych osób bierze te najszybsze łączą, ze względu na upload, bo ma np. kaprys następnego dnia po wycieczce w góry zapakować na FTP parę Gigabajtów filmu dla znajomych i nie będzie czekał pół dnia aż to przekapie. To tak jak z samochodziarzami jeden na wóz z silnikiem 3 litry, a drugi jeździ seicento z silnikiem 0,8 litra - każdemu wg potrzeb. Kolejna sprawa większość twoich kochanych LTE nie oferuje publicznego IP (z mały wyjątkami) i znowu trafiamy na grupę, która potrzebuje tego publicznego IP - czyli wg twojej teorii banda oszołomów. Więc pamiętaj każdemu wg potrzeb. I nigdy to twoje kochane LTE nie działa jak net po dobrym drucie (chyba, że do stacji jest was 5szt. użytkowników - takie coś to tylko na testach w laboratorium ;) ) - u mnie na dużym nastotysięcznym osiedlu widać wyraźne falowanie prędkości czy to LTE czy 3G - skoki w przeciągu minuty po 30% i więcej procent w zależności kto stację bazową dopcha i zdarzy się też chwilowa czkawka na sekundę, dwie. Do przeglądania stron net przez komórkę w porządku, do poważniejszych zabaw nie bardzo.

  • 0

    48.  2017-07-21 14:56:07

    @jedrek, gdzie tak masz jakie miasto i dzielnica?

Dodaj swoją opinię