Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC przejmie sieć Aster?

UPC przejmie sieć Aster?

LuiN 5 Maja 2009 08:14

0 0

UPC przyznaje, że zakup sieci Aster byłby doskonałą inwestycją, jednak podejmując decyzje o akwizycjach UPC nie będzie kierować się wielkością podmiotów. Same akwizycje zależą od sytuacji na rynkach finansowych. Z jej powodu zastój w konsolidacji może potrwać nawet kilkanaście miesięcy - powiedział w wywiadzie dla PAP prezes UPC Polska Simon Boyd.

Konsolidacja branży operatorów komunikacji kablowej jest konieczna w obliczu jej rozdrobnienia, rosnącej konkurencji i nieodzowności dokonywania kosztownych inwestycji oraz uzyskania efektu skali - powiedział Simon Boyd.

Boyd podkreślił, że Liberty Global, do której należy UPC Polska jest zainteresowana akwizycjami na rynkach europejskich, a UPC poprzez swego właściciela chce aktywnie uczestniczyć w akwizycjach na polskim rynku.




Boyd ocenia zakup sieci Aster jako doskonałą inwestycję, przede wszystkim dla klientów z Warszawy, Krakowa i Zielonej Góry. Ci, którzy obecnie nie znajdują się w zasięgu sieci UPC zyskaliby dostęp do konkurencyjnych cenowo i jakościowo zaawansowanych usług UPC.

Według danych PIKE na koniec 2008 roku sieć kablowa Aster miała około 8,5% rynku, zaś do UPC należało około 23,3% rynku.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~Ruff  2009-05-05 08:29:17  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    Oby jak najszybciej...

  • 0

    2. ~Artur  2009-05-05 09:27:23  host: 78.133.255.46

    No nie wiem, bo po takim przejęciu UPC miałby ponad 30% rynku. to w praktyce monopol. taka operacja mogłaby jeszcze pogorszyć sytuację

  • 0

    3. ~zygzak  2009-05-05 09:27:38  host: zpr-gw.jub.supermedia.pl

    Czas już pogonić z rynku Aster bo 75 zł za pakiet basic to już maksymalne przegięcie (Warszawa-Praga)ten sam pakiet programów w Spray 29 zł. UPC chyba też tańsze. Panom "prezesom" z Aster już dziękujemy ...

  • 0

    4. ~lopi  2009-05-05 09:40:54  host: nat-10.net-serwis.pl

    im większy monopolista tym większe szanse maja mali lokalni operatorzy.. :)

  • 0

    5. ~hand  2009-05-05 09:43:13  host: 230-bi1-10.acn.waw.pl

    za 70 zł w aster mam pakiet TV Basic + internet 3/6 Mbit/s - to samo w UPC ( internet 10 Mbit/s, który chodzi jak 4Mbit/s u mnie w bloku ) w UPC kosztuje 120 zł ;/ więc lepiej niech się nie łączą. Dodam, że mieszkam na osiedlu Wawrzyszew.

  • 0

    6. ~skazany_na_aster  2009-05-05 10:04:57  host: 89.108.200.69

    Ja również czekałbym z przejęciem. Szkoda.

  • 0

    7.  2009-05-05 10:25:28

    Konkurencja kablówek to mit. Co z tego ze UPC jest niby we Wrocławiu. Podzielili się z Vectra dzielnicami i nie robią sobie krzywdy. A wybór użytkownik zdeterminowany jest miejscem zamieszkania a nie realną ofertą danej sieci.

  • 0

    8. ~nigel  2009-05-05 10:39:25  host: valhalla.waw.pl

    Lepiej niech UPC nie kupuje Aster :]

  • 0

    9.  2009-05-05 10:54:43

    hand ja mam upc 10 mega i chodzi jak 9.2:)wiec moze cos u ciebie jest nie tak. UPC nie jest alternatywnym opem wiec jak masz takie problemy to przyjezdzaja i sami sprawdzaja co jest nie tak.

  • 0

    10. ~  2009-05-05 11:52:47  host: chello084010157047.chello.pl

    ~hand: Ty naganiacz! W Aster w umowie na rok taki internet + telewizja analog + telefon płaciłem 174zł na miesiąc. Teraz za net i telefon płacę w domu 114zł. Oficjalne w aster kosztuje net+tv 118+67,10=185,10zł. W UPC internet 5mega+tv kosztują 75+63,50=138,50zł. Widać różnicę?

  • 0

    11. ~asda  2009-05-05 12:31:39  host: chello089078154148.chello.pl

    Dodam, że ja płacę w UPC za internet 5 mega + pełny pakiet analogowy 59 zł :).

  • 0

    12. ~ukenamuniu  2009-05-05 21:22:47  host: 86-59-n1.aster.pl

    Niech się o Aster wypowiadają ci, którzy są w sieci. Że niby drogo? Jak ktoś pracuje, to sobie nie żałuje..

  • 0

    13.  2009-05-05 21:28:41

    ukenamuniu: oj, jest drogo... Fakt, net trzyma parametry (i - co rzadki - można sobie zmienić revDNS), ale TV cyfrowa kosmicznie droga i niepełna, bez dekoderów z nagrywarkami, itp. Za 60 kanałów analogu i net 3 Mb/s płacę 140 zł...

  • 0

    14. ~Agent WSI  2009-05-06 16:32:05  host: 142-bem-16.acn.waw.pl

    W życiu na to nie pozwalać! UOKiK, Sąd Antymonopolowy muszą zapalić czerwone światło dla realizacji tego pomysłu, bo jak Aster wchłonie swego największego konkurenta, to już z nikim i niczym nie będą się liczyli i będą gnoić klienta masakrycznie. Wszelakie podnoszenia prędkości łącz czy promocje w Aster i UPC wynikają z wzajemnej obserwacji i choćby połowicznej konkurencji. Jeśli oni się zcalą, to już po ptokach, możemy zapomnieć o broadbandach za ludzkie pieniądze i poszanowaniu klienta. Będzie gorzej niż w telsie za czasów wczesnej Blue Line!

  • 0

    15. ~zirael  2009-05-09 21:07:25  host: 15-mia-9.acn.waw.pl

    Do 14. Jakiej konkurencji? Jestem abonamentem aster i jakoś nie widzę, żeby choć połowicznie starali się dogonić upc w podwyższaniu prędkości internetu. Prędkości w aster stoją w miejscu od bardzo dawna.

  • 0

    16. ~Aw  2009-09-22 13:10:50  host: 3-mo6-6.acn.waw.pl

    Precz z aster! Ten wolny shit za długo już egzystuje i w ogóle sie nie rozwija! UPC w tańszych pakietach posiada większe przesyły, a teraz mają do 120mbs!!! Aster co ma? Nic nie ma, w dodatku jak się wypcha UP to DL spada. To jest technologia z epoki kamienia łupanego. Ludzie zmuszeni są wybierać taki Internet jaki mają w osiedlu, to jest zło, ja nie mogę wybrać UPC, bo mam tu ch... TPSA i ch... aster. Gdy UPC przejmie aster można spodziewać się wymiany infrastruktury.

  • 0

    17. ~hand  2010-03-17 20:38:01  host: 230-bi1-10.acn.waw.pl

    5Mbit/10Mbit - 33 zł - aster , sięć na Wawrzyszewie ... czy to źle ????? internet mam już w tej cenie od roku

Dodaj swoją opinię