Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC przejmie Aster

UPC przejmie Aster

Ringu 6 Grudnia 2010 10:34

0 0

Liberty Global, właściciel UPC, podpisał umowę zakupu Aster. UPC zakupi 100% akcji Astera za kwotę 870 mln. zł i przejmie jego zadłużenie w wysokości 1,530 mld zł. Transakcja zostanie sfinalizowana w połowie przyszłego roku, po jej zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Konsolidacja z Aster pozwoli na bardziej efektywną kontynuację celów strategicznych UPC, w tym dalsze inwestycje w nowoczesne technologie, rozwój usług cyfrowych i super szybkiego, szerokopasmowego Internetu - powiedział Simon Boys, prezes UPC Polska.




30. września Aster świdczył usługi telewizji kablowej ponad 368 tys. abonentów, obsługiwał 177 tys. łączy internetowych i 70 tys. łączy telefonicznych.

Źródło tekstu: Liberty Global     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    30. ~Mireks  2010-12-06 13:11:56  host: abbr185.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawie się robi na rynku usług telewizyjnych, nie powiem. Jak nie np. Tepsa obniża ceny na pakiety TV, wprowadza opcję testowania usługi przed podpisaniem cyrografu, łączy siły z N-ką, to teraz UPC przejmuje Astera. Będzie się działo.

  • 0

    31. ~  2010-12-06 13:13:35  host: ziemia.biblpubl.waw.pl

    no to monopol ale zanim to wjedzie w zycie to jeszcze troche czasu mini

  • 0

    32. ~x  2010-12-06 13:16:51  host: valiant.aster.com.pl

    I być może UPC nie dostanie zgody od UOKIK na przejęcie ASTER. Bo w Krakowie i Zielonej Górze to już nie ma konkurencji;/

  • -1

    33. ~Upaał  2010-12-06 13:31:12  host: 87-207-108-50.dynamic.chello.pl

    u mnie w warszawie na bielanach była Upc i aster . a teraz bedzie konkurencja UPC I UPC. to sobie ceny podniosą!!!

  • 0

    34. ~Neptun88  2010-12-06 14:15:03  host: 87-206-235-53.dynamic.chello.pl

    "Biorąc pod uwagę wartosc firmy to zadluzenie jest znikome!" Skoro zadłużenie jest tak znikome to czemu za 100% akcji UPC zapłaci tylko 870 mln. zł?

  • -1

    35. ~  2010-12-06 14:23:43  host: ip-94-42-40-252.multimo.pl

    Moim zdaniem UOKiK nie dopuści do takiej fuzji. Byłaby to bardzo szkodliwa decyzja dla konkurencyjności rynku....

  • -1

    36. ~donald  2010-12-06 15:06:51  host: doy208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @35 jak już transakcja została zawarta, to chyba znaczy, że UOKiK ją zaakceptował. Dla kablówek na pewno decyzja będzie miała złe konsekwencje, ale Tepsie nie mają szans przeszkodzić.

  • 0

    37.  2010-12-06 15:31:08

    30. września Aster świdczył usługi Mały błąd w słowie ,,świadczył,,;)

  • 0

    38. ~nigel  2010-12-06 18:55:14  host: valhalla.waw.pl

    Jak Urząd to klepnie to ceny poszybuuuują w górę. UPC wygrało z Vectrą ofertą zakupu, bo już teraz są megasilni. Cała nadzieja w UOKiK.

  • 0

    39. ~jardo  2010-12-06 22:20:39  host: afji124.neoplus.adsl.tpnet.pl

    UOKiK może wydać zgodę pod pewnymi warunkami: np osprzedazy infastruktury w miejscach gdzie sieci się dublują... Ale generalnie to dobra wiadomość, bo Aster to było totalne dno (czego się spodzieać po sieci będącej włąsnością funduszu inwestycyjnego - wiadomo, że chodziło im o to, żeby najwięcej wyżyłować przed odprzedaniem)...

  • 0

    40. ~nokia n900  2010-12-07 10:48:09  host: 89-72-164-39.dynamic.chello.pl

    nie wiem po co narzekacie, akurat na rynku tv sa nie tylko dostawcy naziemni, satelity krążą nad nami w setkach ....

  • 0

    41. ~Adaś  2010-12-07 10:52:56  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    Ciekawa wiadomość, zobaczymy czy faktycznie dojdzie do sprzedaży. Jeżeli tak to mamy niezłego giganta UPC. Aczkolwiek zbytnio się tego nie odczuje bo tam gdzie było Aster było też UPC...kwestia przejęcia klientów nic więcej, ciekawe czy urząd wyrazi zgodę. Dziwi mnie że Vectrze która jest mniejsza nie pozwolono kupić a UPC tak... Co do Aster, wg mnie za drogo sobie liczą za wszystko a jakość jaką świadczą wcale super nie jest...

  • 0

    42. ~  2010-12-07 12:02:28  host: ip-94-42-40-252.multimo.pl

    @36: niestety nie masz racji. Podobnie było np. z zakupem większościowego pakietu BZWBK przez hiszpańskiego Santandera. Najpierw zawarli umowę, a dopiero później UOKiK musiał wyrazić zgodę na transakcję.

  • 0

    43. ~hahap2p  2010-12-08 11:22:15  host: matylda.kokarda.pl

    Co nas czeka? Efektywne przycięcie p2p w chello.

  • 0

    44. ~  2010-12-11 09:21:22  host: blade.aster.net.pl

    "Transakcja podlega zatwierdzeniu przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a jej finalizacja spodziewana jest w pierwszej połowie 2011 roku."

  • 0

    45. ~  2010-12-11 12:40:05  host: 153-dom-9.acn.waw.pl

    Konkurencja ma być pomiędzy telewizjami satelitarnymi, a kablówkami. Taki system funkcjonuje na zachodzie i jakoś nikt na brak konkurencji nie narzeka. Transakcja przejdzie przez UOKiK bez problemów, a cen i tak nam nie podniosą bo wtedy nie tylko obecni abonenci ASTER będą od nich uciekać, ale również abonenci UPC. Ja tam się cieszę, że UPC przejmuje ASTER. Oby tylko zostawili abonentom internetu stałe publiczne IP.

  • 0

    46. ~znawca  2010-12-12 08:11:31  host: chaos.tpnet.pl

    @45. Zasadniczo masz racje. Ale jeżeli chodzi o kwestię dostępu do Internetu i oferowanych promocyjnych "paczek" usług to TVSAT nigdy nie będzie miała szans z kablówkami (TV+Internet). Chyba, że wymyślą teleportacje informacji ;). Tutaj jedyną przeciwwagą mogą być sieci komórkowe. Ale bez technologi LTE i to w niższych pasmach częstotliwości niż 2,6GHz to także nie jest konkurencja dla kabla.

  • 0

    47. ~xxx  2010-12-13 14:18:00  host: 89-79-252-202.dynamic.chello.pl

    13 grudnia 2010 UPC dostarcza mi w Krakowie internet z szybkościa do 512 Kb/s

  • 0

    48. ~  2011-02-12 09:35:51  host: nat-kro52-10.aster.pl

    w Krakowie Aster ssie i to strasznie, możesz placic za 30Mb a w godzinach szczytu masz problem z otwieraniem stron www. Maja za mala przepustowosc i niestety zle zarzadzaja - biora kase i maja wszystkich w d... W kraku z Astra sie ucieka bo dostajesz polowe tego za co placisz. upc jest ok jak dla mnie - przenioslem sie z astra do upc i po prostu 100 razy lepiej. nie ma zawieszenia w godzinach szczytu, nie ma problemow z laczem. wszystko dziala jak nalezy. teraz czekam az upc przejmie astra zeby sobie podlaczyc na 2 lokalizacji net, oby jak najszybciej,

  • 0

    49. ~Rasco  2011-05-17 17:42:09  host: 85-222-40-116.home.aster.pl

    Wie ktos cos na temat finalizacji sprzedazy?

Dodaj swoją opinię