Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC poprawia parametry usług dla klientów Aster

UPC poprawia parametry usług dla klientów Aster

Q! 16 Stycznia 2012 13:50

0 0

Od 16. stycznia UPC rozpocznie poprawianie parametrów usług internetowych oraz telefonicznych dla dotychczasowych klientów Aster. Jest to kolejny etap integracji obydwu operatorów.

Przypomnijmy, że UPC jest całościowym właścicielem sieci Aster. Finalizacja przejęcia miała miejsce we wrześniu 2011 roku, a szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości. Teraz klienci tej drugiej będą mogli korzystać z usług na warunkach oferowanych przez UPC.

Minimalna prędkość Internetu zostanie zwiększona z obecnych 0,5 Mb/s w dzień do 5 Mb/s przez całą dobę. Najwyższa możliwa prędkość zostanie podniesiona z obecnych 60 Mb/s do 120 Mb/s. Prędkość dostępu zwiększana będzie sukcesywnie, od 16. stycznia do 29. lutego, a jej nowe prędkości przedstawiać się będą następująco.




Pakiet Obecna prędkość pobierania
(dzień/noc)
Nowa prędkość pobierania
(całą dobę)
TwójNet 0,5/1 Mb/s 5 Mb/s
TwójNetPlus 2/4 Mb/s 5 Mb/s
TwójDom 5/10 Mb/s 10 Mb/s
TwójŚwiat 10/20 Mb/s 20 Mb/s
TwójŚwiatPlus 30/60 Mb/s 60 Mb/s
TwójEkstraŚwiat 60/120 Mb/s 120 Mb/s

W usłudze telefonicznej zwiększona zostanie ilość dostępnych minut, a do połączeń lokalnych i strefowych dojdą również połączenia międzystrefowe. W najwyższym pakiecie z 1500 minut połączeń limit ten zostanie zniesiony. Zmiany te obowiązywać będą od 1. lutego.

Tayrfa Obecna liczba minut w abonamencie Nowa liczba minut w abonamencie
Twój Komfort 30 minut (lokalne i strefowe) 40 minut (lokalne, strefowe i międzystrefowe
Twój Czas 60 minut (lokalne i strefowe) 60 minut (lokalne, strefowe i międzystrefowe
Twój Czas Plus 1500 minut (weekendy i wieczory) Bez limitu (weekendy i wieczory: lokalne, strefowe i międzystrefowe

Źródło tekstu: UPC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    11. ~muddy  2012-01-16 14:50:39  host: 89-79-35-105.dynamic.chello.pl

    Jakie to UPC złe i niedobre. Klienci Aster mogą oglądać Eurosport w jakości HD. Klienci UPC niestety nie. Przez cały 2011 rok dodali bodajże JEDEN program do oferty TV cyfrowej: Kino Polska Muzyka. Pakiet Super HD, wprowadzony w czerwcu 2010, miał być rozwijany. Jednak okazało się, że zamiast rozwijania jest "zwijany" - wycofano z niego Rush HD. Pakiet liczy "aż" 12 kanałów, w tym takie mainstreamowe jak myZen TV HD, Mezzo Live HD, Sundance HD. Po cóż komuś Eurosporty HD czy inne stacje dostępne w ofercie UPC w jakości SD (jak AXN HD, kanały tematyczne Cyfry+). We wrześniu z oferty analogowej wycofano kilka kanałów, by "poszerzyć ofertę cyfrową". Poszerzono chyba o jeden dodatkowy kanał "na żądanie".

  • 0

    12. ~Babuch  2012-01-16 14:54:01  host: 89-74-120-237.dynamic.chello.pl

    DOKLADNIE!!! Gdzie a gdzie jest Eurosport HD dla klientów UPC???

  • 0

    13. ~mp  2012-01-16 14:55:00  host: ip-157-25-50-211.multimo.pl

    @KZ Slicznie napisane :)

  • 0

    14.  2012-01-16 15:17:36

    Mam 30/60Mb w Aster. O dziwo zauważyłem, że mam już zwiększoną prędkość. W tej chwili jest 60/60 Mb. :)

  • 1

    16.  2012-01-16 15:32:37

    @KZ: "Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, od stycznia klienci Aster którym kończą się umowy promocyjne nadal mogą korzystać z usług Aster w dotychczasowej promocyjnej cenie, ale już bez zobowiązania (umowa automatycznie przechodzi na czas nieokreślony). Inaczej mówiąc, wysokość abonamentu za usługi podstawowe (telewizja, internet, telefon) będzie stała przez cały okres umowy i po jej zakończeniu. Podobne rozwiązanie od dawna stosowane jest w sieci UPC."

  • 0

    17.  2012-01-16 15:41:10

    Wszystko pieknie, ale przy okazji ceny poszly w gore :) Bylo 110 zl (przy zalozeniu wziecia min. dwoch uslug) na najwyzszy pakiet netowy, jest 134 ;) No to mam pytanie do kogos zorientowanego: jak bedzie wygladala mozliwosc zmiany warunkow umowy w przypadku podpisania teraz umowy z Asterem, a pojawieniu sie uslug UPC w tej samej lokacji pozniej? (aktualnie dostepne sa tylko uslugi Astera) Chodzi zarowno o warunki pieniezne, jak i transmisyjne.

  • 0

    18.  2012-01-16 15:43:15

    Ledwo co dodalem komentarz, zrobili update strony, ceny - poprzednie, zatem 110 w przypadku najwyzszego pakietu. Az szkoda, ze nie zrobilem screena ;)

  • 0

    19.  2012-01-16 15:49:15

    Zeby bylo zabawniej, stare ceny mam w notatniku i po krotkim porownaniu wyglada to ciekawie, bylo tak: 10/1 za 50 (10 zl taniej), 20/2 za 55 zl (15 zl taniej), 60/4 za 79 zl (11 zl taniej) i wreszcie 120/6 za 134 (24 zl drozej). Teraz (o ile jeszcze czegos nie zmienia) wyglada to tak: 10/1 za 60, 20/2 za 70, 60/4 za 90 i 120/6 za 110. Przy zalozeniu dwoch uslug i umowie na 24 miesiace. WiFi platne dodatkowo, o ile nie zastosuje sie np. wlasnego routera czy access pointa. Wnioski niech kazdy wyciagnie sam ;)

  • 0

    20. ~pvsp  2012-01-16 16:04:27  host: proxy2.netia.pl

    Ciekawe kiedy w takim razie doczekam sie C+ w HD, w Asterze jest tylko C+ Film i C+ Sport.

  • 0

    21. ~  2012-01-16 17:27:17  host: z59-05.opera-mini.net

    Aster - najwyższe ceny w Polsce. * Przedłużenie umowy na 2 lata: damy panu obniżkę. Dwa złote! ** Rozwiązanie umowy: Cieszymy się , że pan odchodzi, frajerów mamy nadmiar. *** Dobranoc państwu.

  • 0

    22.  2012-01-16 18:37:53

    poprawia parametry i ceny niestety tez:/

  • 0

    23. ~marcellove  2012-01-16 18:45:16  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    Wy to macie fajnie bo u mnie w mieście(Koszalin)to lipa w TKK!!!Bylem ostatnio w BOK-u celem wymiany tunera z SD na HD i uprzejmy pan dał mi zaporowe warunki "promocyjne" albo dobiore pakiet HD za 30pln i umowa stanie sie automatycznie umową na 12 miesiecy(teraz mam na czas nieokreślony!!) albo zapłace 200pln opłaty aktywacyjnej!!!!Przejde raczej do C+.Tam mam za 0pln to co w swojej kablówce jest płatne!!!!!

  • 0

    24. ~KZ  2012-01-16 18:50:16  host: 31.178.124.170

    16: Umowę mam na czas nieokreślony (minimalny czas trwania 6 miesięcy) a ceny promocyjne na 24 miesiące. Po 24 mies ceny wracają do normalnych (czytaj: wysokich). Dzwoniłam do nich, bo chcialam rozwiązać ją, ale okazało się, że umowa na czas nieokreślony jest na 2 lata, inaczej bym musiała zwrócić róznicę między normalną ceną 119 a promocyjną 30 za miesiące do końca umowy. Ceny bez promocji złodziejskie. Chciałam rozwiązać umowę, bo mam ofertę z vectry 16 Mb/s za 45,90 i umowę na 9 miesięcy, ale w tej sytuacji jakoś przetrwam do końca roku na tych 5 Mb/s. W tej chwili mam 1,85 Mb/s.

  • 0

    25.  2012-01-16 20:34:52

    @24: Zadzwoń do nich jeszcze raz jeśli dzwoniłaś przed styczniem 2012. Zmiana, o której napisałem weszła w życie 2 stycznia 2012. Może tym razem im się coś "odmieni". ;)

  • 0

    26.  2012-01-16 21:45:28

    Ciekaw byłem jak spisze się net w godzinach wieczornych (większy ruch) pierwszego dnia po podniesieniu prędkości i wszystko działa jak trzeba. Download: 58,5Mb Upload: 3,98Mb Czyli teoretycznie tak powinno być. Przynajmniej dało się odczuć pozytywne skutki przejęcia Astera. Skok z 30 na 60 Mb jest bardzo odczuwalny. Wcześniej 60Mb było tylko w nocy, a ja nie chcę siedzieć po nocach albo zostawiać włączonego kompa. ;)

  • 0

    27. ~  2012-01-16 23:13:39  host: 212-76-57-111.home.aster.pl

    u mnie prędkość po staremu czyli 10mb/s a powinno być 20 http://www.speedtest.net/result/1711506401.png

  • 0

    28.  2012-01-17 02:00:44

    @27: Aster/UPC ma czas na zwiększenie Ci prędkości do końca lutego. Ja po prostu miałem farta i załapałem się na "pierwszy termin". ;)

  • -1

    29. ~wosq  2012-01-17 03:03:08  host: user-109-243-194-205.play-internet.pl

    Niedługo Solarz za pomocą LTE da popalić UPC, Vectrze, Netii i innym. Czekam na internet , telewizję i telefon od Solorza w technologii LTE. Powiem Vectrze do widzenia.

  • 1

    30. ~PLANET  2012-01-17 16:23:22  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    #29: bredzisz.

  • 1

    31.  2012-01-18 17:29:39

    @29: Obudź się bo dalej śnisz...

Dodaj swoją opinię