Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC Polska przejmuje Multimedia Polska

UPC Polska przejmuje Multimedia Polska

LuiN 18 Października 2016 22:23

14 4

UPC Polska poinformował, że dzisiaj podpisana została przedwstępna umowa zakupu akcji Multimedia Polska. Wartość przejęcia wynieść może 3 mld zł.



W wyniku podpisanej dziś przedwstępnej umowy, wartość transakcji ustalona została na około 3 mld zł (760 mln USD), ale ostateczna cena nabycia może zostać skorygowana w dół w zależności od wyników operacyjnych i finansowych w okresie poprzedzającym zamknięcie transakcji.

Cena stanowi równowartość 6,2-krotności osiągniętego przez Multimedia Polska wyniku EBITDA w 2015 roku, skorygowanego o 124 mln zł (około 30 mln USD) prognozowanej rocznej wartości synergii powstałej na bazie przychodów i pozycji kosztowych.




Multimedia Polska to trzeci co do wielkości operator kablowy na polskim rynku. Na koniec drugiego kwartału Grupa Multimedia Polska świadczyła usługi na rzecz 831,5 tys. abonentów, z których 393,2 tys. korzystało z jednej usługi, 309,6 tys. korzystało z dwóch usług, a 128,7 tys. z trzech i więcej usług. Łącznie firma dostarczała swoim klientom 1,712 mln usług (RGU).

Po połączeniu spółek, UPC Polska będzie miał łącznie ponad 2,266 mln klientów, korzystających z blisko 5 mln usług. Do liczb tych dodać należy przyrosty z III kwartału.

Transakcja zostanie sfinansowana poprzez zwiększenie zadłużenia UPC oraz posiadane aktywa własne. Umowa nie obejmuje pozostałych aktywów Multimedia Polska w branży ubezpieczeniowej i energetycznej. Transakcja przewiduje zwyczajowe klauzule warunkowe, w tym konieczność uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Kupujący oczekują, że transakcja zostanie sfinalizowana w ciągu następnych dwunastu miesięcy.

Źródło tekstu: UPC Polska     

Dodaj do:

Tagi: multimedia polska | upc polska

w sumie: 62
  • 1

    44.  2016-10-19 10:20:21

    @43 adam51 - UPC jest bardziej znane niż Vectra i od niej większe. Poza tym to globalna marka z 29 mln klientów na całym świecie i 59 mln aktywnych usług.

  • 0

    45. ~abc  2016-10-19 10:31:18  host: 212.160.172.85

    Na szczęście w części Polski jest jeszcze Vectra :-)

  • 0

    46.  2016-10-19 10:34:07

    Ciekawe jaką strategię po tym połączeniu przyjmie Vectra? Będzie dążyła do połączenia z innymi operatorem?

  • 1

    47. ~Calm7.  2016-10-19 10:48:35  host: 8.37.225.44

    Amerykanie rosną w siłę... bazy wojskowe, a teraz kablówki w ich rękach...

  • 0

    48.  2016-10-19 10:58:33

    @47 nie tylko to, przemysł zbrojeniowy, całe IT praktycznie, sieci restauracji, samoloty pasażerskie itd.

  • 0

    49. ~  2016-10-19 11:46:46  host: 188.146.167.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ciekawe co UPC zrobi z ofertą energetyczną i ubezpieczeniową MM - czy będą rozwijać i promować jak dotychczas MM (chociaż mam nadzieję, że bardziej etycznie), czy będzie podobnie jak z MVNO Aster (oferta istnieje, ale praktycznie tylko na papierze)?

  • -2

    50.  2016-10-19 11:57:37

    Co wy ludzie z tymi cenami marudzicie? Nawet jak zapłacicie te 80-100 zł za 50-100 Mbps + TV, to i tak będzie to o niebo lepsze od nielimitowanego LTE z lejkiem.

  • 0

    51.  2016-10-19 12:01:24

    @ 49 Z ofertą energetyczną i ubezpieczeniową nic nie zrobią, ponieważ transakcja nie obejmuje tych działów.

  • 0

    52. ~X  2016-10-19 12:04:19  host: user-109-243-21-32.play-internet.pl

    O czyli będzie monopol i cóś jak TP S.A tyle że 2 :)

  • 0

    53. ~Mati  2016-10-19 12:12:46  host: apn-31-0-68-43.dynamic.gprs.plus.pl

    Co to za konkurencja ta Multimedia ktora oferowala z 30kanalow hd mniej niz UPC. Oferta multimedii ze strony internetowej ma raptem garstka odbiorcow. Gdy dokladali nowy kanal raptem niewielu go otrzymywalo. Niektorzy kanaly premium maja w wersji SD. Siec masakrycznie nie spójna, dlatego ja sie bardzo ciesze ze jest to przejecie. Mialem kiedys upc i sie przeprowadzilem gdzie byla multimedia, to tak jakbym o 5-10lat cofna sie z tv.

  • 0

    54. ~Mati  2016-10-19 12:20:30  host: apn-31-0-68-43.dynamic.gprs.plus.pl

    Multimedia siec nie rozwojowa. Zreszta sam prezes o tym wiedzial dlatego ja sprzedal. W mojej okolicy brakowalo 12 kanalow niz te co sa prezentowane na ich oficjalnej stronie. A takich lokalizacji jest wiele.

  • 0

    55. ~Adam  2016-10-19 12:25:25  host: 89-72-134-17.dynamic.chello.pl

    @36 O jakim internecie mówisz? Tym Z plisa co był kiedyś szybki, czy tym nielimitowanym ale jednak limitowanym. Nie wyobrażam sobie takiego internetu. No chyba, że jako zapasowy. Z ciekawości zacząłem liczyć dane na jednej maszynie.
    http://tlp.is/bi6
    To nie jest jakiś imponujący wynik. Rozumiem jak ktoś nie ma alternatywy. Ale nie porównujmy internetu po kablu z tym bezprzewodowym. Mam kolegę od niedawna zmienił Plusa na UPC 250 mbps. Podobno jest niesamowita różnica i nie chodzi tylko o stabilność transferu, ale przede wszystkim o stabilność łącza.

  • 0

    56.  2016-10-19 21:44:45

    kolejny operator który zniknie z mojego bloku, coś czuję że skończy się tanie upc
    mam nadzieję tylko że dublującą infrastrukturę sprzedadzą komuś aby konkurencja jednak została :(

  • 0

    57.  2016-10-20 23:37:23

    @55: Co Ty robisz na tym kompie, ściągasz Internet na dysk? Pomijam już ile czasu na to trzeba mieć...

  • 0

    58. ~upcjestok  2016-10-21 20:01:53  host: user-94-254-242-25.play-internet.pl

    upc jest ok, a w play rbm free 100gb lte: 42Mbit! http://tlp.is/bj9

  • 0

    59.  2016-10-21 21:09:32

    Nie przesadzajcie z tą konkurencją, prędkościami i czym tam jeszcze.
    Ja w 100tys. mieście nigdy nie miałem ani UPC, ani MM, ani Vectry ani nawet lokalnej kablówki. Od zawsze tylko durna Neostrada, obecnie "do" 10Mb, ale wyciąga jakieś 6. Na wioskach jest jeszcze gorzej. Jeśli macie jakąkolwiek alternatyweę po kablu, to się cieszcie :-)
    Mi osobiście się nie chce bawić w LTE na razie, ale jest to jakaś alternatywa (ale skoro mi się nie chce, to chyba mi starcza). Fajnie mieć np. 20 czy 40 Mb, ale tak jak napisał @57 po co komuś 250Mb? Ściągnać setki filmów dziennie można, ale kiedy je oglądać? ;-) Pozdr.

  • 0

    60. ~ByłyAbonent  2016-10-23 20:25:46  host: user-164-127-79-105.play-internet.pl

    Świetna informacja w końcu będzie 100Mb/s teraz Mulimedia (multikupa) oferuje 12Mb/s MAX za "jedyne" 99,99zł z umową na rok pozdrawiam Pana Andrzeja Rogowskiego i gratuluje jedynej mądrej decyzji sprzedaży Multimedia Polska dla UPC

  • 0

    61. ~UOKiK  2016-10-24 11:30:51  host: ip-78-45-7-15.net.upcbroadband.cz

    nie będzie zgody na połączenie. powstanie podmiot o dominującej pozycji . najlepiej dla konsumentów jest wiele mniejszych firm niz jedna duza. konkurencja znacznie lepsze przez lepsze traktowanie klienta

  • 0

    62. ~Bułka z masłem  2016-10-24 12:09:55  host: kiriakou.tor-exit.calyxinstitute.org

    Synuś z Dl..m rozłożył firmę na łopatki to trzeba ją sprzedać. Do tego bagno z energią i ubezpieczeniami :)

  • 0

    63. ~dft43  2016-11-25 14:57:11  host: host-89-228-238-97.dynamic.mm.pl

    ciekawe jaka oferta programowa będzie obowiązywać .Jakie zmiany w ofercie programowej cyfrowej będą . Abonenci mają prawo do otrzymania do informacji .

Dodaj swoją opinię