Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC po cichu usunęło aplikację UPC Phone

UPC po cichu usunęło aplikację UPC Phone

sirmark 2 Kwietnia 2017 21:01

4 3

upc phone

UPC po cichu usunęło ze sklepów Google Play i App Store aplikację UPC Phone. Od 1 marca nie można jej już pobrać.

Jednoczenie UPC Polska podjęło decyzję o wycofaniu z oferty z końcem maja 2017 roku aplikacji UPC Phone. Od tego momentu korzystanie z niej nie będzie możliwe - poinformowało UPC na Facebooku.




Zobacz: UPC Phone - telefon stacjonarny jest już mobilny

Aplikację udostępniono w październiku 2012 r. Pozwala ona na wykonywanie oraz odbieranie połączeń przychodzących na telefon stacjonarny UPC w każdym miejscu na świecie i to bez dodatkowych kosztów. Jest to dobra opcją dla osób wyjeżdzających za granicę. Potrzebowali tam tylko zasięgu sieci Wi-Fi. Dodatkowo mogli tez sprawdzić kto i kiedy dzwonił na ich numer stacjonarny. Z UPC Phone mogło korzystać więcej osób, gdyż aplikacja w tym samym czasie działała nawet na 3 urządzeniach.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: upc | upc phone

w sumie: 43
  • 0

    24. ~tkubon  2017-04-03 19:37:45  host: apn-5-60-148-52.dynamic.gprs.plus.pl

    @10: A UPC nie poda danych serwera, zwłaszcza jeśli teraz likwidują tę usługę? Poza tym jest np. halonet, który za niewielkie pieniądze i niewielkie wymagania odnośnie łącza (nawet na EDGE działa) pozwala dzwonić wszędzie bez problemu z aplikacji, więc chyba to jakaś wielka strata nie jest. Do tego jest już VoWifi i tani roaming.

  • 0

    25.  2017-04-04 08:57:43

    szkoda, bardzo fajna usługa, szczególnie jak masz darmowy internet mobilny

  • 0

    26. ~Wars  2017-04-28 12:45:57  host: 89-67-5-57.dynamic.chello.pl

    Wręcz cudownie. Ciągle muszę interweniować w serwisie jak nie działa mój dekoder. Takie badziewie pod nazwą HORIZON. Mogłem bez przeszkód przynajmniej czekać na połączenie. Czekać trzeba długo, bo reklamacji dużo. Teraz będę płacił w sieci GSM jakiemuś cwaniakowi. UPC przecież dba o swoich klienów.

  • 0

    27. ~Ja  2017-04-28 23:20:07  host: 89-78-60-136.dynamic.chello.pl

    Ludzie zorganizujmy się i zaprotestujmy przeciwko działaniom upc. Czesto uzywam upc phone i umożliwia mi on korzystanie z komorki jak ze stacjonarnego. To co robi upc to zwycajne chamstwo i brak dbania o klienta

  • 0

    28. ~george2  2017-05-01 08:04:07  host: 89-79-187-44.dynamic.chello.pl

    Wypowiem im umowę, w związku z istotną zmianą warunków umowy(pogorszeniem w trakcie trwania umowy.

  • 0

    29. ~sava  2017-05-01 20:04:06  host: 173.245.66.90

    Wkurzyłem się. Dla mnie to była super funkcjonalność.

  • 0

    30. ~JakJaNiecierpieSmerfow  2017-05-20 00:20:37  host: 89-72-86-124.dynamic.chello.pl

    upc nie robi ostatnio nic innego. To co dali w zamian za analogową kablówkę to porazka. Gorsze niż te mulipleksy. Ani Discovery, Ani nat geo, ani kino polska. Smiechawa...

  • 0

    31. ~Hoe  2017-05-20 20:41:08  host: 89-73-243-157.dynamic.chello.pl

    Rezygnacja usługi zostala zawieszona z powodu zmian i prac konserwatorskich .Nie wizaze sie to z rezygnacja z umowy.Upc postara sie powrócić do usługi jak najszybciej.Do tego czasu konsument zobowiazany jest do oplacania za usuge według okreslonej stawki w regulaminie.
    www.upc.pl

  • 0

    32. ~Delta110  2017-05-31 18:14:25  host: 188.29.164.235.threembb.co.uk

    Mieszkam za granica, w Polsce mam mieszkanie i umowe z upc. Korzystalem codziennie z upc phone dzwoniac do Polski (majac pakiet max) . Tylko po to mialem telefon stacjonarny - czas rozwiazac umowe bo nie zamierzam placic za cos czego nie uzywam. Tak na marginesie nie dostalem zadnego maila informujacego o wycofaniu uslugi. Fakturke oczywiscie wyslali :)

  • 0

    33. ~byk  2017-05-31 20:47:33  host: 83.229.44.194

    Ja tak jak Delta110 korzystalem z tego bardzo czesto i UPC Phone bylo powodem, ze przedluzylem abonament z telefonem stacjonarnym, ale dzisiaj po paru minutach na czacie z Januszami Telekomunikacji zostalem poinformowany, ze moge pocalowac sie w tylek. Chyba przydalby sie pozew zbiorowy do UKE.

  • 0

    34. ~Martinos  2017-06-01 02:55:20  host: 89-71-17-198.dynamic.chello.pl

    Przenosić numer do VoIP i po problemie... Są operatorzy z lepszym wsparciem... UPC potrafiło nie nawiązywać połączeń , inne numery nie miały tego problemu

  • 0

    35. ~Maciej b  2017-07-01 16:48:05  host: host-89.25.243.110.static.3s.pl

    Bardzo roz żaliła mnie informacja o tym że aplikacja UpcPhone będzie likwidowana. Bardzo mi się przyda wała zwłaszcza będąc poza granicami Unii Europejskiej przykładowo choćby na wycieczce do Lwowa to przecież Ukraina rozmowa z polskiej karty SIM do Polski 6 zł za minutę z ukraińskiej karty prepaid do Polski 0,30 zł oni umieją a my nie. To co zrobili likwidując te aplikację można nazwać jedynie kurewstwem

  • 0

    36. ~Maciej b  2017-07-01 19:03:18  host: host-89.25.243.110.static.3s.pl

    Jeszcze jedno ktoś tutaj pisał że ta aplikacja miała jakieś problemy w sensie nie łączyła czy coś takiego. Z moich obserwacji a użytkowałem to przez trzy lata ani razu nie zauważyłem jakiekolwiek usterki korzystałem z niej będąc w Polsce na Ukrainie w Hiszpanii w Bułgarii i zawsze było ok. Ogólnie była bardzo dobra jakość rozmów dużo lepsza niż zwykłego VoiP. Chyba kwestia bardzo dobrych kodeków. Mam nadzieję że upc się opamięta i przywróci tę apkę. Jeśli nie to zrezygnuje z ich usług choć umowę mam do połowy przyszłego roku. Podobną funkcjolaność ma viber lub whatsup, któryś ma tylko nie wiem który, poczytać trzeba. Pozdrawiam wszystkich

  • 0

    37. ~Zenek  2017-07-07 09:27:54  host: public-gprs396925.centertel.pl

    Mnie ta appka kiedyś uratowala bo miałem wyjazd służbowy za granicę i okazało się już na miejscu, że zapomniałem włączyć roamingu u swojego operatora GSM... Tragedia bo przez system internetowy nie można włączyć... Tylko SMS lub telefon do operatora... Ale jak to zrobić jak się nie ma sieci... A budki telefonicznsj nie bylo w promieniu 50km.
    Wiec złapałem jakieś WiFi i UPC Phone i zadzwonilem i wlaczylem roaming.

    Takze super funkcjonalność w UPC jak dla mnie.

    Nawet mam pakiet GSM na nielimitowane połączenia na telefony komórkowe, a na stacjonarne zawsze dzwoniłem z UPC Phone...

    Dodatkowo podawałem ten numer stacjonarny kurierom i w sklepach internetowych i nie miałem problemu ze jakieś firmy marketingowe miały mój numer komórkowy i dzwonily non stop z reklamami... Po prostu wyłączyłem appke i spokój ;-)

    Jeżeli nie wrócą z tą usługa do oferty to też zamierzam zrezygnować z UPC...

    Pozdr.

  • 0

    38.  2017-07-07 09:44:17

    37 - u jakiego to operatora nie mogłeś roaminu przez internet w eboku włączyć?

  • 0

    39. ~Zenek  2017-07-07 11:26:09  host: public-gprs396925.centertel.pl

    O dziwo w Nju mobile... Ale poza tym jestem z nich zadowolony ;-)

  • 0

    40.  2017-07-07 11:31:18

    39 - w nju akurat opcja od zawsze jest. Co więcej - możliwości różnych ustawień w roamingu jest kilka.

  • 0

    41. ~Zenek  2017-07-07 12:46:00  host: public-gprs396925.centertel.pl

    Wiem że taka opcja jest od zawsze bo jak przechodziłem do Nju to widziałem to w eboku.

    Natomiast nawet konsultant przez telefon nie był mi w stanie powiedzieć dlaczego w systemie nie miałem możliwości aktywacji roamingu.
    Bardzo prawdopodobne że dlatego, iz to byla pierwsza aktywacja roamingu lub ze moja karta sim już nie miała kontaktu z siecią w Polsce lub jakieś prace konserwacyjne...

  • 0

    42. ~Arczi  2017-07-07 20:23:42  host: us-host.navarinoinfinity.com

    Czy ktoś z obecnych konsultował sprawę zniknięcia UPC Phone z rzecznikiem praw konsumenta?
    Bo podobnie jak inni wziąłem tą ofertę tylko ze względu na przenośny telefon stacjonarny, a teraz czuję się oszukany bo muszę płacić za coś czego już tak często nie będę używał ( sporo podróżując często dzwoniłem za granicę ma stacjonarne).
    To jeszcze dodatkowo jeśli się skuszę by dalej go używać ponoszę dodatkowe koszta jakim jest zakup telefonu stacjonarnego.

  • 0

    43. ~Albercik  2017-07-14 19:28:12  host: ip-5-172-255-19.free.aero2.net.pl

    No to szmatławce dały ciała po całości pocałujta w dupę wujta haha

Dodaj swoją opinię