Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości UPC finalnie sprzedała część sieci Astera Netii

UPC finalnie sprzedała część sieci Astera Netii

WitekT 13 Maja 2013 16:24

6 0

10. maja UPC i Netia zawarły finalną umowę, na mocy której Netia, uprzednio zaakceptowana jako nabywca przez UOKiK i wyłoniona w ramach przetargu zorganizowanego przez UPC, staje się właścicielem części infrastruktury dawnej telewizji kablowej Aster w Warszawie i Krakowie.

Zobacz: Netia przejmuje część infrastruktury dawnej sieci Aster od UPC Polska.

Odsprzedaż sieci była warunkiem zgody UOKiK na przejęcie Aster przez UPC Zamiar nabycia sieci przez Netię został zgłoszony do Prezesa UOKiK po podpisaniu wstępnej umowy w dniu 5 marca br. Na mocy pozytywnej decyzji Prezesa UOKiK w tej sprawie, została zawarta finalna umowa między spółkami.




Zobacz: Warunkowa zgoda na przejęcie sieci Aster przez UPC.

Przekazywanie sieci nabywcy zostanie przeprowadzone w sposób, który ma na celu zachowanie ciągłości dostępu do usług. O szczegółach i terminach, od kiedy możliwe będzie skorzystanie z wyboru nowego nabywcy, klienci będą informowani w indywidualnej korespondencji - napisało UPC w komunikacie prasowym.

Źródło tekstu: UPC     

Dodaj do:

Tagi: aster | netia | uokik | upc

w sumie: 11
  • 2

    1. ~  2013-05-13 16:29:01  host: 89-71-92-54.dynamic.chello.pl

    A co to jest Astera? Chyba "sieci Aster". U Was jak zwykle problem z odmianą "końcówków". Netia kupiła wydmuszkę, bo urzędnik wymyślił bzdurkę. Oczywiście Netia nie zaoferuje tego co UPC, więc urząd miał kompletnie nietrafioną decyzję. Zresztą nie pierwszą.

  • 0

    2. ~offtopic  2013-05-13 18:39:40  host: 031011181048.warszawa.vectranet.pl

    Sieci Freda "Astera"? :)

  • 0

    3.  2013-05-13 18:48:16

    A konkretnie którą część? Kiedy abonenci zostaną o tym poinformowani?

  • 0

    4. ~  2013-05-13 19:45:59  host: 78.30.112.107

    Już widzę jak netia zaoferuje DO 250 mega ROTFL

  • 0

    5.  2013-05-13 20:50:08

    Obecnie jestem klientem UPC na kablu dawnej Aster. W ostatnich dniach położono obok kabel UPC. Gdy chciałem się "przepiąć" na kabel UPC zaproponowano mi nową 2-letnią umowę i koszt instalacji 25zł.... Śmiech na sali... :D Nie dość, że dla UPC jestem klientem 2-giej kategorii, tzn. nie mam wszystkich usług jak np. "UPC na żądanie" na niektórych kanałach TV, zdalne nagrywanie, uboższa biblioteka VOD to płacę dokładnie tyle samo ile abonent UPC na kablu UPC... Jeśli UPC odda kabel Aster Netii to najpierw musi przepiąć wszystkich z kabla Aster na swój, ZA DARMO i bez przedłużania umów. Nie sprzedadzą przecież abonentów Netii... Czekam na rozwój wydarzeń. Póki co do 21 czerwca można zerwać umowę z UPC z powodu zmiany Regulaminu. O rozwiązaniu umowy bez "kary" piszą w rozsyłanych mailach.

  • 0

    6.  2013-05-13 23:17:32

    5: Dodaj do tego brak możliwości skorzystania z modułu CI+ zamiast badziewnego dekodera, brak radia. Jedynie cena ich ratuje (w moim przypadku), ale jak mnie "sprzedadzą" do Netii to się pogniewam.

  • 0

    7. ~  2013-05-14 10:18:32  host: psyche.cst.tpsa.pl

    RadkoR: mylisz się - w tej wiadomości nie chodzi o Twój przypadek [czyli wcześniej był w twoim budynku tylko Aster i po przejęciu Astera przez UPC mogłeś przejść z telewizji/dekoderów Astera na telewizję/dekodery UPC] tylko o przypadek, że w twojej lokalizacji był i Aster i UPC. I to właśnie tam gdzie był i Aster i UPC jednocześnie to część należącą do Astera przed połączeniem Astera z UPC sprzedali Netii - czyli teraz tam będą usługi Netii i UPC. Swoją drogą jestem ciekawy jak to Netia zrealizuje, bo teraz będzie świadczyć usługi po kablu koncentrycznym, a nie jak to miała doświadczenie do tej pory po prostu z kablami miedzianymi.

  • 0

    8. ~killer1  2013-05-16 20:18:33  host: public126850.cdma.centertel.pl

    7: ilość technologii w jakich Netia świadczy usługę jest największa w kraju. stąd wszystkie regulaminy promocyjne Netii są długie jak papier toaletowy i stąd hasło do promocji: jaki masz drut taki masz internet. po prostu usługi Netii albo nie są dostępne na każdej technologii (np. telewizja cyfrowa; nie mylić z pseudo "telewizją osobista" za którą kryje się usługa HBO GO + kilka multimedialnych dodatków) albo mają różne parametry. tym samym Netia w swoich reklamach kreuje się na nowoczesnego operatora, a gdy się przyjrzymy penetracji usługami multimedialnymi na ich sieci to jawi się jako najbardziej zacofany technologicznie operator w kraju. pamiętajmy, że swoją pozycję rynkową nie zawdzięcza Netia abonentom na sieci własnej ale na sieci TP S.A. w ramach usługi LLU i BSA. ich kampanie to świetny przykład jak zapakować gó..o w papierek i sprzedawać je jako cukierki:)))))))))

  • 0

    9. ~tyrus3  2013-05-16 20:58:51  host: 77-255-249-217.adsl.inetia.pl

    Radkor. czy Ty dostałes jasny komunikat, że z tytułu bycia satrym klientem Aster i przepięcia Ciebie do UPC masz wyłaczone niektore usługi? Nie spotkałem się jeszcze z taka sytuacja i traktowaniem byłych klientów Aster....

  • 0

    10.  2013-05-19 20:15:45

    @7: u mnie od zawsze (kilkanaście lat) był tylko Aster. Kabel UPC dołożyli w ciągu ostatnich dwóch tygodniu. Teraz na klatce mam 2 kable. Z wiadomości, które uzyskałem od UPC: dekodery Kaon działają już na kablach i Aster i UPC. Tam gdzie sieć jest zdublowana klienci dawnego Aster (z pakietami UPC) będą przepinani na kabel UPC "niezauważalnie". Dekodery Kaon w najbliższym czasie mają być wzbogacone o nowe funkcje. Koniec końców wolę już niezawodnego Kaona niż ciągle wieszające się i psujące się Mediaboxy CISCO.

  • 0

    11.  2013-05-19 20:17:37

    @9: oczywiście, że nie było takiej informacji gdy będąc w Aster "przeniosłem się" do UPC. Wcześniej w Aster miałem tylko analog TV i internet. w UPC wziąłem TV cyfrową. Dopiero po instalacji okazało się, że nie mam (i nie będę miał) dostępu do zdalnego nagrywania, UPC na żądanie, itp. Oczywiście nie ma mowy o obniżeniu abonamentu z tytułu niedostępności wszystkich usług.

Dodaj swoją opinię